• Sobota, 17 sierpnia 2019
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Informacje

Romer uwalnia książki

Poniedziałek, 29 października 2012 14:06

RABKA-ZDRÓJ: I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera przyłączyło się do akcji „Uwolnij książkę”, adresowanej do osób, które lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi. Celem „Bookcrossingu” jest popularyzowanie czytelnictwa, które w dobie najnowocześniejszych technologii niestety zanika.

11 i 13-latka spędziły noc w lesie

Niedziela, 28 października 2012 19:36

Dopiero dziś rano, około godz. 7, w Kasinie Wielkiej odnaleziono dwie dziewczynki dziewczynki, które wczoraj wieczór zaginęły i były poszukiwane m.in. przez policję i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Krasińscy wrócili do Mszany Dolnej (zdjęcia)

Piątek, 26 października 2012 19:30

Teresa Dangel z domu księżniczka Drucka-Lubecka i dr hrabina Stefania Krasińska otrzymały dziś Honorowe Obywatelstwo Mszany Dolnej i były głównymi gośćmi uroczystego otwarcia Parku Miejskiego, który nosi teraz imię dawnych właścicieli majątku w Mszanie Dolnej - Rodziny Hrabiów Krasińskich.

Polsko-węgierskie święto

Czwartek, 25 października 2012 19:28

RABKA-ZDRÓJ: W Liceum im. E. Romera, a następnie w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczystości z okazji 56. rocznicy wydarzeń październikowych w Budapeszcie, zorganizowane przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie.

Kasina Wielka: gimnazjum w Comeniusie

Czwartek, 25 października 2012 16:23

Gimnazjum w Kasinie Wielkiej, jako jedyne z Gminy Mszana Dolna z województwa małopolskiego przeszło gęste sito aplikacyjne i zakwalifikowało się do europejskiego programu „Comenius” finansowanego przez Unię Europejską.

W Rdzawce stanął pomnik Jana Pawła II (zdjęcia)

Środa, 24 października 2012 20:55

Przy starej plebani koło kościoła parafialnego w Rdzawce stanął naturalnej wielkości pomnik papieża Jana Pawła II. Pomnik jest kolejnym dziełem upamiętniającym wizyty kardynała Karola Wojtyły w Rdzawce w latach 70-tych i jego spotkania z przebywającymi tu grupami oazowymi.

Limanowska telewizja na placu budowy ronda u Łopaty (film)

Środa, 24 października 2012 20:48

RABKA-ZDRÓJ: Codzienność na skrzyżowaniu ulic Sądeckiej i Krakowskiej w Rabce jest typowym placem budowy. Narzekają mieszkańcy i Ci, którzy chcą się dostać do Rabki. To jest możliwe po przejściu przez most. Trzeba zatem nie lada wysiłku i odwagi. Wkoło maszyny i nie najlepiej zabezpieczone przejście dla pieszych.

Rabka-Zdrój: Złote gody (zdjęcia)

Środa, 24 października 2012 19:47

Trzydzieści cztery pary z terenu gminy Rabka-Zdrój obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji władze miasta zaprosiły szacownych jubilatów na uroczysty obiad do kawiarni „Zdrojowa” połączony z wręczeniem medali za długoletnie pożycie małżeńskie, które w dowód uznania trwałości małżeństwa i rodziny, przyznane im zostały przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na wniosek p. Burmistrz Ewy Przybyło.

W Rabce-Zdroju powstały miejsca pamięci o ludziach starych i chorych (zdjęcia)

Środa, 24 października 2012 17:45

Przy Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju, na dwóch rabatach w kształcie serc oraz na grządce przy Gimnazjum nr 1 powstały „Pola nadziei”, które mają przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w okresie odchodzenia z tego świata. „Pola nadziei” powstały w uzdrowisku z inicjatywy Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu. Inicjatywę poparła burmistrz Ewa Przybyło, która zasponsorowała cebulki żonkili. We wtorek, wspólnie z gimnazjalistami, nauczycielami i pracownikami szpitala, posadziła je na obu polach.

Jubileusz X-lecia Gimnazjum w Rabie Wyżnej

Środa, 24 października 2012 13:43

Ślubowanie klas pierwszych w rabiańskim gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II, połączone zostało w przypadającym na ten rok jubileuszem X-lecia istnienia szkoły.