Informacje

Bies we Francji (zdjęcia)

Data: 19 czerwca 2017, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1099

Na zaproszenie władz francuskiego miasta La Bresse rzeźbiarz z Rabki-Zdroju Piotr Bies brał udział w międzynarodowym sympozjum rzeźbiarskim: XXVI Festival de Sculpture Camille Claudel.

- Oprócz mnie, kilkunastu profesjonalnych rzeźbiarzy z Francji, Belgii, Anglii, Ekwadoru, Szwajcarii i Ukrainy pracowało w drewnie, kamieniu i żelazie. Tworzyli tam również amatorzy i dzieci pod okiem fachowców - relacjonuje rzeźbiarz. - Tematem sympozjum były legendy. Wyrzeźbiłem prasłowiańskiego duszka zwanego Fober, który według dawnych, lokalnych przekazów miał pilnować gospodarstwa, kiedy nasi przodkowie wychodzili z domu. Ustawiali stołki jeden na drugim na szczycie których miał siadać Fober. Sympozjum towarzyszyła wystawa rzeźb z poprzednich plenerów. Znalazłem tam wykonaną przeze mnie przed jedenastoma laty "Lucy" ' rzeźbę przedstawiającą sporo powiększoną postać humanoida sprzed 3,5 milionów lat, którego kości odkryto w Etiopii w 1974 r. Do swojej kolekcji zakupił tę moją pracę mój przyjaciel, francuski rzeźbiarz Ge Pellini.

Oprac. (mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

Maryna
27.06.2017 15:40

Co ten Bies znowu zrobił! Z małpą się całuje!

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »