• Sobota, 15 grudnia 2018
  • Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

Informacje

Pijany kierowca uciekał przed policją

Wtorek, 24 stycznia 2012 17:49

Kilka minut po północy w Mszanie Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Słomka samochód marki VW Golf. Młody kierowca zatrzymał pojazd, po czym wysiadł z niego i zaczął uciekać.

Uzdrowisko Rabka S.A. nie zostanie sprywatyzowane. Przynajmniej na razie

Wtorek, 24 stycznia 2012 09:35

Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji na nabycie akcji spółki Uzdrowisko Rabka S.A. z siedzibą w Rabce-Zdroju - poinformował w oficjalnym komunikacie resort.

Wspólne kolędowanie z chórem Cantabile

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 22:10

Działający pod auspicjami Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku chór Cantabile dyrygowany przez Irenę Szubę przypomniał w niedzielę rabczanom, i nie tylko rabczanom, że trwa jeszcze poświąteczny okres kolędowania, który tradycyjnie kończy się 2 lutego w święto Matki Boskiej Gromnicznej.

Straż Miejska poszukuje właściciela psa

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 15:58

Właściciel zostawił swojego pupila na terenie przychodni lekarskiej przy ul. Poniatowskiego w Rabce-Zdroju.

XIII Regionalny Przegląd Kolędniczy w Kasinie Wielkiej - wyniki

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 15:25

W Kasinie Wielkiej odbył się XIII Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych pn. "Zagrojcie ta turoniowi". Wystąpiło na nim 18 grup kolędniczych, w tym 5 grup dziecięcych, 3 grupy młodzieżowe i 10 grup dorosłych z powiatu limanowskiego, prezentujące folklor górali zagórzańskich i lachów sądeckich.

Zmarł Stefan Macioł, zasłużony strażak i działacz OSP w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 13:20

Miał 81 lat. W straży pożarnej działał można powiedzieć od zawsze. Ostatnio był skarbnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju, wcześniej, przez lata pełnił różne funkcje w zarządzie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 stycznia. O godz. 13 w kościele p.w. Św. Teresy rozpocznie się msza święta pogrzebowa po której zmarły zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku - cmentarz parafialny przy ul. Orkana.

Wybita szyba w tężni

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 12:08

RABKA-ZDRÓJ: W miniony weekend nieznany sprawca nieustalonym narzędziem rozbił szybę w oknie budynku tężni solankowej znajdującej się na terenie Parku Zdrojowego. Straty oszacowano na sumę 400 złotych na szkodę firmy "Uzdrowisko Rabka" S. A.

Karius i Baktus zadebiutowali na scenie przy ul. Orkana

Niedziela, 22 stycznia 2012 14:47

RABKA-ZDRÓJ: W teatrze Lalek "Rabcio" miała miejsce premiera najnowszego spektaklu dla dzieci pod tytułem "Karius i Baktus", autorstwa norweskiego pisarza Thorbjørna Egnera.

Pierwszy numer nowego czasopisma internetowego dla organizacji pozarządowych w Rabce-Zdroju

Sobota, 21 stycznia 2012 19:33

Ukazał się pierwszy numer biuletynu informacyjnego "Rabczańskie Wieści Pozarządowe", skierowanego do organizacji pozarządowych w gminie Rabka-Zdrój. Redagowane są przez stowarzyszenie Forum Rdzawka, a ich wydawcą i redaktorem naczelnym jest Mateusz Wójtowicz. "RWP" dostępne są tylko w wersji elektronicznej.

XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek

Sobota, 21 stycznia 2012 16:31

W Zespole Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju odbył się XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. "Panu śpiewać chcę". Wzięły w nim udział dzieci i młodzież reprezentujące Zespół Szkół Uzdrowiskowych, Szkołę Podstawową dla Dzieci Niewidomych im. św. Tereski, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło terenowe w Rabce-Zdroju, Zespół Przedszkoli Specjalnych dla dzieci przewlekle chorych oraz pacjenci szpitalni i sanatoryjni SCRU i Zespół Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowym.