• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Burmistrz Ewa Przybyło odpowiada Stowarzyszeniu Lokomotywa w sprawie kina Śnieżka. Jest ultimatum

Środa, 12 października 2011 15:31

Do najbliższego poniedziałku 17 października Stowarzyszenie Lokomotywa ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji, czy podpisuje umowę na dzierżawę budynku kina Śnieżka na warunkach, jakie proponuje miasto. Takie ultimatum postawili radni Komisji Edukacji i Kultury. W odpowiedzi na tekst Marty Skrockiej pt. "Dlaczego w kinie Śnieżka jeszcze nic się nie dzieje?" polemikę podjęła burmistrz Ewa Przybyło.

Pies do poszukiwania narkotyków w rabczańskim liceum

Środa, 12 października 2011 09:19

Licealiści z "Romera" mieli niecodziennych gości. Odwiedzili ich funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Zakopanem. Celem ich wizyty była pogadanka na temat zagrożeń ze strony narkotyków, a towarzyszył im pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu tych niedozwolonych środków. Zaprezentowano też pokaz jego umiejętności.

Ministerstwo Skarbu wystawiło na sprzedaż Uzdrowisko Rabka

Wtorek, 11 października 2011 16:29

Rozpoczęła się decydująca faza prywatyzacji jednego z największych zakładów pracy w Rabce-Zdroju, należącej do Skarbu Państwa spółki Uzdrowisko Rabka, w której zatrudnionych jest 237 osób. Ministerstwo Skarbu ogłosiło zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia ponad miliona 900 tysięcy akcji Uzdrowiska Rabka. Cena nominalna jednej akcji to 10 zł. Uprawnionym pracownikom spółki przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15% akcji.

Plac zabaw w Kasinie Wielkiej coraz bliżej. W Kasince Małej już jest!

Wtorek, 11 października 2011 16:14

Do 14 października Urząd Gminy w Mszanie Dolnej czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych zleceniem na budowę dużego placu zabaw o pow. 500 m.kw. przy Zespole Szkół Oświatowych - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasinie Wielkiej w ramach programu "Radosna szkoła". Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas na wybudowanie placu do 20 listopada tego roku. Tymczasem w ostatnich dniach otwarto plac zabaw przy szkole w Kasince Małej.

Zmarła Elżbieta Kowalcze

Wtorek, 11 października 2011 16:08

9 października w wieku 57 lat zmarła Elżbieta Kowalcze, wieloletni nauczyciel i pedagog sanatorium Szebesta, artystka, twórca rękodzieła. Uroczystości pogrzebowe odbyły się dziś w Rabce-Zdroju w kościele p.w. Św. Marii Magdaleny, a następnie na cmenatrzu parafialnym przy ul. Orkana.

Gimnazjaliści z Mszany Górnej podróżowali śladami ks. prof. Józefa Tischnera

Wtorek, 11 października 2011 15:00

Na przełomie września i października. delegacja z Gimnazjum w Mszanie Górnej w składzie: Karolina Ogiela, Anita Grucela, Daniel Pajdzik, Konrad Pajdzik oraz Mateusz Nachman udała się wraz z opiekunem p. Leszkiem Kamińskim na XI Rajd "Śladami Tischnera".

Stanisław Hodorowicz senatorem z Podhala i Limanowszczyzny

Poniedziałek, 10 października 2011 18:10

Prof. Stanisław Hodorowicz, rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, wygrał wybory na senatora w okręgu nr 36 obejmującym powiaty nowotarski, tatrzański i limanowski. Zdobył 45 938 głosów, najwięcej spośród czterech kandydatów.

Raba Wyżna: Siarka pokonał Dziwisz (wyniki wyborów w gminie)

Poniedziałek, 10 października 2011 17:21

Edward Siarka, który może być już pewnym mandatu poselskiego, w rodzinnej gminie wygrał zdecydowanie, rozkładając na łopatki swoich rywali. Pokonał nawet i to z ogromną przewagą Barbarę Dziwisz, choć wydawałoby się, że kandydat z takim nazwiskiem, w gminie Raba Wyżna, z której pochodzi jej krewny kardynał Stanisław Dziwisz, jak ona, skazany jest na zwycięstwo. Być może przeważyło, że startowała z Platformy Obywatelskiej, która uzyskała tu słaby wynik.

Gmina Mszana Dolna: Tadeusz Patalita przegrywa z Ewą Filipiak (pełne wyniki wyborów)

Poniedziałek, 10 października 2011 13:48

Niespodzianka wyborcza w gminie Mszana Dolna, to przegrana na swoim terenie posła i byłego wójta Tadeusza Patality (Platforma Obywatelska) z Ewą Filipiak z Kasiny Małej (Prawo i Sprawiedliwość). W gminie pewnie zwyciężyło PiS - 58,29% przed PO - 28,45%, PSL - 7,12%, Ruchem Palikota - 2,17%, Nową Prawicą Janusza Korwina-Mikke - 1,52%, SLD - 1,17%, PJN - 0,98%, Polską Partią Pracy - 0,16% i Prawicą - 0,14%.

Miasto Mszana Dolna: zwycięstwo PiS, najlepszy wynik - Tadeusz Patalita. Mszańskim senatorem prof. Hodorowicz

Poniedziałek, 10 października 2011 12:18

W mieście Mszana Dolna pewne zwycięstwo, podobnie jak w całej okolicy, odniosła partia Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów zdobył były wójt tutejszej gminy, a od roku poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Patalita, który pewnie pokonał nawet kandydatów zwycięskiej partii - Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach do Senatu mieszkańcy miasta najsilniej poparli prof. Stanisława Hodorowicza.