• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Informacje

Kabaret Neo-Nówka w Rabce-Zdroju. Zamiast rozśmieszać - będą czytać

Czwartek, 21 marca 2013 12:59

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zaprasza na spotkanie z Kabaretem Neo-Nówka, które odbędzie się w najbliższy piątek 22 marca o godzinie 13.00 w siedzibie biblioteki, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Wstęp wolny.

Gminny konkurs muzyczny w Chabówce (zdjęcia)

Środa, 20 marca 2013 15:23

W Zespole Szkół w Chabówce odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Muzycznego dla uczniów klas I – III pod hasłem „Na góralską nutę” pod patronatem Burmistrz Rabki-Zdroju. Organizatorkami konkursu były panie Elżbieta Sobczyk i Elżbieta Iskrzycka - Kałwa. Do konkursu przystąpiło 30 dzieci z siedmiu szkół: SP nr 2 w Rabce-Zdroju, SP nr 4 w Rabce-Zaryte, SP w Rdzawce, SP w Odrowążu, SP nr 1 w Spytkowicach, SP nr 3 w Skawie i SP w Chabówce.

Przyszłość Gwiazdy nadal niepewna

Środa, 20 marca 2013 11:27

RABKA-ZDRÓJ: Po tym, jak Ministerstwo Skarbu Państwa odstąpiło od prywatyzacji Uzdrowiska Rabka SA i nie przyjęło oferty byłego burmistrza miasta Jana Wieczorkowskiego, pod znakiem zapytania stanęło przejęcie budynku dawnej restauracji Gwiazda przy ul. Parkowej przez byłych spadkobierców. Wieczorkowski deklarował jakiś czas temu, że jeśli kupi wspólnie ze spółką Thermaleo rabczańskie uzdrowisko, będzie zainteresowany skorzystaniem z propozycji miasta i przejęciem Gwiazdy za symboliczną złotówkę.

Region Mszany Dolnej zagrożony Barszczem Sosnowskiego

Środa, 20 marca 2013 10:45

Miasto i gmina Mszana Dolna znalazły się wśród nielicznej grupy gmin na terenie Małopolski, w których stwierdzono występowanie większych skupisk groźnej dla człowieka rośliny - Barszczu Sosnowskiego.

Pijany 20-latek jechał samochodem

Środa, 20 marca 2013 10:43

W nocy około godz. 23:40 w Mszanie Dolnej tamtejsi policjanci zatrzymali kierującego Peugeotem 20-latka. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca jest nietrzeźwy - miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Bibliotekarze z gminy Mszana Dolna podsumowali rok

Środa, 20 marca 2013 10:40

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kasince Małej odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Gminnych Bibliotek Publicznych za 2012 rok.

Spięcie na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju pomiędzy radną Elżbietą Szarawarą a burmistrz Ewą Przybyło

Wtorek, 19 marca 2013 19:04

RABKA-ZDRÓJ: Radna Elżbieta Szarawara zarzuciła burmistrz Ewie Przybyło, że lekceważąco i pogardliwie wypowiada się o Rabczańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Burmistrz odpowiada, że wypowiedzi, których użyła, to nie jej własne słowa, tylko to "co mówi się na mieście".

Misterium Męki Pańskiej w Mszanie Dolnej - premiera w czwartek

Wtorek, 19 marca 2013 18:39

W najbliższy czwartek 21 marca o godz. 19.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej odbędzie się premiera Misterium Męki Pańskiej "Pójdź za mną". W sumie planowanych jest siedem przedstawień, ich aktualny harmonogram przedstawiamy poniżej.

Misterium w Harkabuzie (zdjęcia)

Wtorek, 19 marca 2013 09:02

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Jak co roku w tym czasie nasza szkoła przygotowała Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie to ma już w naszej szkole swoistą renomę. Dzięki reżyserce Monice Sarniak oraz scenarzystce Kindze Gryziak, spektakl organizowany jest z ogromnym rozmachem.

Ponad 6 tysięcy złotych miesięcznie za parking przy ul. Piłsudskiego. Miasto znalazło dzierżawcę, ale radni mają obawy

Poniedziałek, 18 marca 2013 21:28

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło poinformowała radnych podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, że urząd znalazł dzierżawcę parkingu przy ul. Piłsudskiego. Nie zdradziła na razie kim jest, powiedziała tylko, że ogłoszony przez magistrat przetarg wygrał przedsiębiorca spoza miasta, który złożył propozycję opłaty za dzierżawę w wysokości 6,6 tys. zł miesięcznie. Radni mają jednak obawy o to, co naprawdę tam powstanie, a jeśli będzie to parking, to jakie będą opłaty za parkowanie.