Informacje

Akcja Odkryj Beskid Wyspowy gościła na Luboniu Wielkim (zdjęcia)

Data: 19 czerwca 2017, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1389

Tym razem uczestnicy akcji Odkryj Beskid Wyspowy zdobywali Luboń Wielki w dzień. Była to niezapomniana wyprawa albowiem prowadziła kultowym żółtym szlakiem zwanym Borkowskiego. Mimo niepewnej pogody dopisali turyści, którzy w liczbie ponad 500 zjawili się na szczycie.

Turystów powitał Edward Żarnowski, prezes Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce - Zdroju. Następnie mszę św. przy kaplicy Matki Boskiej Lubońskiej odprawił ks. Tadeusz Bogucki, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Rabce - Zarytem. „Biernatka”, bo tak dawniej zwali miejscowi Luboń Wielki, rozbrzmiewała muzyką i śpiewami góralskimi wykonywanymi przez członków Zespołu Regionalnego „Robcanie” i „Robcusie” pod kierunkiem Jana Surówki i Anny Ceremugi. Wędrowcy mogli wzmocnić swoje siły smaczną grochówką oraz regionalnymi przysmakami. Mogli również spróbować swoich sił w konkursie tańca góralskiego, w którym najlepsi okazali się Katarzyna Szczepanik i Jakub Nowak /Zagórzany i Słupia/ przed Kingą Palacz i Feliksem Majda /Lipowe i Mszana Dolna/ i Magdaleną Palacz i Maciejem Koza /Lipowe i Dobra/.

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Rabka - Zdrój największą wiedzą wykazali się Magdalena Cholewa z Mszany Dolnej /I miejsce/ przed Karoliną Jędrocha z Krzczonowa / II miejsce/ i Wiktorem Mamak z Limanowej / III miejsce/.

Najmilszą spotkania na Luboniu wybrano Anię Pyrz z Rabki - Zdroju, a najmilszym Dariusza Surówkę z Rabki - Zdroju. Najmłodszym zdobywcą „Biernatki” okazała 4-letnia Ania Palacz z Lipowego, a najstarszym 91-letni Julian Kasprzyk z Mszany Dolnej .

Z najdalszego zakątka Polski na Luboń Wielki dotarli Lucyna i Jan Krawczyk z Tarnowa, a z najdalszego zakątka świata Aleksandra Sobór z Chicago /USA/. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątki z rąk Edwarda Żarnowskiego i Kazimierza Zapały - prezesa i wiceprezesa Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce - Zdroju.

Nad bezpieczeństwem turystów czuwali ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR.

Organizatorami imprezy byli Miasto Rabka - Zdrój i Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce - Zdroju.

Źródło: materiały prasowe

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »