• Poniedziałek, 24 września 2018
  • Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Informacje

Idźmy naprzód z nadzieją - XVII Dzień Papieski

Data: 12 października 2017, Czwartek / Ilość wyświetleń: 396

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej obchodzono XVII Dzień Papieski, któremu towarzyszyło hasło: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klasy VII pod kierunkiem pań - Katarzyny Filipiak i Joanny Kubowicz przygotowali program artystyczny poświęcony pamięci Papieża Polaka.

Uczniowie przedstawili inscenizację ukazującą Papieża jako człowieka, który z wiarą, nadzieją i zaufaniem Jezusowi pokonywał kolejne życiowe trudności. Młodzi aktorzy odegrali role turystów na szlaku papieskim, wspominając o górskich wędrówkach Jana Pawła II w naszej małej ojczyźnie. Dekoracja sali gimnastycznej upamiętniała jego pobyt na terenach Beskidu.

Uczniowie podkreślili, że Papież wielokrotnie odwoływał się do nadziei i kierował do nas ważne słowa na jej temat – odtworzono fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II z Wadowic, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej. Każdy ze zgromadzonych otrzymał serduszko z najważniejszymi cytatami Papieża.

Inscenizację uświetniły pieśni papieskie w wykonaniu szkolnego zespołu przy akompaniamencie instrumentów oraz solowy występ uczennicy kl. II oddziału gimnazjalnego – Anny Filipiak.

Program artystyczny był okazją do refleksji nad nauczaniem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II, doskonale oddał główną myśl tegorocznego hasła Dnia Papieskiego, by iść przez życie z nadzieją, zaufać Bogu. Całość dostarczyła zebranym wielu wzruszeń.

Uroczystość swą obecnością uświetnił proboszcz parafii ks. Prałat Tadeusz Dziedzic.

Dorota Borowiec / materiały szkolne

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »