• Piątek, 22 marca 2019
  • Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Informacje

MotoShow już nie w Rabce. W uzdrowisku za mało miejsca

Sobota, 28 kwietnia 2012 11:40

Organizowana co roku w Rabce-Zdroju impreza motoryzacyjna MotoShow inaugurująca sezon motocyklowy, w tym roku odbędzie się w Nowym Targu (13 maja). Motocykliści tradycyjnie spotkają się najpierw na mszy świętej w kościele na Piątkowej Górze w Chabówce, ale potem zamiast na plac koło "Alberta" w Rabce-Zdroju, pojada na parking przed supermarketem "Alma" w Nowym Targu.

Jak wypadły licea z Rabki-Zdroju i Mszany Dolnej w rankingu? Miejsca 25, 40, 65...

Sobota, 28 kwietnia 2012 11:21

"Gazeta Wyborcza" opublikowała doroczny XVII ranking małopolskich liceów. Wygrało ponownie V LO w Krakowie, przez I i II LO. Zdecydowanie najlepiej wypadł rabczański "Romer".

Bardzo dobre wyniki uczniów z Rabki-Zdroju i Raby Wyżnej na eliminacjach do konkursu Talenty Małopolski 2012

Piątek, 27 kwietnia 2012 15:00

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyły się eliminacje Powiatu Nowotarskiego do konkursu Talenty Małopolski 2012. W konkursie udział wzięło 162 uczestników w formach muzycznych i 239 w formach tanecznych. Piosenkarzy oceniała komisja w składzie: Izabela de Lehenstein Werndl, Adrian Kulik i Roman Michalik, natomiast tancerzy: Anna Wańtuch, Adrian Kulik i Roman Michalik.

Rabka-Zdrój: łatanie dziur

Piątek, 27 kwietnia 2012 10:54

Na zlecenie Urzędu Miejskiego firma Kośmider załatała liczne dziury na ulicach Nowy Świat (od kina do urzędu), Parkowej (od urzędu do Chopina), Chopina oraz Orkana (do poczty). Stan wyżej wymienionych odcinków dróg jest fatalny - ulice te nalezą do najgorszych w mieście. W ostatnim czasie wielu mieszkańców omijało te ulice w obawie o zawieszenie samochodów - niektórzy do Urzędu Miejskiego jeździli okrężną drogą przez Traczykówkę.

Medale dla zasłużonych kombatantów z gminy Mszana Dolna (zdjęcia)

Piątek, 27 kwietnia 2012 10:05

MSZANA DOLNA. Trzech kombatantów - Stanisław Kościelniak z Olszówki, Jan Zapała z Kasinki Małej i Antoni Kaczmarczyk z Raby Niżnej - zostało uhonorowanych Kombatanckimi Krzyżami Pamiątkowymi, przyznanymi przez Zarząd Główny Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych. Uroczystość odbyła się na dzisiejszej sesji Rady Gminy Mszana Dolna, a wręczenia odznaczeń dokonał wójt Bolesław Żaba.

Nietrzeźwy rabczanin na drodze

Piątek, 27 kwietnia 2012 09:39

Wczoraj w nocy, około godz. 22, rabczańscy policjanci zatrzymali na jednej z ulic mieszkańca Rabki-Zdroju, który kierował samochodem osobowym marki VW będąc w stanie nietrzeźwym. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało u kierowcy stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu w wysokości 1,14 i 1,04 promila (dwa kolejne badania).

Wystawa fotografii Zofii Rydet w Miejskim Ośrodku Kultury

Piątek, 27 kwietnia 2012 09:01

RABKA-ZDRÓJ: W Galerii "Pod Aniołem" otwarto wystawę zdjęć Zofii Rydet pt. "Zapis socjologiczny". Zmarła w 1997 roku artystka uznawana za jednego z najwybitniejszych polskich fotografików XX wieku. Jest laureatką wielu konkursów, jej fotografie są w zbiorach muzeów m.in. w Paryżu, Nowym Yorku, Kioto czy w Moskwie. Artystka przez całe swoje życie była silnie związana z Rabką, tu mieszkała jej rodzina, tu przyjeżdżała w każdej chwili, stąd wyruszała na swoje fotograficzne wycieczki w rejon Podhala, Orawy, ale także w najbliższe okolice. Tu w końcu, w Rabce, spoczęła na cmentarzu przy ul. Orkana obok ojca, matki i brata.

Trzeciomajowa akademia w Kasince Małej

Piątek, 27 kwietnia 2012 08:14

W Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej odbyła się uroczysta akademia patriotyczna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Powołano Radę Muzeum Orkana

Czwartek, 26 kwietnia 2012 18:29

RABKA-ZDRÓJ: Zarząd Powiatu Nowotarskiego powołał nową Radę Muzeum Regionalnego im. Władysława Orkana. W gremium zasiada pięć osób. Są to: Elżbieta Porębska-Mędoń, Dorota Majerczyk, Katarzyna Derek, Maciej Kopytek i Jan Święch.

69. Tour de Pologne coraz bliżej

Czwartek, 26 kwietnia 2012 18:18

W Hotelu Marriott w Warszawie zaprezentowano oficjalną trasę 69. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Przypomnijmy, iż jeden z siedmiu etapów tej niezwykle widowiskowej i popularnej imprezy wystartuje z Rabki-Zdroju. Odbędzie się to w sobotę 14 lipca i będzie to piąty etap rywalizacji z metą w Zakopanem.