• Wtorek, 25 czerwca 2019
  • Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Informacje

Dwie prywatne firmy chcą umieścić nazwę i godło Rabki-Zdroju na swoich produktach

Środa, 30 maja 2012 16:38

Jedna to firma wędliniarska, druga z branży gastronomicznej. Obie złoży wnioski w tej sprawie do Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju.

XI Olimpiada Notarialna

Środa, 30 maja 2012 12:07

W dniach 31 maja - 3 czerwca w Mszanie Dolnej odbywać się będzie XI Olimpiada Notarialna. Weźmie w niej udział ponad notariuszy z Czech, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Turcji i Polski, którzy będą rywalizować w 45 konkurencjach na stadionie im. Jana Ciszewskiego i hali sportowej w Mszanie Dolnej, kortach w Porębie Wielkiej i pływalni w Limanowej.

Mszana Dolna: projektowanie chodnika przy ul. Krakowskiej

Środa, 30 maja 2012 10:05

Burmistrz Tadeusz Filipiak poinformował radnych, że trwa projektowanie chodnika przy ulicy Krakowskiej. Obecnie prowadzone są uzgodnienia. Chodnik powstanie na odcinku od państwa Wydrów na ul. Krakowskiej aż po krawężnik kończący się na granicy z Kasinką Małą. Przewidywany termin rozpoczęcia robót to przyszły rok.

Mszana Dolna: rada postawiła się burmistrzowi i nie pozwoliła mu sprzedać atrakcyjnej działki w centrum miasta

Wtorek, 29 maja 2012 15:05

Rada Miasta Mszana Dolna odmówiła sprzedaży działki w centrum miasta przy ulicy Orkana na której znajduje się parking. Radni wolą wziąć kredyt na nowe inwestycje niż finansować je ze sprzedaży gminnego mienia.

Kośmider przebuduje ulicę Poniatowskiego

Wtorek, 29 maja 2012 14:39

RABKA-ZDRÓJ: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju wybrał wykonawcę, który zrealizuje pierwszą inwestycję finansowaną ze środków rządowych w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych na terenie gminy - przebudowę ulicy Poniatowskiego na odcinku ponad pół kilometra. Inwestycja będzie kosztowała prawie 1,4 miliona złotych.

Dialog kultur w rabczańskim Romerze

Wtorek, 29 maja 2012 12:29

RABKA-ZDRÓJ: Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera zaprasza na konferencję naukową pt. "Dialog kultur", która odbędzie się w środę 30 maja o godz. 10 w siedzibie szkoły.

Droga na Zarąbki oświetlona

Wtorek, 29 maja 2012 12:28

MSZANA DOLNA: Cieszy się Piotr Cieżak, radny z tego rejonu, ale radości nie ukrywają chyba wszyscy mieszkańcy tego urokliwego osiedla rozłożonego u stóp Szczebla - kończą się prace przy budowie oświetlenia ulicznego przy drodze miejskiej biegnącej aż do miejskiego ujęcia wody pitnej na Potoku Adamczykowym.

X Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia

Wtorek, 29 maja 2012 12:08

RABKA-ZDRÓJ: W sobotę 2 czerwca już po raz dziesiąty w Rodzinnym Parku Rozrywki "Rabkoland" odbędą się Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia.

Zielone Świątki w Chabówce (zdjęcia)

Wtorek, 29 maja 2012 11:43

Po raz pierwszy przy tzw. "białej kapliczce" na roli Kaczmarczykowej zostały zorganizowane Zielone Świątki, rozpoczęte mszą św. polową celebrowaną przez ks. infułata Ireneusza Skubisia - redaktora naczelnego tygodnika „Niedziela” oraz ks. kanonika Pawła Skowrona - proboszcza miejscowej parafii.

W Mszanie Dolnej otwarto pierwszą w okolicy profesjonalną winiarnię (zdjęcia)

Wtorek, 29 maja 2012 10:18

W XVI-wiecznym Kasztelu Folwark Stara Winiarnia otwarto winiarnię z prawdziwego zdarzenia. W klimatycznych wnętrzach odbywają się degustacje prowadzone przez sommeliera.