• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Konferencja naukowa w Romerze

Piątek, 1 czerwca 2012 16:11

30 maja był dla liceum Romera i rabczańskiej społeczności dniem szczególnym. W szkole miała miejsce konferencja naukowa pod nazwą "Dialog kultur", podczas której poruszono zagadnienia związane z życiem w Afryce i problemami tego kontynentu.

Kim są i jakie mają plany kandydaci do Rady Miasta Mszana Dolna?

Piątek, 1 czerwca 2012 11:50

W reportażu telewizji internetowej TV28 zaprezentowane zostały sylwetki kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat radnego w Mszanie Dolnej w wyborach uzupełniających do Rady Miasta, które odbędą się 24 czerwca. O mandat po zmarłym radnych Stanisławie Dziętle ubiegają się: Anna Kowalska, Piotr Potaczek i Adam Wietrzyk.

Burmistrz Mszany Dolnej: jeśli mamy wybierać, to wybieramy wodę słodką, a nie słoną

Piątek, 1 czerwca 2012 11:45

Mszański samorząd nie zamierza dalej inwestować w spółkę Gorczańskie Wody Termalne. Miasto - obok gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź oraz Starostwa Limanowskiego - jest jednym z jej udziałowców. Ale - jak mówi burmistrz Tadeusz Filipiak - Mszana Dolna ma teraz na głowie inne, ważniejsze wydatki i nie planuje finansować działalności spółki.

Kasinka Mała: prymicyjna droga księdza Sławomira (zdjęcia)

Piątek, 1 czerwca 2012 09:08

Niezapomniane chwile, wielkiej radości, wzruszenia i dziękczynienia za dar kapłaństwa przeżywała w dniach 26-27 maja Parafia Kasinka Mała, a w szczególności jej przysiółek Zagródce, z którego wywodzi się nasz nowo wyświęcony ksiądz Sławomir Łacny.

RUGBY: Zwycięstwo z Juvenią i Spartą, porażka z Posnanią (zdjęcia)

Piątek, 1 czerwca 2012 08:19

W weekend 26-27 maja kadeci Gorców udali się do Poznania i Jarocina na rewanżowe mecze w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sobotę, po dobrej, choć chaotycznej grze, wygrywamy ze Spartą 31:7. W niedzielę na odmianę, po bardzo dobrej i ofiarnej grze, zwłaszcza w obronie, przegrywamy z Posnanią Poznań 7:17. W środę, 30 maja, po pełnym dramaturgii meczu, wygrywamy z Juvenią Kraków 33:20, do 48 minuty przegrywając 5:20!

Burmistrz Rabki-Zdroju skazana na karę grzywny

Czwartek, 31 maja 2012 16:50

Ewa P. została skazana dziś na karę 5 tysięcy złotych grzywny w zawieszeniu na dwa lata za nieudostępnienie informacji publicznej. Włodarz uzdrowiska nie zgadza się jednak z wyrokiem sądu i zapowiada apelację - poinformował "Tygodnik Podhalański". Wyrok - nieprawomocny - to finał sporu pomiędzy burmistrz, a byłym radnym, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, a obecnie prezesem rabczańskiego koła Polskiego Klubu Ekologicznego - Edwardem Żurkiem.

Kanalizacja miasta i gminy Rabka-Zdrój: dyskusja na sesji - radni chcą więcej niż proponuje burmistrz

Czwartek, 31 maja 2012 11:01

Burmistrz Ewa Przybyło dostała od radnych upoważnienie, żeby starać się o prawie 30 milionów złotych dotacji na modernizację oczyszczalni w Zarytem i budowę kilku odcinków kanalizacji na terenie miasta. Zgodę poprzedziła jednak ożywiona dyskusja na temat kanalizacji gminy. Radni zwracali burmistrz uwagę, że do zrobienia w tej kwestii jest dużo więcej.

Tadeusz Klimek nowym wicewójtem Mszany Dolnej (zdjęcia)

Czwartek, 31 maja 2012 09:52

Wójt Bolesław Żaba przedstawił na czwartkowej sesji Rady Gminy Mszana Dolna swojego nowego zastępcę. Został nim Tadeusz Klimek, w przeszłości m.in. wójt gminy Lipnica Murowana i pracownik Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Tytuł dla Anny Olszyńskiej. W kolejce następni kandydaci

Czwartek, 31 maja 2012 09:43

RABKA-ZDRÓJ: Rada Miejska przyznała Annie Olszyńskiej, byłej wieloletniej prezes rabczańskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, tytuł Honorowego Obywatela Miasta. - W ostatnim czasie napłynęły w sumie trzy wnioski. Pozostałe dwa będą rozpatrywane na kolejnych sesjach - poinformowała burmistrz Ewa Przybyło.

Trzech kandydatów powalczy o mandat radnego w Mszanie Dolnej - znamy nazwiska

Czwartek, 31 maja 2012 09:28

Podczas zarządzonych na 24 czerwca wyborów uzupełniających do Rady Miasta Mszana Dolna w okręgu wyborczym nr 8, mieszkańcy wybiorą następcę radnego Stanisława Dziętło, który niespodziewanie zmarł. O wolny mandat powalczy trzech kandydatów: Anna Kowalska z ul. Kolbego, Piotr Potaczek z ul. Orkana i Adam Wietrzyk z ul. Kościuszki.