• Sobota, 17 sierpnia 2019
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Informacje

Pijany rowerzysta w Skawie

Poniedziałek, 20 lutego 2012 09:44

Policjanci z Komisariatu w Rabce-Zdroju zatrzymali późnym wieczorem, podczas rutynowej kontroli, mieszkańca Skawy, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,18 (w pierwszym) i 1,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w drugim badaniu).

Niewielki pożar w Rabie Wyżnej

Poniedziałek, 20 lutego 2012 09:37

Nieszczelność przewodu kominowej, jak stwierdzili po wstępnych oględzinach strażacy, była przyczyną pożaru, który wybuchł w domu mieszkalnym w Rabie Wyżnej. Ogień nie wyrządził jednak wielkich strat - oszacowano je na 3 tys. zł. W budynku paliła się drewniana ściana. W akcji gaśniczej uczestniczyło 5 jednostek straży pożarnej.

Hołd dla Pintscherów

Sobota, 18 lutego 2012 20:41

RABKA-ZDRÓJ: Bronisława i Edward Pintscher, cenieni za życia artyści ludowi i animatorzy kultury ludowej, którzy swoje życie związali z Rabką, byli bohaterami sobotnich „Posiadów Gorczańskich”, zorganizowanych w Galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju.- To wspomnienie, te posiady należą się państwu Pintscherom - tymi słowami Zbigniew Kopytek, przyjaciel rodziny, rozpoczął wieczorne spotkanie w MOK-u.

InoRos w Mszanie Dolnej - sceniczny dynamit w akcji

Sobota, 18 lutego 2012 20:00

InoRos!to piątka tryskających energią chłopaków. Cześć z nich na co dzień gra tradycyjną muzykę Podhala, natomiast druga część to "starzy rockowi wyjadacze" z bogatym rockandrollowym stażem. Takie połączenie dało barwną i niepowtarzalną mieszankę folkowo rockową, którą zaprezentowali w programie "Must Be The Music". Teraz był czas, żeby wystąpić w Muzycznym Folwarku w Mszanie Dolnej.

Romer na studniówce (zdjęcia)

Sobota, 18 lutego 2012 14:19

Studniówkowy sezon w pełni. 100 uczniów rabczańskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera z Rabki-Zdroju swój ostatni bal przed egzaminem dojrzałości miało w Nowym Targu, w restauracji "Góralsko strawa". W galerii zdjęcia z udanej, jak podkreślali maturzyści, zabawy.

W Rabce-Zdroju zakończyły się XXVIII Mistrzostwa Podhala w Szachach

Sobota, 18 lutego 2012 14:15

W wyniku kilkudniowej rywalizacji Mistrzem Podhala został Oleg Kalinin (LKS Pasjonat Dankowice), który otrzymał nagrodę finansową w wysokości 1200 zł i i Puchar Burmistrz Rabki-Zdroju. II miejsce w grupie A zajął Piotr Śmichur (UKS-Smecz Konin), a III miejsce Aleksander Kaczmarek (KMKSz Victoria Kielce).

Rozdano 50 tys. zł dotacji na kulturę, sztukę, tradycję i ochronę dziedzictwa kulturowego

Sobota, 18 lutego 2012 14:09

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w 2012 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dziedzictwa kulturowego i tradycji. Pomiędzy organizacje, które złożyły wnioski o dotacje, rozdysponowano kwotę 50 tysięcy złotych. W tym roku otrzymało je dziesięć stowarzyszeń na dwanaście zgłoszonych projektów.

Małopolskie Mistrzostwa Młodziczek 2012 - brąz dla zawodników z Łostówki

Piątek, 17 lutego 2012 12:52

Drużyna UKS "Oset" Łostówka odnotowała kolejny udany występ w Halowych Mistrzostwach Małopolski Młodziczek w piłce nożnej. W tym roku rozgrywki odbyły się w Myślenicach na hali na Zarabiu.

Biała Rabka

Czwartek, 16 lutego 2012 16:00

Tegoroczna zima pokazała swoje kolejne oblicze. W Rabce-Zdroju, podobnie jak na całym Podhalu, po rekordowych mrozach nastąpiły rekordowe opady śniegu. W nocy przybyło go kilkadziesiąt centymetrów, zasypując posesje, chodniki i drogi. To absolutny rekord tej zimy. Służby drogowe od rana pracują nad ich udrożnieniem. Na chwilę obecną wszystkie drogi i główne ciągi piesze są odśnieżone.

Mali kasinczanie w Zegartowicach

Czwartek, 16 lutego 2012 12:24

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej odwiedzili osoby niepełnosprawne przebywające w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zegartowicach.