• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Informacje

Gmina Mszana Dolna: Tadeusz Patalita przegrywa z Ewą Filipiak (pełne wyniki wyborów)

Poniedziałek, 10 października 2011 13:48

Niespodzianka wyborcza w gminie Mszana Dolna, to przegrana na swoim terenie posła i byłego wójta Tadeusza Patality (Platforma Obywatelska) z Ewą Filipiak z Kasiny Małej (Prawo i Sprawiedliwość). W gminie pewnie zwyciężyło PiS - 58,29% przed PO - 28,45%, PSL - 7,12%, Ruchem Palikota - 2,17%, Nową Prawicą Janusza Korwina-Mikke - 1,52%, SLD - 1,17%, PJN - 0,98%, Polską Partią Pracy - 0,16% i Prawicą - 0,14%.

Miasto Mszana Dolna: zwycięstwo PiS, najlepszy wynik - Tadeusz Patalita. Mszańskim senatorem prof. Hodorowicz

Poniedziałek, 10 października 2011 12:18

W mieście Mszana Dolna pewne zwycięstwo, podobnie jak w całej okolicy, odniosła partia Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów zdobył były wójt tutejszej gminy, a od roku poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Patalita, który pewnie pokonał nawet kandydatów zwycięskiej partii - Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach do Senatu mieszkańcy miasta najsilniej poparli prof. Stanisława Hodorowicza.

Rabka-Zdrój: wygrywa PiS, Edward Siarka i Stanisław Hodorowicz (pełne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu)

Poniedziałek, 10 października 2011 10:49

53,45% mieszkańców gminy Rabka-Zdrój oddało swoje głosy na Prawo i Sprawiedliwość. Na Platformę Obywatelską głosowało 30,26%, a na trzeci Ruch Palikota 5,44%. Polska Jest Najważniejsza zdobyła 2,32%, Sojusz Lewicy Demokratycznej 2,69%,Polskie Stronnictwo Ludowe 3,10%, Polska Partia Pracy 0,30%, Nowa Prawica Janusza Korwina Mikke 2,10%, Prawica 0,35%.

InoRos w finale programu Must be the music

Niedziela, 9 października 2011 22:44

Zespół InoRos, w którym grają muzycy z Nowego Targu, Rabki-Zdroju i Łętowni, co wielokrotnie powtarzane jest na antenie (premia za promocję regionu - przy. red.), wszedł do finału popularnego programu muzycznego Must be the music, emitowanego w telewizji Polsat. Zespół wytypowali w sms-owym głosowaniu widzowie programu. Zajęli drugie miejsce i jako jeden z dwóch uczestników programu, z ośmiu startujących, awansowali do finału.

Blok operacyjny szpitala w Rabce-Zdroju nie spełnia wymagań

Niedziela, 9 października 2011 17:43

- Blok operacyjny szpitala w Rabce-Zdroju nie spełnia żadnych wymogów. Od 1999 roku prowadzony jest program dostosowawczy, był przedłużany, ale do dnia dzisiejszego w żadnym procencie nie został zmodernizowany. Nie zrobiono nic. Decyzja warunkowo dopuszczająca go do użytku obowiązuje do końca roku - poinformowała dyrektor nowotarskiego Sanepidu.

Staruszek z gminy Niedźwiedź padł ofiarą oszustów

Niedziela, 9 października 2011 15:25

81-letni mieszkaniec gminy Niedźwiedź padł ofiarą oszustów, prawdopodobnie Romów. Stracił 12 tysięcy złotych oszczędności.

Władze powiatu obiecały dać połowę pieniędzy na Orlika w Mszanie Dolnej

Niedziela, 9 października 2011 13:00

Jest duża szansa na to, że w Mszanie Dolnej powstanie kompleks boisk sportowych Orlik. Inwestycję na zasadzie "pół na pół" zgodził się współfinansować starosta limanowski Jan Puchała.

Rabczanie docenieni na święcie edukacji w Katowicach

Niedziela, 9 października 2011 12:52

Z okazji zbliżającego się święta edukacji zasłużeni pedagodzy oraz dyrektorzy placówek edukacyjnych, dla których organem prowadzącym jest Województwo Śląskie, odebrali Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się Jan Pitek nauczyciel i Marek Szarawarski dyrektor Zespołu Szkól przy ŚCRU w Rabce-Zdroju.

Konkurs pt. Kapliczki wpisane w gorczański krajobraz

Niedziela, 9 października 2011 12:33

Gorczański Park Narodowy ogłosił coroczny konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pt. Kapliczki wpisane w gorczański krajobraz.

Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa dali z siebie wszystko w Muzycznej Winiarni

Sobota, 8 października 2011 14:13

MSZANA DOLNA: Po raz czwarty wystąpił w piątek w Folwarku Stara Winiarnia Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa i po raz czwarty dał znakomity koncert. Bluesmani kolejny raz potwierdzili, że ciągle są w formie i szybko złapali pozytywny kontakt z mszańską publicznością.