Informacje

Rodzinna podróż dookoła świata (zdjęcia)

Data: 19 czerwca 2017, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 617

W niezwykłą podróż dookoła świata wyruszyły rodziny uczestniczące w IX Festynie Rodzinnym w Łostówce. Przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce, każdy mógł się przekonać, że podróżować po świecie można choćby i za jeden uśmiech.

Organizatorami Festynu byli Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, radny wsi Łostówka Jan Chorągwicki oraz sołtys wsi Łostówka, Maria Farganus, która ufundowała Puchar dla Najaktywniejszej Rodziny. Organizację Festynu wsparło OSP w Łostówce oraz ksiądz proboszcz Jerzy Raźny.

Rodzinne świętowanie rozpoczęło się od występów artystycznych. Na festynowej scenie zaprezentowali się „Mali Łostowianie”, trio instrumentalne ze szkoły muzycznej w Nowym Sączu, przedszkolaki z trzech grup oraz rodzina Fligów i rodzina Stożków z występem akordeonowym. Taniec współczesny zaprezentowała grupa taneczna ze szkoły w Łostówce.

Rodziny rywalizujące o puchar Sołtysa wsi Łostówka wzięły udział w podróżniczych konkurencjach. Każdy uczestnik zabawy otrzymywał paszport, z którym przemierzał kontynenty. Na wielobarwnych stanowiskach rodziny poznawały ciekawostki związane z kontynentami i poszczególnymi krajami, wykonywały szereg zadań sprawnościowych, a także poszukiwały kompasów. W finale wielkiej podróży dookoła świata znalazły się cztery rodziny. Wzięły one udział w quzie geograficznym, ubijaniu masła na czas oraz biegu sztafetowym. Najlepsi okazali się Państwo Kuczaikowie z synem Sebastianem i to do nich powędrował puchar. Żadna z rodzin uczestniczących w finale nie opuściła Festynu z pustymi rękami. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów.

Dzięki zaangażowaniu rodziców wszyscy przybyli na festyn mogli skosztować domowych wypieków, posilić się kiełbasą z grilla, frytkami, bigosem i wziąć udział w loterii fantowej.
Rodzinna atmosfera, która towarzyszyła festynowi pozwoliła na wspólne świętowanie i dobrą zabawę.

Sponsorami nagród byli:
STUDIO KOSMETYKI I KREOWANIA WIZERUNKU – Paulina Kaletka
STOMATOLOGIA RODZINNA – Katarzyna Żądło – Adamczyk
TRUE STORIES FOTOGRAFIA – Anna Węglarz
FOTIKIDS FOTOGRAFIA DZIECIĘCA – Karolina Bodziony
Sklep motoryzacyjny KORAF
PRACOWNIA MEBLOWA MALEC
STUDIO RUCHU – Fitness i Rehabilitacja
KĄCIK URODY U JUSTYNY
Ks. PROBOSZCZ JERZY RAŹNY

Organizację Festynu wsparli:
OBERWANKA – Restauracja – Dom weselny
ZESPÓŁ „LIGHT”

Dorota Mucha / materiały prasowe

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »