• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Informacje

Budowa mostu na Rabie wchodzi w decydującą fazę

Czwartek, 13 października 2011 17:44

Za nieco ponad dwa tygodnie most na ulicy Sądeckiej w Rabce-Zdroju będzie otwarty dla ruchu samochodowego. Taką deklarację złożył przedstawiciel wykonawcy, przedsiębiorstwa ESBUD, z którym rozmawialiśmy na terenie budowy. Na całkowite zakończenie prac trzeba będzie jeszcze poczekać, bo choć most będzie przejezdny, do zrobienia pozostaną prace wykończeniowe i rozbiórka mostu tymczasowego.

Kasinka Mała: od 6 lat brud z ulicy zalewa mu działkę, a urzędnicy nic nie robią

Środa, 12 października 2011 22:45

Żeby wygrać z urzędnikami trzeba mieć dużo cierpliwości, uporu i wiary w to, że ma się rację. Po 6 latach walki z urzędniczą machiną pan Antoni Szlaga, przedsiębiorca z Kasinki Małej, jest blisko wygranej jak nigdy dotąd. Jest szansa, że doprowadzi swoją sprawę do szczęśliwego finału, ale ile stracił przez te wszystkie lata nerwów, pieniędzy i czasu, żeby udowodnić urzędnikom głupie postępowanie - wie tylko on sam.

Młodzi Niemcy z wizytą w Rabce-Zdroju

Środa, 12 października 2011 16:28

Licealiści I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera gościli od początku października grupę młodzieży z Markgräfler Gymnasium z miejscowości Müllheim w Niemczech. Młodzieży niemieckiej towarzyszyło dwóch opiekunów - nauczycieli. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach programu Schüleraustausch/Wymiana Szkolna", a współfinansowane było przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (Deutsch - Polnisches Jugendwerk).

Burmistrz Ewa Przybyło odpowiada Stowarzyszeniu Lokomotywa w sprawie kina Śnieżka. Jest ultimatum

Środa, 12 października 2011 15:31

Do najbliższego poniedziałku 17 października Stowarzyszenie Lokomotywa ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji, czy podpisuje umowę na dzierżawę budynku kina Śnieżka na warunkach, jakie proponuje miasto. Takie ultimatum postawili radni Komisji Edukacji i Kultury. W odpowiedzi na tekst Marty Skrockiej pt. "Dlaczego w kinie Śnieżka jeszcze nic się nie dzieje?" polemikę podjęła burmistrz Ewa Przybyło.

Pies do poszukiwania narkotyków w rabczańskim liceum

Środa, 12 października 2011 09:19

Licealiści z "Romera" mieli niecodziennych gości. Odwiedzili ich funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Zakopanem. Celem ich wizyty była pogadanka na temat zagrożeń ze strony narkotyków, a towarzyszył im pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu tych niedozwolonych środków. Zaprezentowano też pokaz jego umiejętności.

Ministerstwo Skarbu wystawiło na sprzedaż Uzdrowisko Rabka

Wtorek, 11 października 2011 16:29

Rozpoczęła się decydująca faza prywatyzacji jednego z największych zakładów pracy w Rabce-Zdroju, należącej do Skarbu Państwa spółki Uzdrowisko Rabka, w której zatrudnionych jest 237 osób. Ministerstwo Skarbu ogłosiło zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia ponad miliona 900 tysięcy akcji Uzdrowiska Rabka. Cena nominalna jednej akcji to 10 zł. Uprawnionym pracownikom spółki przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15% akcji.

Plac zabaw w Kasinie Wielkiej coraz bliżej. W Kasince Małej już jest!

Wtorek, 11 października 2011 16:14

Do 14 października Urząd Gminy w Mszanie Dolnej czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych zleceniem na budowę dużego placu zabaw o pow. 500 m.kw. przy Zespole Szkół Oświatowych - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasinie Wielkiej w ramach programu "Radosna szkoła". Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas na wybudowanie placu do 20 listopada tego roku. Tymczasem w ostatnich dniach otwarto plac zabaw przy szkole w Kasince Małej.

Zmarła Elżbieta Kowalcze

Wtorek, 11 października 2011 16:08

9 października w wieku 57 lat zmarła Elżbieta Kowalcze, wieloletni nauczyciel i pedagog sanatorium Szebesta, artystka, twórca rękodzieła. Uroczystości pogrzebowe odbyły się dziś w Rabce-Zdroju w kościele p.w. Św. Marii Magdaleny, a następnie na cmenatrzu parafialnym przy ul. Orkana.

Gimnazjaliści z Mszany Górnej podróżowali śladami ks. prof. Józefa Tischnera

Wtorek, 11 października 2011 15:00

Na przełomie września i października. delegacja z Gimnazjum w Mszanie Górnej w składzie: Karolina Ogiela, Anita Grucela, Daniel Pajdzik, Konrad Pajdzik oraz Mateusz Nachman udała się wraz z opiekunem p. Leszkiem Kamińskim na XI Rajd "Śladami Tischnera".

Stanisław Hodorowicz senatorem z Podhala i Limanowszczyzny

Poniedziałek, 10 października 2011 18:10

Prof. Stanisław Hodorowicz, rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, wygrał wybory na senatora w okręgu nr 36 obejmującym powiaty nowotarski, tatrzański i limanowski. Zdobył 45 938 głosów, najwięcej spośród czterech kandydatów.