Informacje

Firma ze Skawy wybuduje teatr w Rabce-Zdroju

Data: 16 czerwca 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 3935

Teatr Lalek "Rabcio" rozstrzygnął przetarg na budowę pierwszego etapu nowej siedziby dla placówki. Budynek w stanie surowym otwartym z dachem oraz drogi, place i chodniki wokół niego postawi na działce koło banku przy ulicy Orkana firma Potoczak ze Sakwy, która wygrała przetarg dając najkorzystniejszą cenę.

Budowa pierwszego etapu inwestycji będzie kosztować 3,1 mln zł i potrwa do pierwszej połowy przyszłego roku. Inwestycję finansuje Starostwo Powiatowe w Nowym Targu i Ministerstwo Kultury.

(mr)

Komentarze

stara baba co zymbów ni ma
18.06.2017 09:24

A ile będzie kosztować odbudowa ulicy Orkana i muru starego kościółka po tej budowie?

SQ9
17.06.2017 10:20

Projekt TRAGICZNY - trudno o tym czymś napisać że jest to w ogóle bryła architektoniczna. Gdybym ja chciał coś takiego wybudować, z pewnością bym nie dostał pozwolenia budowlanego w tej lokalizacji. Dlaczego - z pewnością uzasadnienie odmowy brzmiało by mniej więcej tak: "Projektowany obiekt w strefie ochrony zabytkowej zaburza architekturę krajobrazu, a jego bryła jest niezgodna nie tylko z lokalną i tradycyjną architekturą, ale przede wszystkim pozostaje w olbrzymim dysonansie z sąsiadującym zabytkowym kościołem w stylu podhalańskim - obecnym muzeum im. Orkana". No tak, ale nie ja jestem inwestorem, a Starostwo N. Targ... . Czyli tzw. obywatel nie może nic, a urząd wszystko... .

turysta
16.06.2017 19:51

Zajebiście. Zasłonią ostatnią uchowaną oś widokową w mieście :(

autor
16.06.2017 19:46

Chrystepanie co za gniot :(jeszcze gorszy niż poprzedni :( To dopiero będzie diwadlo :(

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »