• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Informacje

Gwiazda dla Wieczorkowskich?

Niedziela, 10 czerwca 2012 14:04

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło poinformowała, że budynek dawnej restauracji Gwiazda przy ul. Parkowej, który został niedawno przejęty przez miasto, zostanie wystawiony na sprzedaż, a prawo jego pierwokupu będzie miała rodzina Wieczorkowskich, dawni właściciele obiektu.

Gmina zmienia plan: centrum narciarstwa biegowego w Lubomierzu zamiast w Kasinie Wielkiej?

Niedziela, 10 czerwca 2012 13:01

Upada wielki projekt poprzedniego wójta gminy Mszana Dolna Tadeusza Patality - Europejskie Centrum Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Kasinie Wielkiej. Obecne władze centrum narciarstwa biegowe planują stworzyć w Lubomierzu na kilku hektarach ziemi, które zamierzają kupić w Lubomierzu-Rzekach.

Taneczne wakacje z uczestnikami You can dance w Rabce-Zdroju!

Sobota, 9 czerwca 2012 12:07

Grupa Royal, przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, przygotowuje dla dzieci, młodzieży, ale nie tylko, bo oferta otwarta jest dla wszystkich, nie lada atrakcję na zbliżające się wakacje. Otóż od 4 lipca do31 sierpnia odbywały się będą w Parku Zdrojowym i Pod Muszą warsztaty taneczne, które poprowadzą finaliści pierwszej edycji niezwykle popularnego programu „You can dance”.

Strefa kibica Euro 2012 w Folwarku Stara Winiarnia

Piątek, 8 czerwca 2012 09:51

Na czas polsko-ukraińskich Mistrzostw Europy XVI-wieczny kasztel przygotował dla kibiców piłki nożnej wiele atrakcji, a przede wszystkim możliwość wspólnego kibicowania w towarzystwie przyjaciół i rodziny.

Procesja Bożego Ciała w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Czwartek, 7 czerwca 2012 16:55

Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Rabki-Zdroju w dorocznej Procesji Bożego Ciała. Przewodniczył jej ks. Dariusz Pacula, proboszcza parafii pw. św. Teresy. Po drodze wierni modlili się przy ołtarzach, które stanęły koło starej straży, Zakładu Przyrodoleczniczego, pod willą Warszawa i przy kościele św. Teresy.

Mszana Dolna: powstanie plac targowy z prawdziwego zdarzenia?

Czwartek, 7 czerwca 2012 11:35

Limanowa, Dobra i Mszana Dolna czekają na decyzję w sprawie rozstrzygnięcia programu "Mój Rynek". Dotacja z niego ma pozwolić samorządom na przebudowę istniejących targowisk lub budowę nowych. - Jest szansa, że dostaniemy dotację - twierdzi burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak.

Poniatowskiego w przebudowie

Środa, 6 czerwca 2012 15:05

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przekazał wybranemu w przetargu wykonawcy - firmie Kosmider - półkilometrowy odcinek ulicy Poniatowskiego, który będzie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy poddawany gruntownej przebudowie.

Nietrzeźwy rabczanin zatrzymany w Chabówce

Środa, 6 czerwca 2012 14:41

W Chabówce policjanci Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali mieszkańca Rabki, który kierował samochodem marki Opel będąc w stanie nietrzeźwości - w dwóch kolejnych badaniach miał 1,24 i 1,33 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymanemu zabrano dokumenty, zatrzymano go, a przeciwko niemu zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Enduro Trophy w gminie Mszana Dolna (zdjęcia)

Środa, 6 czerwca 2012 12:31

Za nami pierwsza w tym roku edycja Enduro Trophy. Pierwsza i od razu rekordowa. Na starcie imprezy w gminie Mszana Dolna stanęło aż 122 osoby! Po krótkiej odprawie kolorowy peleton ruszył z wolna eksplorować szlaki Beskidu Wyspowego.

Wielkie i dobre holenderskie serce (zdjęcia)

Środa, 6 czerwca 2012 11:26

Gerard Duijn mieszka w Mszanie Dolnej na stałe od ponad 9 lat. Wybudował dom w uroczym zakątku i wraz ze swoją małżonką - rodowitą mszanianką Panią Sabiną, po latach spędzonych w Holandii wrócił na zawsze już chyba do Polski. Związki tego niezwykłego Holendra z naszym krajem mają początek w 1990 roku.