• Imieniny: Anieli, Renaty, Kastora
Wiadomości
Data: 25 kwietnia 2017, Wtorek / Ilość wyświetleń: 3077

Ślązak został Mistrzem Podhala w szachach (zdjęcia)

Jerzy Klementys z Rudy Śląskiej wygrał XXXIII Szachowe Mistrzostwa Podhala, które w weekend rozegrano w I Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju.

Wzięło turnieju udział wzięło 56 szachistów. Sędzią głównym turnieju był Stanisław Cichorz. Czołowe miejsca w swoich kategoriach wywalczyli zawodnicy reprezentujący Rabkę-Zdrój, wśród nich Janusz Staroniewicz, Kamil Ścisłowicz i Mateusz Domin, którzy zajęli drugie miejsca, trecie miejsce zdobył Bartłomiej Paternoga, a Juliusz Nawrot,jako jedyny z rabczan, zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Najlepsi odebrali puchary i nagrody z rąk dyrektor MOK Joanny Lelek, sędziego głównego Stanisława Cichorza i sędziego Marka Zapały. Główny triumfator odebrał Puchar Burmistrz Rabki-Zdroju.

WYNIKI:

Mistrz Podhala 2017 i Puchar Burmistrz Rabki-Zdroju – Jerzy Klementys Ruda Śląska