• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Informacje

Ostatnia droga Antoniego Rapacza

Piątek, 15 czerwca 2012 17:49

Uroczystości pogrzebowe byłego burmistrza Rabki-Zdroju Antoniego Rapacza odbędą się w sobotę 16 czerwca w Rdzawce. O godzinie 12.00 w miejscowym kościele odprawione zostanie nabożeństwo pogrzebowe, a po jego zakończeniu uczestnicy pogrzebu odprowadzą trumnę ze zmarłym na Cmentarz Komunalny w Rdzawce.

Na cztery łapy - radna wojewódzka Barbara Dziwisz wygrywa konkurs na dyrektora szkoły w Podobinie

Piątek, 15 czerwca 2012 14:38

Barbara Dziwisz, z którą wójt gminy Mszana Dolna nie przedłużył umowy o pracę na stanowisku dyrektora szkoły w Rabie Niżnej, znalazła sobie nową pracę, na tym samym stanowisku. Od 1 września będzie dyrektorem szkoły w sąsiedniej gminie Niedźwiedź - w Podobinie.

Rusza Rabczańska Scena Muzyczna

Piątek, 15 czerwca 2012 09:14

RABKA-ZDRÓJ: Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprasza na pierwszy koncert konkursowy zorganizowany w ramach projektu Rabczańska Scena Muzyczna - Made in Rabka II. 21 czerwca o g. 17.00 wystąpią „Pod Grzybkiem” następujący muzycy: Przemysław Świerczek „Willi Blake” prezentujący utwór konkursowy pt. „John Ervin’s song”, Aleksandra Luberda w utworze „Akacje”, Alicja Luberda z piosenką „Anioły” oraz Dziwny Zespół 1c prezentujący muzyczny projekt „Ma-Ta-Re”.

Szkoła z Kasinki Małej nagrodzona w bankowym konkursie

Czwartek, 14 czerwca 2012 16:09

W maju w Zespole Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej odbył się plener ceramiczny w ramach konkursu „Moja moneta - orzeł, czy reszka?” zorganizowany przez Bank Spółdzielczy w Limanowej. W plenerze wzięło udział blisko 140  uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych spośród szkół oszczędzających w SKO (Szkolnych Kasach Oszczędności) pod patronatem Banku. Ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej byli to następujący uczniowie: Katarzyna Żądło, Joanna Cieżak, Anna Filipiak i Krzysztof Krzysztofiak.

Geoportal Gorczańskiego Parku Narodowego

Czwartek, 14 czerwca 2012 13:58

Gorczański Park Narodowy uruchomił serwis zapewniający dostęp do usług z danymi przestrzennymi - interaktywnymi mapami parku.

Rodzinne święto w Łostówce

Czwartek, 14 czerwca 2012 12:04

Występy zespołu regionalnego i grupy teatralnej, gry, konkursy i zabawy zręcznościowe oraz wiele innych atrakcji czekało w niedziele na uczestników Festynu Rodzinnego w Łostówce. Dzięki współpracy i zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników szkołyjuż po raz czwarty wydarzenie to stało się prawdziwym rodzinnym świętem.

Próbował ukraść Audi A4, ale nie przeszedł wszystkich zabezpieczeń

Środa, 13 czerwca 2012 16:29

Złodziej usiłował ukraść warte 40 tysięcy złotych Audi A4 zaparkowane na niestrzeżonym parkingu pod jednym z bloków Rabce-Zdroju. Włamywacz, przy użyciu nieznanych narzędzi, odgiął przednie i tylne drzwi po lewej stronie, pokonał zamek, dostał się do wnętrza auta i próbował przez stacyjkę uruchomić samochód. - Zamierzonego czynu nie dokonał z uwagi na inne zabezpieczenia w samochodzie - informuje asp. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Zmarł były burmistrz Rabki-Zdroju

Środa, 13 czerwca 2012 14:22

Nie żyje Antoni Rapacz, poprzedni burmistrz Rabki-Zdroju. Zmarł w wieku 50 lat po ciężkiej chorobie nowotworowej. Po przegranych wyborach samorządowych na burmistrza miasta, prowadził państwowe gospodarstwo rybne koło Oświęcimia, nadal prezesował też Małopolskiemu Stowarzyszeniu Sołtysów.

II Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 13 czerwca 2012 14:16

RABKA-ZDRÓJ: 26 uczestników z klas I-VI uczniów Szkół Podstawowych z Chabówki, Ponic, Rdzawki oraz Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Rabce -Zdroju wzięło udział w II Konkursie Pięknego Czytania. Nagrodę dla Mistrza Mistrzów Pięknego Czytania otrzymała Patrycja Kowalska z kl. II Szkoły Podstawowej w Ponicach, której nagrodę tę przyznano również w I edycji konkursu.

Kadeci z Gorców o włos od medalu w Mistrzostwach Polski w rugby!

Środa, 13 czerwca 2012 12:15

Na stadionie Budowlanych Lublin odbył się finałowy Turniej wyłaniający Mistrza Polski Kadetów w Rugby 7-osobowym. Rugbiści z Gorców nie zaliczą go jednak do udanych, gdyż pojechali do Lublina po upragniony medal w bardzo silnym składzie, a do pełni szczęścia zabrakło kilku małych punktów.