• Środa, 17 lipca 2019
  • Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

Informacje

Będzie ciszej pod Grzybkiem

Wtorek, 17 lipca 2012 13:01

RABKA-ZDRÓJ: Wieczorno-nocne koncerty i zabawy pod Grzybkiem w Parku Zdrojowym denerwują okolicznych mieszkańców, którzy uważają, że są zdecydowanie za głośne. Rabczanie skarżą się, że przez zbyt mocne nagłośnienie "tańczą w łóżkach".

Wystawa Marzeny Szurek w rabczańskiej galerii

Wtorek, 17 lipca 2012 12:01

RABKA-ZDRÓJ: Do końca lipca w Galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju czynna jest wystawa rysunku i malarstwa Marzeny Szurek pod nazwą „W stronę światła…”. Autorka to niepełnosprawna artystka, mieszkanka krakowskiej Woli Duchackiej, poetka, ilustratorka, malarka (malarstwo olejne i akrylowe), absolwentka XXIX LO im. Kieślowskiego, uczestniczka zajęć w Fundacji Terapii Zajęciowej ARTES na Kazimierzu.

Gmina Mszana Dolna promuje się w TVP Kraków

Wtorek, 17 lipca 2012 11:55

22 lipca o godz. 19.20 w Telewizji Kraków wyemitowany zostanie film dokumentalny pt. "Piękna dwudziestoletnia", pokazujący obecny wizerunek i kondycję mszańskiego samorządu.

Rynek gotowy - rewitalizacja na razie bez zastrzeżeń (zdjęcia)

Wtorek, 17 lipca 2012 11:34

Zakończyła się długo oczekiwana rewitalizacja Rynku w Mszanie Dolnej. Choć przebudowie towarzyszyły liczne perypetie, chociażby słynna afera z kruszącymi się kamieniami, na razie władze miasta są zadowolone z efektów. - Inwestycje zostały odebrane. Są drobne niedoróbki, ale tylko kosmetyczne - mówi burmistrz Tadeusz Filipiak.

Rabka-Zdrój: kłótnia na sesji!

Poniedziałek, 16 lipca 2012 18:41

Wystąpienie byłego radnego, a obecnie przewodniczącego Polskiego Komitetu Ekologicznego w Rabce-Zdroju Edwarda Żurka na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wywołało dyskusję, która przerodziła się w kłótnię. Momentami jej uczestnicy krzyczeli na siebie. Poszło o odwołania ekologów od decyzji na wycinkę drzew na terenie miasta.

Dni Mszany Dolnej (zdjęcia)

Niedziela, 15 lipca 2012 20:09

Dwudniowe, organizowane corocznie na stadionie Dni Mszany Dolnej, to największa miejska impreza plenerowa. Organizowana jest głównie z myślą o mieszkańcach, ale również turystach wypoczywających w okolicy. Najbardziej wyróżniającymi się punktami programu imprezy, to sobotni występ gwiazdy i niedzielna parada orkiestr.

Tour de Pologne w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Niedziela, 15 lipca 2012 18:11

Po raz kolejny gościli w Rabce-Zdroju kolarze wyścigu Tour de Pologne. Kolejny raz w uzdrowisku odbył się start do kolejnego etapu, który prowadził do Zakopanego. Na deptak zdrojowy i na ulice miasta wyszło zobaczyć sportowców kilka tysięcy osób.

Plener zakończony - rzeźby gotowe

Niedziela, 15 lipca 2012 09:12

Piotr Bies jest zadowolony z zakończonego w weekend I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego "Baśnie gór" w Rabce-Zdroju, choć pod koniec padał ze zmęczenia. Miał najwięcej pracy ze wszystkich - był organizatorem pleneru, jego komisarzem i uczestnikiem. Ale plener się udał, i co szczególnie ważne, także spodobał i coraz głośniej mówi się, że powinien być kontynuowany w kolejnych latach.

Noc w bibliotece

Piątek, 13 lipca 2012 15:20

W nocy z 11 na 12 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rabie Wyżnej odbyła się kolejna, już czwarta impreza z cyklu „Noc w bibliotece” .

Letnia Akademia Filmowa w Rabce-Zdroju

Piątek, 13 lipca 2012 14:19

Stowarzyszenie Lokomotywa i Hurra! Studio zapraszają dzieci w wieku od 8 lat i młodzież na warsztaty filmu animowanego. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie stworzyć swój pierwszy (lub kolejny) film w technice animacji poklatkowej, od pomysłu, przez wykonanie po udźwiękowienie.