• Wtorek, 26 marca 2019
  • Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

Informacje

Zbliża się historyczny sukces piłkarzy z Mszany Dolnej

Wtorek, 15 maja 2012 13:21

Dziś, na kilka kolejek przed końcem rundy kończącej zmagania sezonu 2011/12 nikt pod Lubogoszczą nie wątpi, że jesienią jedenastka Turbacza Mszana Dolna pod wodzą Franciszka Mrózka awansuje i pokaże charakter już na boiskach ligi okręgowej.

Bilety na wycieczkę do Chabówki pociągiem retro wyprzedane

Wtorek, 15 maja 2012 13:20

Nie ma już biletów na wycieczkę z Nowego Sącza do Chabówki, przez Kasinę Wielką, Mszanę Dolną i Rabkę, pociągiem retro złożonym z lokomotywy parowej Ty2-911 z 1944 roku oraz zabytkowych wagonów. Wyjazd po hasłem "Kolej na majówkę! Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną" zaplanowano na 20 maja.

Dwie kandydatki na stanowisko kierownika referatu budżetu i podatków w mszańskim urzędzie gminy

Wtorek, 15 maja 2012 12:10

Monika Marszalik z Kasinki Małej i Maria Pachowicz z Podobina to kandydatki na stanowisko Kierownika Referafu Budżetowego i Podatkowego w Urzędzie Gminy Mszana Dolna. To spośród nich zostanie wybrany nowy szef referatu. Decyzja ma zapaść już niedługo.

Nagroda dla teatralnej grupy apostolskiej i księdza Włodzimierza Kurka

Poniedziałek, 14 maja 2012 17:40

"Grupa Apostolska Rabka-Zdrój" za spektakl pt. "Dziady - część III" w reżyserii księdza Włodzimierza Kurka zdobyła I miejsce na XXXII Archidiecezjalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatru Religijnego im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły, odbywającego się pod honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza.

Nowe władze Rabczańskiego Towarzystwa Fotograficznego - prezesem Andrzej Grygiel (zdjęcia)

Poniedziałek, 14 maja 2012 14:16

RABKA-ZDRÓJ. Andrzej Walawski zrezygnował ze stanowiska prezesa Rabczańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zastąpił go Andrzej Grygiel, wybrany w głosowaniu zdecydowaną większością głosów.

Cztery dyrektorskie posady do wzięcia...

Poniedziałek, 14 maja 2012 13:22

RABKA-ZDRÓJ: Magistrat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów: Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rabce-Zdroju, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rdzawce oraz Przedszkola w Chabówce.

IX Przegląd Pieśni Maryjnej w Kasinie Wielkiej

Poniedziałek, 14 maja 2012 12:49

W sobotę, 12 maja w Kasinie Wielkiej odbył IX Przegląd Pieśni Maryjnej, który zgromadził 22 grupy śpiewacze i schole z terenu gminy Mszana Dolna. Tradycyjnie już, konkurs rozpoczęto wspólną mszą św. odprawioną przez ks. Mariana Bańskiego - proboszcza parafii w Mszanie Górnej i ks. Gracjana Hebdę - wikariusza z parafii w Kasinie Wielkiej.

Rabka-Zdrój: dwie ulice do przebudowy

Poniedziałek, 14 maja 2012 12:44

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetargi na przebudowę dwóch rabczańskich ulic: Słonecznej i Poniatowskiego. Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji, jaką samorząd pozyskał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na usuwanie skutków powodzi. Ulica Słoneczna zostanie przebudowana na odcinku prawie 700 metrów. Powstaną nowe chodniki, a nawierzchnia zyska nowy asfalt. Pół kilometra nowej nawierzchni oraz częściowo chodnika powstanie z kolei na ulicy Poniatowskiego.

Zajechał pijanemu kierowcy drogę, zabrał mu kluczyki i zadzwonił na policję

Poniedziałek, 14 maja 2012 12:42

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej. Pierwszego - mieszkańca Olkusza - o godz. 1 w nocy w Rabie Niżnej. Kierował on osobową toyotą mając, co wykazało późniejsze badania, 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do jego zatrzymania doszło dzięki interwencji innego kierowcy, który w tym czasie jechał za nim i widząc, że toyota jedzie całą szerokością jezdni, zajechał drogę jej kierowcy, zabrał mu kluczyki i powiadomił dyżurnego mszańskiej policji.

Pijany stróż na budowie

Poniedziałek, 14 maja 2012 11:36

MSZANA DOLNA. Około godz. 21.30 w nocy z piątku na sobotę mszańscy policjanci - po anonimowym telefonie - skontrolowali ochroniarza, którzy strzegł budowy mostu na Rabie w ciągu drogi wojewódzkiej. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.