Informacje

Rzecznik Praw Dziecka z wizytą w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Data: 15 czerwca 2017, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1116

Dwa aktywne dni spędził w Rabce-Zdroju Rzecznik Praw Dziecka minister Marek Michalak.

W niedzielę w amfiteatrze, o czym już pisaliśmy, jako kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu wręczył to odznaczenie rabczańskiemu nauczycielowi muzyki Piotrowi Burcanowi. W poniedziałek odwiedził natomiast rabczańskie szkoły i bibliotekę miejską. Rozpoczął od wizyty w Zespole Szkół Uzdrowiskowych przy Uzdrowisku Rabka, gdzie powitali go m.in. wiceburmistrz miasta Robert Wójciak, Mariola Burcan - Kawaler Orderu Uśmiechu, dyrektor szkoły Krystian Mordarski i przedstawiciele władz Uzdrowiska Rabka, w tym członek zarządu Anna Źrubek. Po zwiedzeniu budynku szkoły rzecznik spotkał się z uczniami szkoły, którzy przygotowali na tę specjalny, okoliczność program artystyczny i wręczyły Markowi Michalakowi upominek. Kolejną placówką, którą odwiedził Rzecznik Praw Dziecka była miejska Szkoła Podstawowa nr 2 w Rabce-Zdroju. Tu w miej atmosferze spotkał się i rozmawiał z uczniami i nauczycielami. Podczas obu spotkań dzieci miały okazję zadać pytania rzecznikowi, z czego też skwapliwie skorzystały zasypując ministra pytaniami.

Rzecznik zakończył swoje odwiedziny wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie osobiście wręczył nagrodę zwycięzcy Konkursu Pięknego Czytania Jakubowi Paluchowi. Ostatnim akcentem było pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem św. Mikołaja.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »