• Wtorek, 22 października 2019
  • Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Informacje

Rabka-Zdrój: porzucone worki śmieci przy Poniczance (zdjęcia)

Środa, 17 października 2012 19:41

To wstyd dla uzdrowiska, które - jeśli chodzi o czystość, ład i porządek - powinno świecić przykładem, w końcu przyjmuje gości. Jeszcze większy wstyd dla tych, którzy te śmieci podrzucają. Spuchnięte worki pełne różnej maści śmieci można zobaczyć jadąc samochodem od Traczykówki wzdłuż Poniczanki aż do Alberta. Widok to może mało przyjemny, ale z pewnością skłania do refleksji nad ludzką głupotą.

Zapomniani Sprawiedliwi... (zdjęcia)

Środa, 17 października 2012 19:21

Bardzo nietypowe zdjęcie. A może: bardzo charakterystyczne. Dwoje ludzi: ona zaokrąglona, pewnie w kolejnej ciąży. On przy niej, filuternie całujący ją w policzek. Nie widać nawet dobrze jego twarzy, jest głęboko wtulona w twarz żony. W tle drewniany dom, który zbudowali, gdy folksdojcz Gelb, burmistrz Mszany z niemieckiego nadania, wyrzucił ich z rodzinnego domu, na Zarąbkach. Tak, to ponure lata wojenne.

Zespół Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej ma swój sztandar (zdjęcia)

Środa, 17 października 2012 18:34

Dzień 15 października Zespół Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej świętował podwójnie. Obchody Dnia Edukacji Narodowej splotły się bowiem z uroczystością poświęcenia pierwszego sztandaru szkoły.

Kasinka Mała: Połączył nas Jan Paweł II

Środa, 17 października 2012 16:32

16 października obchodzona jest w całym naszym kraju rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym roku mijają 34 lata od tych wspaniałych i przełomowych dla Polski wydarzeń. Wszyscy, którzy z osobą Jana Pawła II są związani, tego dnia jeszcze dobitniej podkreślają znaczenie jego słów oraz jeszcze głębiej zastanawiają się nad niezwykłością tego wielkiego pontyfiku. Śmiało możemy podkreślić, że wśród tych osób jest również społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej, których patronem jest błogosławiony Jan Paweł II.

Rabka-Zdrój: nietrzeźwi rodzice opiekowali się dziećmi

Środa, 17 października 2012 15:27

Mieszkańcy Rabki, rodzice dwojga małych dzieci - dwuletniego chłopca i trzymiesięcznej dziewczynki, przyznali się do winy, że pozostawili dzieci bez opieki, a sami zajęli się piciem alkoholu. Postanowili dobrowolnie poddać się karze - informuje "Gazeta Krakowska".

Zakład Gospodarki Komunalnej w nowej siedzibie

Środa, 17 października 2012 15:20

MSZANA DOLNA: Zakład Gospodarki Komunalnej z dniem 16 października 2012 roku zmienił siedzibę z ul. Starowiejskiej 2 na ul. Krakowską 27 - swoją działalność prowadzić będzie w budynku administracyjnym Spółki Górna Raba (oczyszczalnia ścieków).

Mistrzynie z Olszówki (zdjęcia)

Środa, 17 października 2012 15:01

16 października w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej odmianie piłki nożnej dziewcząt z terenu Powiatu Limanowskiego. Po zaciętych meczach w kategorii dziewcząt wygrała drużyna z Olszówki, przed Dobrą i Mordarką.

Ruszyła przebudowa drogi Rabka-Ponice. W środę utrudnienia (zdjęcia)

Wtorek, 16 października 2012 20:21

Roboty na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu wykonuje firma MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE S. A. z Krakowa. Przebudowywany jest kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania - rozjazdu na Ponice i Rdzawkę (koło Blachotrapezu) w kierunku Rabki-Zdroju.

Uruchomienie linii kolejowej Mszana Dolna - Rabka-Zdrój na czas remontu ronda jest możliwe, ale przeszkodą są koszty

Wtorek, 16 października 2012 18:50

Od kiedy rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 i ul. Sądeckiej w Rabce-Zdroju pojawiają się głosy, żeby w związku zamknięciem wjazdu do Rabki-Zdroju uruchomić linię kolejową, która połączyła by uzdrowisko z Mszaną Dolną. Rozwiązanie to usprawniło by ruch na tej trasie. Niestety, raczej do tego nie dojdzie - wynika z informacji do których dotarł portal Gorce24.pl.

Mieszkańcy i pasażerowie busów skarżą się na przejście przez teren budowy ronda (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 października 2012 19:25

RABKA-ZDRÓJ: By dojść do domu, pracy czy na zakupy kilkuset mieszkańców Rabki oraz otaczających ją miejscowości codziennie brnie w błocie, omijając ciężkie maszyny budowlane. Wszystko przez budowę nowego ronda. Zdaniem mieszkańców, prace są niezabezpieczone i utrudniają im życie. Żądają, by Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - inwestor prac - zbudowała dla nich bezpieczne obejście - czytamy w "Dzienniku Polskim".