• Poniedziałek, 2 sierpnia 2021
  • Imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Informacje

Biegi górskie w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Data: 24 października 2017, Wtorek / Ilość wyświetleń: 7243

Około 800 biegaczy z całej Polski wystartowało w ostatniej edycji cyklu "Perły Małopolski". To impreza biegowa, która odbywa się na terenie sześciu parków narodowych w województwie. Rabka-Zdrój i Gorczański Park Narodowy były gospodarzem finałowej edycji, a poprzednie rozgrywane były w takich miejscowościach jak Skała, Szczawnica, Zawoja, Wapienna i Kościelisko.

W Rabce-Zdroju centrum imprezy były na deptaku zdrojowym i na terenie amfiteatru. Tu rozegrano m.in. biegi dla dzieci i stąd startowały wyścigi dla dorosłych, kilkunastokilometrowe, które prowadziły m.in. przez Stare Wierchy.

Impreza zgromadziła biegaczy z różnych regionów Polski. Reprezentanci naszego regionu stanęli na najwyższych stopniach podium w kategorii Open Długi. Wygrał w niej Janusz Rączka ze Skomielnej Białej, a trzecie miejsce zajął Kacper Kościelniak z Raby Niżnej. Ósme miejsce zajął natomiast Robert Dudzik z Mszany Dolnej.

(mr)

Galeria zdjęć

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Andrzej
28.10.2017 09:28
IP: 185.174.114.108

Wspaniała impreza ,bo ruch to zdrowie i ucieczka nie tylko przed chorobami ale też przed starością .Wielkie brawa dla organizatorów i uczestników.