• Sobota, 25 maja 2019
  • Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Informacje

Zabezpieczono osuwiska w gminie Niedźwiedź

Poniedziałek, 14 listopada 2011 18:40

W ramach usuwania skutków powodzi, dokonano zabezpieczenia dwóch osuwisk położonych na terenie gminy Niedźwiedź - pierwszego przy drodze nr1628 K w miejscowości Poręba Wielka - Zapały, drugiego (towarzyszyła mu odbudowa drogi) na tej samej drodze powiatowej, w miejscowości Poręba Wielka i Buchale.

Sesja podatkowa w Mszanie Dolnej

Poniedziałek, 14 listopada 2011 18:28

Uchwalenie nowych stawek podatku od nieruchomości i od usług transportowych, to najważniejsze tematy XIV zwyczajnej sesji Rady Miasta Mszana Dolna, którą przewodniczący Adam Malec zarządził na dzień 18 listopada 2011r. (piątek) na godzinę 13:00.

XVI sesja Rady Gminy Mszana Dolna

Poniedziałek, 14 listopada 2011 18:23

Na 21 listopada na godz. 9 przewodniczący Jan Chorągwicki zwołał XVI zwyczajną sesję Rady Gminy Mszana Dolna. Głównymi tematami, jak wynika z porządku obrad, są uchwały dotyczące zaciągnięcia pożyczki na budowę kanalizacji w Łostówce, zmian w budżecie i uchwalenia nowych stawek podatkowych - od nieruchomości i transportu.

V Zagórzańskie Spotkania Chórów w Mszanie Dolnej - niska frekwencja, wysoki poziom

Niedziela, 13 listopada 2011 19:30

W otwartym niedawno kościele p.w. Miłosierdzia Bożego przy Placu Św. Siostry Faustyny gościli dziś uczestnicy V Zagórzańskich Spotkań Chórów "Laudate Dominum". Do Mszany Dolnej przyjechały grupy z całej okolicy - od Rabki po Limanową.

Prymni - zespół regionalny z Ponic został ochrzczony

Niedziela, 13 listopada 2011 12:18

Było jak na prawdziwych chrzcinach. Najpierw msza w kościele, potem błogosławieństwo od chrzestnych, prezenty, posiady i zabawa. W sobotę wieczorem w Zespole Szkół w Ponicach odbyła się uroczystość nadania imienia "Prymni" tutejszemu zespołowi regionalnemu. Chrzestnymi zespołu, czyli kumoską i kumotrem, zostali etnograf Dorota Majerczyk z Chabówki i ksiądz proboszcz Mieczysław Pajdo z Ponic.

Monitoring w Rabce - jest czy nie?

Sobota, 12 listopada 2011 10:51

RABKA-ZDRÓJ: Po głośnym i tragicznym wypadku, w którym 20-letni rabczanin roztrzaskał się samochodem osobowym na ścianie dworca PKP, wiele osób zadawało pytanie, czy moment wypadku zarejestrowały kamery monitoringu. Pytanie nie było podyktowane zwykłą ciekawością, ale faktem, że przebieg tej tragedii pozostaje do dziś tajemniczy. Jak ustaliliśmy, niestety zapisu video nie ma. Dlaczego, skoro w pobliżu jest kamera?

Święto Niepodległości w Rabce-Zdroju ze wspomnieniem Marszałka Piłsudskiego

Piątek, 11 listopada 2011 20:38

Bogaty program miały tegoroczne-dzisiejsze, rabczańskie obchody 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Okolicznościowe przemówienie z tej okazji wygłosiła na Cmentarzu Parafialnym burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło. Jego tematem przewodnim były związki Marszałka Józefa Piłsudskiego z uzdrowiskiem.

III Zaduszki Rabczańskie - było kogo wspominać

Czwartek, 10 listopada 2011 19:34

Rabczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości i gmin spotkali się dziś w Teatrze Lalek "Rabcio" na III Zaduszkach Rabczańskich, wydarzeniu, którego celem jest wspomnienie rabczan i osób silnie związanych z Rabką, którzy swoją pracą, twórczością i działalnością odcisnęli w Rabce swoje piętno.

Moje spotkania z Janem Pawłem II, czyli imieniny patrona na turystycznym szlaku

Czwartek, 10 listopada 2011 17:34

Uczniowie klas IV-V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łostówce uczestniczyli wspólnie z opiekunami Janiną Flig oraz Moniką Dudzik w zorganizowanych przez Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej "Imieninach Patrona na turystycznym szlaku".

Wolontariusze z Rabki-Zdroju w finale plebiscytu Aktywny 2011

Czwartek, 10 listopada 2011 14:52

Grupa wolontariuszy zgłoszona przez rabczańskie stowarzyszenie Lokomotywa zakwalifikowała się do finału plebiscytu Aktywny 2011 odbywającego się w ramach tegorocznej edycji Nowotarskiego Dnia Wolontariusza. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.