• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Trzech kandydatów powalczy o mandat radnego w Mszanie Dolnej - znamy nazwiska

Czwartek, 31 maja 2012 09:28

Podczas zarządzonych na 24 czerwca wyborów uzupełniających do Rady Miasta Mszana Dolna w okręgu wyborczym nr 8, mieszkańcy wybiorą następcę radnego Stanisława Dziętło, który niespodziewanie zmarł. O wolny mandat powalczy trzech kandydatów: Anna Kowalska z ul. Kolbego, Piotr Potaczek z ul. Orkana i Adam Wietrzyk z ul. Kościuszki.

Na planie filmowym w Kasinie Wielkiej

Środa, 30 maja 2012 20:24

W Kasinie Wielkiej na zabytkowej stacji PKP nagrywane są sceny do filmu "Szpiedzy w Warszawie". Wspólna produkcja fabularna realizowana jest przez TVP i BBC. Jest to historyczny film szpiegowski kręcony na podstawie książki Alana Furta.

XI Majówka u Orkana

Środa, 30 maja 2012 19:19

Tradycyjnie, w ostatnią sobotę maja przy Domu Władysława Orkana "Orkanówce" w Porębie Wielkiej, odbyła się Majówka.

Dwie prywatne firmy chcą umieścić nazwę i godło Rabki-Zdroju na swoich produktach

Środa, 30 maja 2012 16:38

Jedna to firma wędliniarska, druga z branży gastronomicznej. Obie złoży wnioski w tej sprawie do Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju.

XI Olimpiada Notarialna

Środa, 30 maja 2012 12:07

W dniach 31 maja - 3 czerwca w Mszanie Dolnej odbywać się będzie XI Olimpiada Notarialna. Weźmie w niej udział ponad notariuszy z Czech, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Turcji i Polski, którzy będą rywalizować w 45 konkurencjach na stadionie im. Jana Ciszewskiego i hali sportowej w Mszanie Dolnej, kortach w Porębie Wielkiej i pływalni w Limanowej.

Mszana Dolna: projektowanie chodnika przy ul. Krakowskiej

Środa, 30 maja 2012 10:05

Burmistrz Tadeusz Filipiak poinformował radnych, że trwa projektowanie chodnika przy ulicy Krakowskiej. Obecnie prowadzone są uzgodnienia. Chodnik powstanie na odcinku od państwa Wydrów na ul. Krakowskiej aż po krawężnik kończący się na granicy z Kasinką Małą. Przewidywany termin rozpoczęcia robót to przyszły rok.

Mszana Dolna: rada postawiła się burmistrzowi i nie pozwoliła mu sprzedać atrakcyjnej działki w centrum miasta

Wtorek, 29 maja 2012 15:05

Rada Miasta Mszana Dolna odmówiła sprzedaży działki w centrum miasta przy ulicy Orkana na której znajduje się parking. Radni wolą wziąć kredyt na nowe inwestycje niż finansować je ze sprzedaży gminnego mienia.

Kośmider przebuduje ulicę Poniatowskiego

Wtorek, 29 maja 2012 14:39

RABKA-ZDRÓJ: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju wybrał wykonawcę, który zrealizuje pierwszą inwestycję finansowaną ze środków rządowych w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych na terenie gminy - przebudowę ulicy Poniatowskiego na odcinku ponad pół kilometra. Inwestycja będzie kosztowała prawie 1,4 miliona złotych.

Dialog kultur w rabczańskim Romerze

Wtorek, 29 maja 2012 12:29

RABKA-ZDRÓJ: Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera zaprasza na konferencję naukową pt. "Dialog kultur", która odbędzie się w środę 30 maja o godz. 10 w siedzibie szkoły.

Droga na Zarąbki oświetlona

Wtorek, 29 maja 2012 12:28

MSZANA DOLNA: Cieszy się Piotr Cieżak, radny z tego rejonu, ale radości nie ukrywają chyba wszyscy mieszkańcy tego urokliwego osiedla rozłożonego u stóp Szczebla - kończą się prace przy budowie oświetlenia ulicznego przy drodze miejskiej biegnącej aż do miejskiego ujęcia wody pitnej na Potoku Adamczykowym.