• Sobota, 25 maja 2019
  • Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Informacje

Rabka-Zdrój: kłótnia na sesji!

Poniedziałek, 16 lipca 2012 18:41

Wystąpienie byłego radnego, a obecnie przewodniczącego Polskiego Komitetu Ekologicznego w Rabce-Zdroju Edwarda Żurka na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wywołało dyskusję, która przerodziła się w kłótnię. Momentami jej uczestnicy krzyczeli na siebie. Poszło o odwołania ekologów od decyzji na wycinkę drzew na terenie miasta.

Dni Mszany Dolnej (zdjęcia)

Niedziela, 15 lipca 2012 20:09

Dwudniowe, organizowane corocznie na stadionie Dni Mszany Dolnej, to największa miejska impreza plenerowa. Organizowana jest głównie z myślą o mieszkańcach, ale również turystach wypoczywających w okolicy. Najbardziej wyróżniającymi się punktami programu imprezy, to sobotni występ gwiazdy i niedzielna parada orkiestr.

Tour de Pologne w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Niedziela, 15 lipca 2012 18:11

Po raz kolejny gościli w Rabce-Zdroju kolarze wyścigu Tour de Pologne. Kolejny raz w uzdrowisku odbył się start do kolejnego etapu, który prowadził do Zakopanego. Na deptak zdrojowy i na ulice miasta wyszło zobaczyć sportowców kilka tysięcy osób.

Plener zakończony - rzeźby gotowe

Niedziela, 15 lipca 2012 09:12

Piotr Bies jest zadowolony z zakończonego w weekend I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego "Baśnie gór" w Rabce-Zdroju, choć pod koniec padał ze zmęczenia. Miał najwięcej pracy ze wszystkich - był organizatorem pleneru, jego komisarzem i uczestnikiem. Ale plener się udał, i co szczególnie ważne, także spodobał i coraz głośniej mówi się, że powinien być kontynuowany w kolejnych latach.

Noc w bibliotece

Piątek, 13 lipca 2012 15:20

W nocy z 11 na 12 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rabie Wyżnej odbyła się kolejna, już czwarta impreza z cyklu „Noc w bibliotece” .

Letnia Akademia Filmowa w Rabce-Zdroju

Piątek, 13 lipca 2012 14:19

Stowarzyszenie Lokomotywa i Hurra! Studio zapraszają dzieci w wieku od 8 lat i młodzież na warsztaty filmu animowanego. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie stworzyć swój pierwszy (lub kolejny) film w technice animacji poklatkowej, od pomysłu, przez wykonanie po udźwiękowienie.

Wieczorkowscy dostaną dawną restaurację za złotówkę?

Piątek, 13 lipca 2012 12:50

Rabczańscy radni chcą spotkania z byłym burmistrzem Rabki-Zdroju Janem Wieczorkowskim, reprezentującym spadkobierców dawnych właścicieli uzdrowiska. Burmistrz Ewa Przybyło zgłosiła pomysł, aby przekazać im za symboliczną złotówkę budynek dawnej restauracji "Gwiazda". Radni chcą mieć jednak pewność, że nowy właściciel odbuduje zrujnowany obiekt, a nie skaże go na dalsze popadanie w ruinę.

Pijany peleton - czterech nietrzeźwych rowerzystów w Rabce-Zdroju

Piątek, 13 lipca 2012 08:24

W nocy z czwartku na piątek rabczańscy policjanci zatrzymali na drogach Rabki-Zdroju i Chabówki pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i jechał na rowerze. Wszyscy zatrzymani to miejscowi kierowcy.

Będzie więcej stref płatnego parkowania w Rabce-Zdroju, bo przyjmowane są bezboleśnie

Czwartek, 12 lipca 2012 20:18

Płatne strefy parkowania w Rabce-Zdroju sprawdzają się, przynoszą spore zyski, nie budzą protestów, dlatego będą kolejne - to konkluzja dzisiejszej dyskusji radnych i burmistrz Ewy Przybyło na posiedzeniu komisji problemowej. Ale najpierw będą zmiany w "godzinach pracy" obecnych stref.

Ostra Olszówka- Raba Niżna zakończyła sezon

Czwartek, 12 lipca 2012 17:05

Zarząd KS „OSTRA” Olszówka-Raba Niżna dokonał uroczystego zakończenia sezonu piłkarskiego 2011/2012. Imprezę zorganizowano na boisku sportowym w Rabie Niżnej. Trampkarze odnieśli sukces zajmując 3. miejsce w swojej grupie rozgrywkowej, seniorzy natomiast 6 miejsce w klasie „B”.