• Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Wiadomości
Data: 18 września 2017, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1176

XXIV Polish Open-XX Warsaw Cup z udziałem zawodników z Mszany Dolnej

W weekend 16-17 września na hali Torwar zawodnicy z całego świata walczyli w turnieju Pucharu Świata rangi G1 Polish Open-Warsaw Cup.

Na ośmiu matach zaprezentowało się 1050 taekwondzistów z 42 krajów. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych – senior, junior, kadet i łącznie w 56 kategoriach wagowych.

UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowali: Patrycja Kornaś, Kacper Piaskowy, Karolina Szczesnowska. Po bardzo zaciętym pojedynku o strefę medalową Patrycja Kornaś uległa nieznacznie na punkty dobrze dysponowanej Niemce, która wygrała kategorie wagową. Ostatecznie Patrycja przywozi V miejsce z Pucharu Świata.

Mateusz Szczęesnowski po wygraniu dwóch bardzo ciężkich pojedynków z Grekiem i reprezentantem Izraela również nieznacznie na punkty uległ zawodnikowi z reprezentacji Belgi, który bardzo wysoko wygrał półfinał i finał. Mateusz Szczęsnowski przywozi V miejsce Pucharu Świata.

Kacper Piaskowy oraz Karolina Szczęsnowska przegrali swoje pierwsze walki.

- Gratulacje dla wszystkich za determinację oraz walkę do końca, mamy nadzieje że zdobyte doświadczenie z najlepszymi zawodnikami na świecie będzie procentowało w najbliższych zawodach. Dziękujemy wszystkim za kciuki oraz mocny doping. Wracamy do pracy jeszcze mocniej zdeterminowani - mówi trener Zbigniew Karpierz.