• Czwartek, 20 czerwca 2019
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

Informacje

Rabka-Zdrój: burmistrz Ewa Przybyło deklaruje, że samorząd nie zostawi szpitala bez pomocy

Środa, 21 grudnia 2011 18:37

- Przed nami ciężki rok. Zapewniam jednak, że podobnie jak w tym roku, Gmina Państwa nie zostawi, bez względu na to, jakie przeszkody trzeba będzie pokonać - taką deklarację złożyła Burmistrz Miasta i Gminy Rabka-Zdrój Ewa Przybyło na dorocznym Spotkaniu Opłatkowym pracowników Szpitala Miejskiego.

Szansa na unijną dotację dla mieszkańców gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź

Środa, 21 grudnia 2011 17:31

Zarząd Województwa Małopolskiego poinformował o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Piękna Ziemia Gorczańska" działającej na terenie gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź - wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: "Małe projekty", "Odnowa i rozwój wsi", "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".

Darmowa zbiórka elektrośmieci w gminie Raba Wyżna

Środa, 21 grudnia 2011 11:49

Urząd Gminy w Rabie Wyżnej informuje, że w dniu 12 stycznia 2012 (czwartek) odbędzie się darmowa zbiórka elektrośmieci. Lokalizacja punktów zbiórki: Raba Wyżna - na parkingu przy kościele w godzinach od 8:00 do 11:00, Harkabuz - na parkingu przy remizie OSP w godzinach od 8:00 do 11:00.

Ogromne zainteresowanie wolontariuszy finałem WOŚP w Rabce-Zdroju

Środa, 21 grudnia 2011 11:31

Około 80 osób, głównie młodzież gimnazjalna i licealna z rabczańskich szkół, wyraziło chęć udziału w organizacji i kweście z okazji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na początku stycznia przyszłego roku. Jak co roku swój sztab ma również Rabka-Zdrój, a organizatorem uzdrowiskowego finału jest Stowarzyszenie Lokomotywa. Siedzibą sztabu będzie po raz pierwszy kino "Śnieżka".

Oficjalne otwarcie mostu na ul. Sądeckiej w Rabce-Zdroju. Mały zgrzyt na uroczystości

Wtorek, 20 grudnia 2011 21:20

RABKA-ZDRÓJ: Z udziałem przedstawicieli samorządu powiatowego i miejskiego, które wspólnie realizowały odbudowę mostu na rzece Raba w ciągu ulicy Sądeckiej, odbyła się dziś uroczystość symbolicznego otwarcia i poświęcenia tej ważnej dla Rabki-Zdroju przeprawy.

Już wiadomo, kto przez najbliższe 3 lata będzie odśnieżał drogi i chodniki Rabki-Zdroju, Chabówki, Rdzawki i Ponic

Wtorek, 20 grudnia 2011 21:00

Cztery firmy - w tym trzy rabczańskie: Zakłady Komunalne Sp. z.o.o., FHU Kośmider, FHU Jurtex, oraz FHU Płanica Bau z Jordanowa - wygrały przetargi ogłoszone przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju na odśnieżanie gminnych dróg i chodników w latach 2011-2014. Najbardziej intratne kontrakty przypadły Zakładom Komunalnym, najwięcej zleceń dostała firma Jurtex Teresa Paternoga z Rabki-Zdroju.

Masz pieniądze? Zainwestuj w baseny termalne w Porębie Wielkiej. Rozpoczęły się poszukiwania inwestorów

Wtorek, 20 grudnia 2011 20:41

Powiat limanowski szuka przedsiębiorców, którzy zainwestują w baseny termalne w Porębie Wielkiej. Najlepiej, jeśli to będzie okoliczny biznes. Choć inwestycja jest na razie na etapie prac badawczych, które mają określić wielkości zasobów i właściwości solanek, to jednocześnie ruszyły przygotowania do montażu finansowego całego przedsięwzięcia.

Awanse nauczycieli ze szkół gminy Mszana Dolna

Wtorek, 20 grudnia 2011 20:10

W sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna, w trybie i procedurze określonej w Karcie Nauczyciela i rozporządzeniu wykonawczym, odbyły się postępowania egzaminacyjne dla dwóch nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Awanse uwieńczone zostały sukcesem. Awansowali: Piotr Patalita - nauczyciel wychowania fizycznego i SKS z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej oraz Janusz Prośniak - nauczyciel wychowania fizycznego i techniki z Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej.

Kiermasz Stroików Świątecznych w Niedźwiedziu

Wtorek, 20 grudnia 2011 18:06

Gminne Centrum Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych zakupem, wystawieniem lub sprzedażą stroików świątecznych do udziału w Kiermaszu Stroików Świątecznych, który odbędzie się 22 grudnia w godz. 8-18 w sali kinowej GCK w Niedźwiedziu.

Pasterka z kościoła p.w. św. Michała w Mszanie Dolnej będzie relacjonowana na żywo w internecie

Wtorek, 20 grudnia 2011 16:22

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć w noc Bożego Narodzenia w pasterce. 24 grudnia od północy nabożeństwo odprawiane w parafialnym kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej będzie można na żywo śledzić w limanowskiej telewizji internetowej www.tv28.pl.