• Sobota, 17 sierpnia 2019
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Informacje

Tour de Pologne w Rabce-Zdroju - w środę podpisanie umowy

Wtorek, 7 lutego 2012 14:36

W środę 8 lutego na sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się uroczyste podpisanie umowy na organizację w Rabce-Zdroju startu do V etapu 69 wyścigu kolarskiego Tour de Pologne World Tour. Umowę podpiszą burmistrz Ewa Przybyło oraz Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

Święty Mikołaj przyciąga... pijaczków

Wtorek, 7 lutego 2012 14:10

Jeszcze do niedawna miejscem, które najsilniej przyciągało rabczańskie towarzystwo znane z nadużywania alkoholu był Plac Świętego Mikołaja przy dworcu PKP w Rabce-Zdroju.

MGKS Mszanka - KS Ryglice 0:3. Bitwa przegrana, passa przerwana, ale wojna trwa dalej

Poniedziałek, 6 lutego 2012 20:43

Po słabym meczu siatkarze MGKS Mszanka Mszana Dolna przegrali na wyjeździe z KS Ryglice 0:3, przerywając tym samym passę zwycięstw w rozgrywkach IV ligi siatkówki mężczyzn. Mszanka po przegranej spadł na czwarte miejsce w tabeli, ustępując miejsca swoim pogromcom. W najbliższą sobotę siatkarze MGKS Mszanka jadą na kolejny ciężki bój. W Bobowej zmierzą się z aktualnym liderem - LKS.

Mszana Dolna: próba włamania na plebanię

Poniedziałek, 6 lutego 2012 17:11

Najprawdopodobniej alarm spłoszył złodziei, którzy ubiegłej nocy, około godziny 23, próbowali włamać się na jedną z plebanii w Mszanie Dolnej.

Rabczańska policja zatrzymała osobę podejrzaną o wybicie szyby w tężni

Poniedziałek, 6 lutego 2012 13:16

RABKA-ZDRÓJ: Informację o zatrzymaniu wandala podał na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju nadkom. Piotr Dara. Jak dodał, sprawca przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Komendant dodał, że zatrzymanie sprawcy było możliwe dzięki nagraniu z monitoringu.

Niecodzienny mecz piłkarski w Mszanie Dolnej. Zagrają reprezentacje miasta i... Polski

Niedziela, 5 lutego 2012 20:00

MSZANA DOLNA: W sobotę 11 lutego o godz. 18 nie lada gratka czeka fanów halowej piłki nożnej. W Miejskiej Hali przy ul. M. Konopnickiej rozegrany zostanie mecz pomiędzy reprezentacją Miasta Mszana Dolna i reprezentacją Polski 35+ (powyżej 35 lat).

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Mszanie Dolnej

Niedziela, 5 lutego 2012 14:50

13 par małżeńskich z Mszany Dolnej obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. 10 z nich wzięło udział w uroczystości z tej okazji, jaką przygotował dla nich Urząd Miasta.

Śmierć przy ścince drzewa

Sobota, 4 lutego 2012 18:41

44-letni mieszkaniec Kasinki Małej zginął dziś przed południem podczas ścinki drzewa. Jak wynika z relacji świadków, dwóch mężczyzn, którzy byli obecni na miejscu w czasie wypadku, na mężczyznę spadł konar drzewa. Uderzenie było tak silne, że zginął na miejscu. Do zdarzenia doszło w wąwozie wydrążonym przez potok, niedaleko zabudowań mieszkalnych.

Powstało Koło Stowarzyszenia ONR Podhale w Rabce-Zdroju

Sobota, 4 lutego 2012 15:42

2 lutego w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie organizacyjne miejscowych działaczy narodowych z pełnomocnikiem nowotarskich struktur Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale, podczas którego oficjalnie powołano Koło ONR Podhale w Rabce-Zdroju - podało Biuro Informacyjne Stowarzyszenia ONR Podhale.

Życzliwi sąsiedzi uchronili sąsiadkę przed mrozem

Sobota, 4 lutego 2012 12:34

Oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej telefonicznie powiadomił jeden z mieszkańców gminy Mszana Dolna o tym, że mieszkająca obok niego sąsiadka ma trudne warunki bytowe, co przy obecnych temperaturach może powodować zagrożenie dla jej życia.