• Poniedziałek, 24 września 2018
  • Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Informacje

Nowe władze Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (zdjęcia)

Data: 11 października 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 2076

RABKA-ZDRÓJ: Grażyna Lysy została wybrana nowym prezesem Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zastępując na stanowisku Annę Wzorek. Ale to nie jedyna zmiana we władzach stowarzyszenia.

W galerii "Pod Aniołem" odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Ustępujący zarząd, który wybrano na kadencję 2013-2017, złożył sprawozdania z działalności i jednogłośnie otrzymał absolutorium.

W miejsce Anny Wzorek i dotychczasowego zarządu wybrano nowe władze na lata 2017-2021. W wyniku jawnego głosowania, w którym wzięło udział 77 osób, na prezesa Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku została wybrana Grażyna Lysy, a w skład zarządu weszli: Elżbieta Szarawara – zastępca prezesa, Bożena Sularz – członek zarządu do spraw edukacji, Krystyna Wojdyła – sekretarz, Zofia Chudy – skarbnik, Ewa Rypel członek zarządu ds. sportu, Andrzej Knotz - członek zarządu ds. organizacyjnych.

- Przejmujemy uniwersytet w najlepszym jego rozkwicie. To uniwersytet, który zalicza się do czołówki w Polsce. A to wszystko dzięki wam, a przede wszystkim dzięki zarządowi, dzięki tej ogromnej pracy, bezgranicznemu, bezinteresownemu poświęceniu. Nie możemy teraz zrobić kroku w tył, ale musimy iść do przodu, żeby się za nas nie wstydzili. Ale bez was zarząd nie zrobi nic – mówiła, zwracając się do członków RUTW nowo wybrana prezes. - W moim imieniu i zarządu dziękujemy. Liczymy na waszą pomoc i wsparcie, bo to wy jesteście dusza uniwersytetu.

Podczas walnego uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki 2017/2018. Wykład inauguracyjny na temat twórczości i życia noblisty Władysława Reymonta, w 150. rocznicę jego urodzin, wygłosiła dr Anna Mlekodaj z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

r/

Galeria zdjęć

Komentarze

uniwersytet
12.10.2017 01:17

Szarawara ma obsesyjne parcie do władzy Tylko problem w tym że żadnej powierzonej funkcji nie spełnia solidnie Myślę że Uniwersytet podjął zły wybór

emeryt
11.10.2017 18:42

pani orlicka lubi zasiadać za stołem byle gdzie , byle tylko za stołem.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »