• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Informacje

Nie będzie drugiego Orlika w Mszanie Dolnej

Wtorek, 14 sierpnia 2012 17:10

Burmistrz Tadeusz Filipiak poinformował, że nie będzie drugiego Orlika w Mszanie Dolnej. Kolejny kompleks boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią miał powstać w sąsiedztwie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Limanowej. Do porozumienia jednak nie doszło.

Nasi na Sabałowych Bajaniach (zdjęcia)

Wtorek, 14 sierpnia 2012 15:32

Z sukcesami wrócili nasi przedstawiciele z Festiwalu Folkloru Polskiego Sabałowe Bajania. Ten ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków solistów, grup śpiewaczych, starostów weselnych oraz pytacy i drużby weselnego, odbył się po raz 46. w Bukowinie Tatrzańskiej. Szczególnie dobrze zaprezentowali się przedstawiciele Raby Niżnej oraz Poręby Wielkiej.

Pierwszy mecz Turbacza w piątej lidze

Wtorek, 14 sierpnia 2012 14:18

W środę 15 sierpnia o godzinie 18.00 drużyna piłkarska KS Turbacz będzie podejmować w Mszanie Dolnej zespół Ogniwo Piwniczna-Zdrój. Jest to pierwszy mecz mszańskich zawodników po awansie do ligi okręgowej.

Rdzawka: kradzież motocykla

Wtorek, 14 sierpnia 2012 10:07

Mieszkaniec Rdzawki powiadomił Komisariat Policji w Rabce-Zdroju o kradzieży motocykla. Pojazd typu cross 125cm o wartości 2600 zł został skradziony w nocy z terenu nieogrodzonej posesji przez nieznanego sprawcę.

Rabka-Zdrój: miasto szuka wykonawcy do przebudowy ul. Parkowej

Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 20:31

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego pojawiło się ogłoszenie o przetargu na przebudowę odcinka ulicy Parkowej w Rabce-Zdroju.

XIII Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych

Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:19

Już w tę sobotę (18 sierpnia) w Rabkolandzie w Rabce-Zdroju po raz XIII odbędą się Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych.

Podhale Tour - II etap w Chabówce (zdjęcia)

Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 15:26

Chabówka była startem i metą drugiego etapu szosowego wyścigu kolarskiego Podhale Tour. Zawody rozegrano w niedzielę. Trasa wyścigu liczyła prawie 48 kilometrów i wiodła między innymi przez Rabę Wyżną, Pieniążkowice, Załuczne, Bukowinę Osiedle, Podwilk i Spytkowice. W zawodach wystartowało 65 zawodników m.in. z gminy Rabka-Zdrój, która była współorganizatorem imprezy.

Kradzież zakończona stłuczką

Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 11:13

RABKA-ZDRÓJ: Nieznany sprawca ukradł mieszkance Rabki-Zdroju samochód Ford Escort zaparkowany pod blokiem przy ulicy Sądeckiej. Nie ujechał jednak daleko, bo auto jakiś czas później znaleziono na ulicy Kasprowicza z uszkodzonym zderzakiem. W środku nie było nikogo. Okoliczności zdarzenia bada rabczańska policja.

Kradzież komputera w biurze przy ul. Kilińskiego

Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 10:01

Mieszkanka Rabki-Zdroju zawiadomiła rabczański komisariat policji, że nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieobecność osób w pomieszczeniu biurowym jej firmy przy ul. Kilińskiego, dokonał kradzieży komputera stacjonarnego HP Elite 7100MT o wartości 2000 zł na jej szkodę. Sprawcy kradzieży jeszcze nie odnaleziono.

Daniec w amfiteatrze (zdjęcia)

Sobota, 11 sierpnia 2012 11:08

RABKA-ZDRÓJ: Znany i lubiany kabareciarz Marcin Daniec wystąpił w piątek wieczorem w rabczańskim amfiteatrze. Im starszy jest, tym lepszy - zdawałoby się powiedzieć, bo jego dwugodzinne szoł zostało znakomicie przyjęte przez publiczność. Mimo iż bilety kosztowały 40 zł, widzów nie brakowało.