• Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
Wiadomości
Data: 19 marca 2012, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 4389

I Puchar Lubomierz SKI w Biegach Narciarskich

Niedzielne zawody rozegrane zostały przy pięknej, słonecznej pogodzie. Na starcie stanęło łącznie 100 zawodników: 48 mężczyzn i 8 kobiet rywalizowało na dystansie 16 km stylem klasycznym. 4 km stylem klasycznym ze startu wspólnego pokonało 20 kobiet i 24 mężczyzn. W kategorii Kobiety OPEN na dystansie 16 km wygrała Patrycja Wąchała z Łętowego ( LKS Witów Mszana Górna), na dystansie 4 km najlepsza była Małgorzata Ruchała z Zakopanego (warto dodać jednak, że zaraz za nią uplasowały się zawodniczki LKS Witów Mszana Górna - na 2. Justyna Kołodziej, na 3. Jolanta Piekarska, na 4. Katarzyna Gucia). w kat. mężczyzn OPEN wygrał Norbert Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze).

Pierwsze zawody w biegach narciarskich w Lubomierzu - Rzekach to już historia. Ale jaka! Trasy biegowe usytuowane w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego okazały się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Nie dość, że przygotowano je w przepięknych plenerach Gorców i odpowiednim do tego typu sportów mikroklimacie, to jeszcze w odpowiednim ukształtowaniu terenu i różnicy wzniesień.

- Cieszę się z rosnącego zainteresowania biegami narciarskimi w Polsce. Udział zawodników z różnych regionów Polski w zawodach w Lubomierzu pokazuje, że przestaje to być sport niszowy. Dobry przykład Justyny Kowalczyk odcisnął tutaj niewątpliwie swoje piętno, ale z dobrych wzorców jak najbardziej należy korzystać. Mam nadzieję, że od dzisiaj zawody w Lubomierzu wpiszą się na stałe w kalendarz zimowych imprez sportowych i z roku na rok gromadzić będą coraz więcej zawodników - powiedział do biegaczy podczas wręczania pucharów wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba.

Organizatorami zmagań byli: Stacja Narciarska SKI Lubomierz, Gorczański Park Narodowy, Nadleśnictwo Limanowa, Urząd Gminy Mszana Dolna, OSP Lubomierz, Wenzel Tourist, 6 Brygada Powietrzno-Desantowa Kraków, International Police Association Region Limanowa, AMER SPORTS POLAND Sp. Z o.o., PIF SPORToraz Kancelaria Notarialna Czesław Szynalik. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Narciarski.

Do organizacji zawodów z pasją i hojną ręką włączyli się sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Nadleśnictwo Limanowa, IMPULS Sp. z o.o., ZUP EMITER Sp. Jawna, Bank Spółdzielczy Mszana Dolna, BGŻ Nowy Sącz, Zakład Mięsny „Nachman”, Folwark Stara Winiarnia, Towarzystwo Ziemi Mszańskiej, Firma GRACJA Agata i Krzysztof Żądło, GDM Partner w Biurze Grażyna i Maciej Dulęba.