• Poniedziałek, 24 września 2018
  • Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Informacje

Uczniowie pomagają Afryce (zdjęcia)

Data: 11 października 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 450

Szkolne Koło „Caritas” działające w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej zainaugurowało nowy rok swojej pracy zbiórką rzeczową i kwestą na rzecz placówki misyjnej w Musongati w Burundi.

Polskie siostry karmelitanki, które koło wspiera od dłuższego czasu, poprosiły tym razem o kocyki dla niemowląt z prowadzonej przez siebie porodówki. Potrzebne też były butelki do karmienia, bielizna, odzież, leki a także termofory używane w zastępstwie inkubatorów. I – jak zawsze – pluszowe przytulanki, w dużych ilościach. Zbiórka, wspierana także przez osoby, do których informacja trafiła przez fanpage koła na fb, przekroczyła oczekiwania organizatorów i do Afryki przygotowano nie jedną, a 3 paczki! Także na pogranicze Ruandy i Konga, gdzie z kolei pracują z ubogimi polskie pallotynki. Zebrano i zakupiono m.in. 95 kocyków, 72 pary majteczek, 35 butelek, 150 pluszaków, blisko 40 op. witaminizowanych cukierków, 40 kpl. długopisów, ołówków, kredek i inne pomoce szkolne, odzież, zabawki i nasiona do wyhodowania witamin w naturze w misyjnym ogródku.

Źródło: szkoła

Galeria zdjęć

Komentarze

mszanianka
11.10.2017 20:45

to połączenie z "leśną" przyniosło coś dobrego

mękoła
11.10.2017 19:40

Brawo! Po prostu brawo!

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »