• Czwartek, 20 czerwca 2019
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

Informacje

Rabka-Zdrój: spadł z balkonu na budowie - połamał obie ręce

Wtorek, 20 grudnia 2011 09:22

Na terenie budowy w Rabce-Zdroju robotnik z Mszany Dolnej, podczas wykonywania prac na balkonie, z nieustalonej przyczyny spadł z wysokości ok. 4 metrów doznając złamania obu rąk oraz stłuczenia klatki piersiowej i głowy. Został zabrany do szpitala. Do wypadku doszło wczoraj rano - poinformował dziś rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu asp. Roman Wolski.

Dramatyczny mecz Mszanki - po wielkim boju wygrywa kolejne spotkanie. Trener twardo odpowiada krytykom i doradcom

Poniedziałek, 19 grudnia 2011 12:00

MSZANA DOLNA: Miejski Gminny Klub Sportowy Mszanka wygrał kolejne spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi siatkówki mężczyzn. Tym razem pokonał zespół WOLANIA Wola Dębińska 3:2. Trener mszańskiego zespołu Artur Żaba jest dumny ze swoich zawodników, a wszystkim krytykom i "doradcom" odpowiada: " POLECAM NAUKĘ ODBIJANIA PIŁKI!!! MY gramy w siatkówkę, a WY do końca życia nie będziecie potrafili poprawnie odbić piłki sposobem górnym, nie mówiąc o dolnym".

Raba Wyżna: Wigilia na 650 osób

Niedziela, 18 grudnia 2011 19:36

Chociaż wiadomo było, że tym razem kardynał Stanisław Dziwisz do swej rodzinnej Raby Wyżnej na gminną wigilię nie przybędzie, na przedświąteczne spotkanie zorganizowane w hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II przybyło wielu mieszkańców gminy.

Rabka-Zdrój: Mieszkańcy bloku nr 18 nie są przeciwko imprezom w pobliskiej karczmie, ale chcą, żeby było ciszej

Niedziela, 18 grudnia 2011 15:10

"Cieszymy się, że Radna Ela Szarawara podniosła problem zakłócania ciszy nocnej podczas imprez i wieczorków organizowanych w Hulaj Duszy. Trwa to już dwa lata, pięć razy w tygodniu /najgorszy jest piętek z karaoke/ a imprezy rzadko kończą się przed godz. 1 w nocy, a zdarzają się również do godz 5 rano" - napisał do nas pan Edward Konieczny z Rabki-Zdroju w imieniu mieszkańców bloku 18. To odpowiedź na nasz piątkowy artykuł pt. "Burmistrz chce spotkania z właścicielami karczmy przy ul. Piłsudskiego".

Jajo gigant w Rabie Wyżnej

Sobota, 17 grudnia 2011 23:39

Dzisiaj w Rabie Wyżnej niedaleko Gimnazjum im. Jana Pawła II, podczas spaceru pan Przemysław Cempa znalazł na tyłach swojego domu, w bruździe na polu... jajo gigant.

61-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju za ugodzenie 39-letniego konkubenta nożem stanie przed sądem

Sobota, 17 grudnia 2011 14:44

61-letnia kobieta, która w połowie września, w czasie awantury, ugodziła w brzuch swego 39-letniego przyjaciela nożem stanie przed sądem. Grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nie pomogło jej nawet to, że pokrzywdzony jej wybaczył jej i para się pogodziła- poinformował "Dziennik Polski".

Rabka-Zdrój: podjeżdżają dobrymi samochodami i ukradkiem podrzucają śmieci na cmentarzu-nagrały ich kamery (obejrzyj)

Piątek, 16 grudnia 2011 21:28

Kamery monitoringu znajdujące się w rejonie Cmentarza Parafialnego przy ul. Orkana zarejestrowały kilka przypadków podrzucania śmieci do znajdujących się tam kontenerów. Sytuacje te miały miejsce w listopadzie i na przełomie listopada i grudnia. Nagrania są już w rękach Straży Miejskiej, która identyfikuje pojazdy.

Fotoradar w Mszanie - nie tak prędko

Piątek, 16 grudnia 2011 18:29

Chociaż Urząd Miasta w Mszanie Dolnej otrzymał już nowy fotoradar, który dostarczyła firma, która wygrała przetarg na jego dostawę, upłynie jeszcze dużo wody w Mszance, zanim Straż Miejska zacznie robić zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość.

Rabka-Zdrój: burmistrz chce spotkania z właścicielami karczmy przy ul. Piłsudskiego

Piątek, 16 grudnia 2011 18:08

Radna Elżbieta Szarawara twierdzi, że mieszkańcy bloków na Orkana skarżą się na hałas, który pochodzi z regionalnej karczmy "Hulaj dusza" organizującej zabawy i imprezy okolicznościowe. Mieszkańcy zgłaszają też zniszczenia mienia dokonywane przez klientów lokalu.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Podhala i Beskidu Sądeckiego

Piątek, 16 grudnia 2011 18:05

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 50 km/h, w porywach od 80 do 100 km/h, z południa, jutro skręcającego na południowozachodni i zachodni. Ostrzeżenie ważne jest do godz. 21:00 dnia 17 grudnia - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie, powołując się na dane z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.