• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Informacje

Ewakuacja szkoły (zdjęcia)

Środa, 13 czerwca 2012 11:13

W Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbyła się próbna ewakuacja uczniów i pracowników szkoły.

Chcą większej jawności pracy rabczańskich władz

Wtorek, 12 czerwca 2012 15:57

Stowarzyszenie Forum Rdzawka poinformował o rozpoczęciu działań w ramach akcji "Masz Głos Masz Wybór", w której bierze udział już po raz piąty. - Celem tegorocznej akcji jest zaangażowanie mieszkańców i władz gminy do dialogu i współpracy - informuje Mateusz Wójtowicz ze stowarzyszenia.

Raba Wyżna: zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Wtorek, 12 czerwca 2012 14:42

Zakład Gospodarki Komunalnej w Rabie Wyżnej informuje, że w dniu 26 czerwca (wtorek) przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy gromadzić w wyznaczonych miejscach (ich lista poniżej) do godziny 10:00. Nie będą przyjmowane elektroodpady i opony - dla nich zostanie zorganizowana zbiórka w innym terminie.

Orkiestra z Kasiny Wielkiej pierwsza na XIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej

Wtorek, 12 czerwca 2012 14:17

W niedzielę, 10 czerwca 2012 roku, odbył się w Laskowej XIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Uczestniczyło w nim 16 orkiestr dętych z Powiatu Limanowskiego, reprezentujących parafie, jednostki OSP i stowarzyszenia. Wśród orkiestr działających przy stowarzyszeniach I miejsce i nagrodę pieniężną zdobyła orkiestra dęta "Echo Zagórzan" z Kasiny Wielkiej.

Znamy gwiazdy, które pojawią się na otwarciu rabczańskiego amfiteatru

Wtorek, 12 czerwca 2012 11:19

RABKA-ZDRÓJ: Został podany oficjalny termin otwarcia Amfiteatru Miejskiego - Muszli Koncertowej przy ul. Chopina, którego budowa jeszcze trwa - będzie to 1 lipca. Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju wymienił też artystów, którzy uświetnią uroczystość otwarcia. 1 lipca o godz. 19 w amfiteatrze wystąpi znany kabareciarz Jan Pietrzak z zespołem, a po nim na scenie pojawi się Paulina Bisztyga. 2 lipca gości zabawiać będą zespołu Boney M. i ABBA w polskim wydaniu (również g.19). Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.

Podhalańsko-Orawski Dzień Jedności Apostolskiej

Wtorek, 12 czerwca 2012 09:09

16 czerwca do Parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju przyjeżdżają Grupy Apostolskie z 10 parafii z Podhala i Orawy.

Lekkoatletyka dziewcząt i chłopców

Poniedziałek, 11 czerwca 2012 19:05

W Kasinie Wielkiej, przy Zespole Placówek Oświatowych - Budynek A, odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców.

Ćwiczenia strażackie na terenie banku

Poniedziałek, 11 czerwca 2012 17:12

23 czerwca o godz. 14.oo na Placu Targowym w Rabce-Zdroju odbędą się ćwiczenia z udziałem jednostek OSP z terenu gminy, jednostek zaproszonych oraz Państwowej Straży Pożarnej z Rabki-Zdroju.

Pieniądze na sport

Poniedziałek, 11 czerwca 2012 15:41

RABKA-ZDRÓJ: Urząd Miejski ogłosił konkurs ofert na realizację w okresie VII - XI 2012 zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w dyscyplinach: piłka nożna, lekkoatletyka, snowboard, narciarstwo biegowe, a w szczególności na: szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizację zawodów sportowych, organizację imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy Rabka-Zdrój oraz organizację imprez sportowych oraz rekreacyjnych o lokalnym i ogólnopolskim znaczeniu, każdego szczebla oraz promujących gminę.

Wielki test języka angielskiego w rabczańskim amfiteatrze

Poniedziałek, 11 czerwca 2012 13:38

W niedzielę 1 lipca (o godz. 16:00) w nowo otwartym Amfiteatrze przy ul. Chopina mieszkańcy Rabki-Zdrój napiszą Wielki Test Języka Angielskiego. Jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, które w tym samym czasie odbywać się będzie w kilkudziesięciu miastach Polski. W Rabce-Zdroju do do akcji testowania Polaków, jako organizator lokalny, przystąpiło Europejskie Centrum Językowe Summit.