• Sobota, 20 października 2018
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Informacje

Ewakuacja w Romerze

Czwartek, 17 listopada 2011 17:03

RABKA-ZDRÓJ: W I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera rabczańscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej na prośbę dyrektora szkoły Marka Świdra przeprowadzili ćwiczenia ewakuacyjne.

Pracowity długi weekend dla rugbystów z Raby Niżnej

Czwartek, 17 listopada 2011 14:00

Bardzo intensywny weekend mieli zawodnicy rugby RC Gorce Raba Niżna. W ciągu trzech dni kadeci i juniorzy rozegrali trzy mecze w eliminacjach do Mistrzostw Polski i jeden turniej Polskiej Ligi Rugby 7.

Ruszyło głosowanie na kulturowy produkt Rabki

Środa, 16 listopada 2011 20:28

Od dziś do 30 listopada można głosować na jedną z 18 nominowanych osób w konkursie o tytuł "Kulturowego Produktu Roku 2011 - Rabcool”. Każda z nich wyrabia niezwykłe, unikalne przedmioty będące wyłącznie dziełem rąk - m.in. zdobione koperty, biżuterię z elektrośmieci, makaronowe ozdoby czy filcowe torebki. Być może któreś z dzieł stanie się oficjalną pamiątką z Rabki, której Rabka przecież nie ma.

Znakomita jesień piłkarzy spod Lubogoszcza. W Mszanie Dolnej czekają na V ligę

Środa, 16 listopada 2011 17:21

Choć zewsząd słychać pochwały i większość obserwatorów zmagań na piłkarskich boiskach limanowskiej klasy A upatruje w mszańskiej "11" niemal pewnego kandydata do awansu, to sami piłkarze i trener Franciszek Mrózek, twardo stąpają po ... murawie i przypominają stare piłkarskie porzekadło - "dopóki piłka w grze...."

Rabka-Zdrój: Prokuratura umorzyła śledztwo ws. tragicznego wypadku przed Wszystkimi Świętymi w którym zginął 20-letni rabczanin

Środa, 16 listopada 2011 13:49

To nadmierna prędkość była przyczyną wypadku w którym zginął przed Wszystkimi Świętymi 20-letni rabczanin, rozbijając się swoim autem na ścianie dworca PKP w Rabce-Zdroju. Jak mówi zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Targu Zbigniew Gabryś, potwierdzają to zeznania jednego świadka wypadku i wywiad środowiskowy.

Rabka-Zdrój: konkurs na list do Świętego Mikołaja

Środa, 16 listopada 2011 13:25

Do końca listopada przyjmowane są prace literackie, które wezmą udział w VII edycji konkursu pn. "List do Św. Mikołaja", ogłoszonego przez burmistrz Rabki-Zdroju i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Nie taki vicelider straszny jak się wydawało. Mszanka wygrywa trzeci raz z rzędu w rozgrywkach IV ligi siatkówki mężczyzn

Wtorek, 15 listopada 2011 17:58

Rozpędzona MGKS MSZANKA pewnie i zasłużenie wygrała u siebie spotkanie z Orłem Ciężkowice 3:1 (25:20, 23:25, 25:14, 25:20). - Mecz był od początku kontrolowany przez naszą drużynę. Pełna motywacja i wsparcie wspaniałej publiczności pozwoliły nam dzisiaj osiągnąć dobry rezultat - powiedział po meczu trener Artur Żaba.

Przemocy mówimy NIE - konkurs plastyczny dla gimnazjalistów

Wtorek, 15 listopada 2011 17:55

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. "Przemocy mówimy NIE!".

Czy to dobrze, że Rabka schodzi na Dziady...

Wtorek, 15 listopada 2011 08:36

Na deskach teatru Lalek "Rabcio" rabczańska młodzież wystawiła spektakl "Dziady" Adama Mickiewicza. Półmrok, na deski sceny pada niebieski kolor poświaty, w oddali opuszczone cmentarzysko, stercząca trumna zaprasza na obrzęd Dziadów...

Kuba Rusiecki z Rabki-Zdroju wysoko oceniony na konkursie muzyk podhalańskich w Bukowinie Tatrzańskiej

Poniedziałek, 14 listopada 2011 18:55

Muzyka podhalańska z Rabki-Zdroju w składzie: Jakub Rusiecki, Piotr Majerczyk i Tadeusz Watycha, wystąpiła w VI Spotkaniach Muzyk Podhalańskich "Dziadońcyne Granie", które odbyły się w niedzielę w Bukowinie Tatrzańskiej.