Informacje

Grzegorz Matras i Marta Tabaszewska-Bochnar Mistrzami Rabki-Zdroju w tenisie ziemnym

Data: 19 czerwca 2017, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1189

W niedzielę na rabczańskich kortach rozegrano XX Amatorskie Mistrzostwa Małopolskiego TKKF oraz Mistrzostwa Rabki-Zdroju 2017 w tenisie ziemnym.

Deszczowa pogoda spowodowała skrócenie czasu trwania zawodów do jednego dnia. Do turnieju zgłosiło się 17 zawodników i 3 zawodniczki - z Krakowa, Tymbarku, Limanowej, Skomielnej, Spytkowic i Rabki-Zdroju. W singlu mężczyzn obowiązywał system pucharowy. Kobiety rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

Wśród panów zwycięzcą został Grzegorz Matras, który w finale pokonał Filipa Kubińskiego 6:3, 6:0, zaś w gronie kobiet triumfowała Marta Tabaszewska-Bochnar wygrywając finał z Anną Mendelowską 6:1, 6:2.

Za pierwsze trzy miejsca wręczone zostały puchary, nagrody rzeczowe oraz upominki przygotowane przez, Wydziały Promocji Starostwa Nowotarskiego i Rabki-Zdroju oraz Zarząd Wojewódzki Małopolskiego TKKF. Organizacją imprezy, sędziowaniem i wręczaniem nagród, tradycyjnie od 39 lat, zajmowali się Edward Konieczny i Marek Szarawarski.

Wyniki Turnieju:

KOBIETY

I miejsce – Marta TABASZEWSKA-BOCHNAR – Rabka- Zdrój
II miejsce - Anna MENDELOWSKA – Rabka- Zdrój
III miejsce – Jolanta LOSTER – KRAKÓW

MĘŻCZYŹNI

I miejsce- Grzegorz MATRAS - LIMANOWA
II miejsce- Filip KUBIŃSKI – RABKA-ZDRÓJ
III miejsce- Michał KĄDZIOŁKA RABKA-ZDRÓJ

Organizatorami zawodów byli: Burmistrz Rabki-Zdroju, Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, TKKF „Carlina” Rabka-Zdrój, Spółdzielnia Socjalna „Dziewięćsił” w Rabce-Zdroju.

Źródło: organizatorzy, oprac. (mr)

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »