• Czwartek, 20 czerwca 2019
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

Informacje

Rocznica żydowskiej tragedii, która wstrząsnęła Mszaną (zdjęcia)

Piątek, 24 sierpnia 2012 10:13

Z okazji 70. rocznicy bestialskiego mordu dokonanego w Mszanie Dolnej przez hitlerowców na 881 miejscowych Żydach, w miejscu ich zbiorowej mogiły przy ul. Mroza, odsłonięto obelisk upamiętniający tę tragedię, natomiast wyremontowanej przez miasto alejce, która do niej prowadzi, nadano imię Pamięci Ofiar Holocaustu.

Eliminacje do IX Mistrzostw Małopolskiego TKKF w siatkówce plażowej

Czwartek, 23 sierpnia 2012 18:18

RABKA-ZDRÓJ: Tegoroczne zmagania w Rabczańskim Parku zakończyły się pełnym sukcesem. W turnieju będącym eliminacjami do IX Mistrzostw Małopolskiego TKKF wzięło udział 19 par (2 pary kobiece i 17 par w kategorii mężczyzn). Zawodnicy przyjechali z najróżniejszych zakątków Podhala: Zakopanego, Czarnego Dunajca, Nowego Targu, Szaflar, Bukowiny Tatrzańskiej, Rabki, Raby Wyżnej, Mszany Dolnej oraz tak odległych miejscowości jak Stryszawa i Dobczyce.

Zakończyła się budowa mostu na drodze krajowej nr 28 w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

Czwartek, 23 sierpnia 2012 18:04

Ruch samochodowy przez nowy most został puszczony. Trwa jeszcze rozbiórka starej przeprawy oraz prace na dojazdach do mostu, stąd też obecność sygnalizacji świetlnej. Pozostałe jeszcze prace mają charakter wykończeniowy. Oficjalny termin zakończenia budowy to koniec sierpnia.

Msza o uzdrowienie i uwolnienie z udziałem egzorcysty (Film i zdjęcia)

Czwartek, 23 sierpnia 2012 11:10

RABKA-ZDRÓJ: Duża liczba wiernych wzięła udział we wczorajszej, wieczornej mszy świętej odprawionej w kościele pw. Św. Marii Magdaleny z udziałem egzorcysty ks. Piotra Glasa, pracującego w Anglii. Była to msza o uzdrowienie i uwolnienie. Nabożeństwo współprowadził ks. Włodzimierz Kurek, wikariusz parafii Św. Magdaleny.

Wieczorkowski łączy siły z Mańkowskimi

Czwartek, 23 sierpnia 2012 10:06

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że na kolejne zaproszenie do udziału w negocjacjach w sprawie nabycia ponad 91% akcji Uzdrowiska Rabka SA wpłynęła jedna oferta. Złożył ją były burmistrz Rabki-Zdroju Jan Wieczorkowski oraz spółka Thermaleo.

Rabka-Zdrój: U Łopaty powstanie rondo. Roboty ruszają 3 września (zdjęcia)

Środa, 22 sierpnia 2012 13:12

Oczekiwana od wielu lat inwestycja w końcu rusza. Na początku września rozpoczyna się budowa małego, kompaktowego ronda na skrzyżowaniu ulicy Sądeckiej i drogi krajowej nr 28. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak ustaliliśmy, tak jak od dawna planowano, pod inwestycję zostanie wyburzony jeden, drewniany dom, stojący na rogu. Nie będzie natomiast potrzeby wyburzania i przenosin pobliskiej kapliczki. Roboty mają potrwać do połowy grudnia.

Uroczystości ku czci ks. Józefa Stabrawy (zdjęcia)

Środa, 22 sierpnia 2012 11:45

MSZANA DOLNA: 19 sierpnia minęła 70-ta rocznica męczeńskiej śmierci w hitlerowskim obozie zagłady w Dachau mszańskiego kapłana ks. Józefa Stabrawy. Z tej okazji na specjalnej sesji Rada Miasta nadała dotychczasowej ulicy Cmentarnej imię legendarnego kapłana, a na cmentarnym murze odsłonięto marmurową tablicę upamiętniającą jego postać.

Na kalwaryjskich dróżkach (zdjęcia)

Środa, 22 sierpnia 2012 11:40

W ubiegłą niedzielę, 19 sierpnia, w Kalwarii Zebrzydowskiej, zakończyły się trwające cały tydzień uroczystości z okazji odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycją orkiestr dętych działających na terenie Gminy Mszana Dolna oraz towarzyszących im asyst parafialnych jest coroczny udział przynajmniej w uroczystej procesji zaśnięcia NMP, którą poprzedzają modlitwy na kalwaryjskich dróżkach, trwające już od wczesnych godzin porannych.

Rabka-Zdrój: niszczył wszystko co wpadło mu w ręce. Nie wiedział, że nagrywa go kamera (film)

Wtorek, 21 sierpnia 2012 17:14

Niektórym wydaje się, że nocą, gdy nikt nie patrzy, wszystko wolno. Kamera monitoringu zarejestrowała, jak w nocy z 16 na 17 sierpnia w rejonie ronda koło Placu św. Mikołaja młody mężczyzna sieje spustoszenie w drogowej i przydrożnej infrastrukturze. Nie wie, że jednak ktoś na niego patrzy. Albo coś - oko Wielkiego Brata.

Mszana Dolna pamięta o Żydach

Wtorek, 21 sierpnia 2012 15:57

W najbliższy czwartek 23 sierpnia w Mszanie Dolnej odbędą się uroczystości upamiętniające 70. rocznicę bestialskiego mordu dokonanego przez hitlerowców na 881 mszańskich i okolicznych Żydach. Udział w uroczystościach zapowiedział Moises Aftergut, jedyny Żyd, któremu udało się przeżyć tę masakrę.