• Wtorek, 11 grudnia 2018
  • Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Informacje

Prymni - zespół regionalny z Ponic został ochrzczony

Niedziela, 13 listopada 2011 12:18

Było jak na prawdziwych chrzcinach. Najpierw msza w kościele, potem błogosławieństwo od chrzestnych, prezenty, posiady i zabawa. W sobotę wieczorem w Zespole Szkół w Ponicach odbyła się uroczystość nadania imienia "Prymni" tutejszemu zespołowi regionalnemu. Chrzestnymi zespołu, czyli kumoską i kumotrem, zostali etnograf Dorota Majerczyk z Chabówki i ksiądz proboszcz Mieczysław Pajdo z Ponic.

Monitoring w Rabce - jest czy nie?

Sobota, 12 listopada 2011 10:51

RABKA-ZDRÓJ: Po głośnym i tragicznym wypadku, w którym 20-letni rabczanin roztrzaskał się samochodem osobowym na ścianie dworca PKP, wiele osób zadawało pytanie, czy moment wypadku zarejestrowały kamery monitoringu. Pytanie nie było podyktowane zwykłą ciekawością, ale faktem, że przebieg tej tragedii pozostaje do dziś tajemniczy. Jak ustaliliśmy, niestety zapisu video nie ma. Dlaczego, skoro w pobliżu jest kamera?

Święto Niepodległości w Rabce-Zdroju ze wspomnieniem Marszałka Piłsudskiego

Piątek, 11 listopada 2011 20:38

Bogaty program miały tegoroczne-dzisiejsze, rabczańskie obchody 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Okolicznościowe przemówienie z tej okazji wygłosiła na Cmentarzu Parafialnym burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło. Jego tematem przewodnim były związki Marszałka Józefa Piłsudskiego z uzdrowiskiem.

III Zaduszki Rabczańskie - było kogo wspominać

Czwartek, 10 listopada 2011 19:34

Rabczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości i gmin spotkali się dziś w Teatrze Lalek "Rabcio" na III Zaduszkach Rabczańskich, wydarzeniu, którego celem jest wspomnienie rabczan i osób silnie związanych z Rabką, którzy swoją pracą, twórczością i działalnością odcisnęli w Rabce swoje piętno.

Moje spotkania z Janem Pawłem II, czyli imieniny patrona na turystycznym szlaku

Czwartek, 10 listopada 2011 17:34

Uczniowie klas IV-V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łostówce uczestniczyli wspólnie z opiekunami Janiną Flig oraz Moniką Dudzik w zorganizowanych przez Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej "Imieninach Patrona na turystycznym szlaku".

Wolontariusze z Rabki-Zdroju w finale plebiscytu Aktywny 2011

Czwartek, 10 listopada 2011 14:52

Grupa wolontariuszy zgłoszona przez rabczańskie stowarzyszenie Lokomotywa zakwalifikowała się do finału plebiscytu Aktywny 2011 odbywającego się w ramach tegorocznej edycji Nowotarskiego Dnia Wolontariusza. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.

Made in Rabka - nadchodzi finał konkursu

Czwartek, 10 listopada 2011 12:24

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie projektu Made in Rabka i tym samym rozstrzygnięcie konkursu o tytuł "Kulturowego Produktu Roku - Rabcool 2011".

Święto Niepodległości w szkole w Łętowem

Czwartek, 10 listopada 2011 11:16

Święto Niepodległości, które wszyscy obchodzimy 11 listopada, w Szkole Podstawowej w Łętowem uczciliśmy uroczystą akademią już w dniu 9 listopada.

Burmistrz Ewa Przybyło o kortach, terminie zakończenia rewitalizacji parku i kosztach inwestycji

Środa, 9 listopada 2011 18:37

Ewa Przybyło, burmistrz Rabki-Zdroju, w towarzystwie zastępcy, urzędników, radnych oraz wykonawców i inspektorów nadzoru dokonała dziś pierwszego odbioru technicznego Parku Zdrojowego, którego rewitalizacja ma zakończyć się jeszcze przed nadejściem zimy.

Mszańscy strażacy z nowym samochodem

Środa, 9 listopada 2011 17:50

Od 20 listopada Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej oficjalnie będzie miała do swojej dyspozycji samochód ratowniczo-gaśniczy GBA MAN wart 310 tysięcy złotych.