• Czwartek, 18 lipca 2019
  • Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

Informacje

Mszana Dolna: Koncert o wielu barwach. Ciepłych

Niedziela, 24 czerwca 2012 12:16

Grupa młodzieży z mszańskiego LO wybrała się do pobliskiego Domu Pomocy Społecznej, by pośpiewać pensjonariuszom. „Mamy niezwykle uzdolnioną muzycznie młodzież. Żal byłoby nie wykorzystać tego potencjału także poza szkolnymi akademiami” - mówi opiekun Koła „Caritas” i Teatralnej grupy „Emet”, katechetka mszańskiego LO, Urszula Antosz-Rekucka.

Nowe możliwości mszańskiego SP ZOZ-u

Niedziela, 24 czerwca 2012 08:57

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mszanie Dolnej wzbogacił się o sprzęt, który umożliwia wykonywanie badań kardiologicznych - echo serca i na bieżni.

Kabanos buduje centrum handlowe (zdjęcia)

Sobota, 23 czerwca 2012 15:21

RABKA-ZDRÓJ: W maju 2013 roku ma zakończyć się rozpoczęta przed ponad miesiącem budowa obiektu handlowego na działce przy ulicy Zakopiańskiej, obok "Alberta". Inwestorem jest firma wędliniarska Kabanos z Jabłonki. Roboty postępują sprawnie, a mury systematycznie pną się w górę.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej pod lupą prokuratury

Sobota, 23 czerwca 2012 15:14

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej powiadomił limanowską prokuraturę, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Sprawa jest tajemnicza, wiadomo tylko, że chodzi o kwestie finansowe. O co konkretnie? Burmistrz Tadeusz Filipiak nie chce zdradzić. - Na tym etapie więcej nie mogę mówić - powiedział.

Burmistrz z absolutorium, ale nadal rozżalony na internautów

Piątek, 22 czerwca 2012 14:24

Rada Miasta Mszana Dolna jednogłośnie udzieliła dziś burmistrzowi Tadeuszowi Filipiakowi absolutorium, potwierdzając tym samym, że rzetelnie i dobrze gospodarował miejskimi pieniędzmi w ubiegłym roku. Łyżkę dziegciu do beczki miodu dolał jednak sam włodarz.

Młody i zdolny - nowy komendant Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej

Piątek, 22 czerwca 2012 13:09

Ma 28 lat, jest magistrem prawa, mieszka w Zegartowicach. Strażnik miejski Jakub Spędzia został komendantem mszańskiego posterunku Straży Miejskiej. Nowego komendanta przedstawił na dzisiejszej sesji Rady Miasta burmistrz Tadeusz Filipiak.

Gorce z brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów!

Piątek, 22 czerwca 2012 10:49

W Poznaniu odbył się finałowy Turniej o Mistrzostwo Polski Juniorów w Rugby 7. Bardzo dobrze spisała się w nim ekipa Gorców Raba Niżna, która w mocno osłabionym składzie zajęła 3. miejsce i wróciła do domu z brązowymi medalami. - Takie zwycięstwa cieszą podwójnie. Pojechaliśmy do Poznania osłabieni brakiem kilku kluczowych zawodników a mimo to pozostali udowodnili, że potrafią grać w Rugby i rywalizować z najlepszymi - relacjonuje trener RC Gorce Łukasz Kościelniak.

Rabczańska Scena Muzyczna ruszyła. Szukają przeboju Rabki-Zdroju 2012

Piątek, 22 czerwca 2012 08:40

Wystartował projekt Rabczańska Scena Muzyczna będący kontynuacją ubiegłorocznego projektu Made in Rabka. Jego celami są: zaprezentowanie rabczańskich muzyków i zespołów oraz znalezienie piosenki, która stanie się przebojem Rabki-Zdroju w tym roku. Na zwycięzcę, oprócz nagród, czeka prestiżowa nagroda. Wystąpi jako support przed koncertem Motion Trio, który odbędzie się podczas gali finałowej RSM w październiku. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec.

Dzień Dziecka w stadninie

Piątek, 22 czerwca 2012 08:19

19 czerwca przedszkolacy i uczniowie Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej obchodzili swój spóźniony Dzień Dziecka. Z tej okazji uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych zorganizowanych w Szkółce Jeździeckiej w Stadninie Koni „APACZ” Roberta Sławeckiego w Mszanie Górnej.

Nieprawidłowości w Muzeum Orkana?

Czwartek, 21 czerwca 2012 19:33

RABKA-ZDRÓJ: Długą listę nieprawidłowości ujawniła kontrola przeprowadzona przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu w rabczańskim Muzeum Regionalnym im. Władysława Orkana. Prokuratura wyjaśnia, czy z muzealnej skarbonki ginęły pieniądze - poinformował "Tygodnik Podhalański".