Informacje

18-tka kabaretu "Truteń"

Piątek, 19 sierpnia 2011 11:40

Ten znany i lubiany góralski kabaret obchodzi w tym roku jubileusz 18-lecia działalności artystycznej.

Pożar drewnianego budynku w Rabce

Czwartek, 18 sierpnia 2011 23:05

Przy ul. Leśnej spłonął wieczorem drewniany dom w którym mieścił się niewielki zakład produkcyjny. Przyczyna pożaru jest nieznana.

Basen w Rabce-Zdroju już otwarty

Środa, 17 sierpnia 2011 12:40

Około sto osób przyszło dziś z ręcznikami na otwarcie basenu przy ul. Do Pociesznej Wody w Rabce-Zdroju. Dziś wstęp jest darmowy. Od jutra bilet dla osoby dorosłej będzie kosztował 12 zł, zniżkowy 8 zł, a dzieci do lat czterech wejście gratis. Basen otwarty jest w godz. 10:00-18:00. Bezpieczeństwa strzeże ratownik.

Otwarcie basenu i nowego klubu dyskotekowego w Rabce

Wtorek, 16 sierpnia 2011 21:16

W środę o g. 10 otwarty zostanie basen przy ul. Do Pociesznej Wody (wstęp darmowy), a w piątek o g. 20 w budynku obok, w którym kiedyś mieściła się m.in dyskoteka Vega, nastąpi otwarcie nowego, tanecznego klubu muzycznego - Strefa 1 (wstęp od 18 lat).

Dotacja na remont Domu Pomocy Społecznej w Rabce

Wtorek, 16 sierpnia 2011 14:37

Rusza remont Domu Pomocy Społecznej w Rabce Zdroju. Inwestycję wsparła Unia Europejska. Dotację z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego przekaże w środę w Nowym Targu, władzom Starostwa Powiatowego członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys.

Oświadczenie Zarządu Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju dotyczące losów zawiadomienia do prokuratury przeciwko NFZ

Wtorek, 16 sierpnia 2011 14:12

Prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju Małgorzata Skwarek poinformowała, że decyzją krakowskiego sądu z dnia 12 sierpnia, prokuratura jeszcze raz zajmie się doniesieniem szpitala w którym wytknięto urzędnikom Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie łamanie prawa przy kontraktowaniu świadczeń medycznych na rok 2011 i kolejne lata. Zarzuty dotyczyły przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

I Turniej Szachowy Józefa Kotary

Wtorek, 16 sierpnia 2011 14:10

W galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju rozegrany został I Turniej Szachowy Józefa Kotary, zmarłego nagle w tym roku rabczańskiego szachisty, działacza i organizatora zajęć szachowych w Rabce-Zdroju.

Pamięci żołnierzy oddziału partyzanckiego "Adama"

Poniedziałek, 15 sierpnia 2011 19:37

W miejscowości Glisne w gminie Mszana Dolna odbyły się uroczystości upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury „ADAMA”, wchodzącego w skład I Pułku II Batalionu 4 Kompanii Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Oddział ten działał w czasie II wojny światowej m.in. na Luboniu Wielkim i w okolicach Rabki, a tworzyli go również rabczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

I Festyn Smaków Regionalnych w Skawie

Poniedziałek, 15 sierpnia 2011 12:04

Stowarzyszenie "Przyjazna Dolina Raby" z Raby Wyżnej we współpracy z Bernadettą Kołodziej zorganizowało w niedzielę na boisku sportowym przy stacji kolejowej w Skawie Dolnej I Festyn Smaków Regionalnych.

Czym gwiazdy byłyby bez publiczności?

Niedziela, 14 sierpnia 2011 21:31

Zasada ta potwierdziła regułę. Koncert Grażyny Łobaszewskiej & AJAGORE Czesław Niemen on tour! & PUBLICZNOŚĆ - powiedzmy to wyraźnie - wspaniała, wyrobiona Folwarczna Publiczność, scaliły się w jedno napędzając się na wzajem jak perpetum mobile. Pierwszy set oczekujący - typowo rozpoznawczy, dający wyraźnie pierwszeństwo kolejnemu setowi i bisom.