• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Informacje

Mszana Dolna: nietrzeźwy jeździł po mieście

Poniedziałek, 4 czerwca 2012 10:20

Dziś około godziny 5 rano dyżurny Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej otrzymał zgłoszenie, że po mieście jeździ samochód Daewoo, którego kierowca może być nietrzeźwy. Dziesięć minut później policjanci patrolując ul. Kolbego zauważyli wskazany pojazd stojący w żywopłocie. Z samochodu tego od strony kierowcy wysiadał mężczyzna, który widząc policjantów zaczął uciekać, ale po kilku metrach został zatrzymany.

Kwiaty dla wójta

Niedziela, 3 czerwca 2012 12:11

Wójt Bolesław Żaba otrzymał od Rady Gminy Msza Dolna absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni uznali, że wykazał się w jego realizacji m.in. celowością i gospodarnością. Pozytywną opinię wystawiła wójtowi również Regionalna Izba Obrachunkowa. Po pozytywnym wyniku głosowania przedstawiciele prezydium rady pospieszyli do niego z kwiatami i gratulacjami, które otrzymała również skarbnik Marta Pulit.

Ulica Cmentarna zmieni nazwę

Niedziela, 3 czerwca 2012 11:44

MSZANA DOLNA. Po remoncie ulica Cmentarna zmieni nazwę na ul. księdza Józefa Stabrawy. Jak poinformował burmistrz Tadeusz Filipiak, jest poparcie dla tego pomysłu ze strony rodziny księdza.

Rabczanin Mistrzem Polski w dmuchaniu gumy (zdjęcia)

Niedziela, 3 czerwca 2012 09:25

19-letni Bartłomiej Ślósarczyk z Rabki-Zdroju wygrał X Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balona z gumy do żucia, które w sobotę rozegrano w Rodzinnym Parku Rozrywki Rabkoland. Zwycięzca wydmuchał balon o średnicy 23 centymetrów. Kolejne miejsca na podium zajęli również rabczanie: II - Marcin Caputa (18 l.), III - Konrad Urbańczyk (23 l.).

Rabka-Zdrój: miasto zajmie się poprawą bezpieczeństwa w rejonie niebezpiecznego skrzyżowania (zdjęcia)

Sobota, 2 czerwca 2012 10:12

Po dwóch przypadkach potrąceń pieszych przechodzących przez jednię przez samochody, władze Rabki-Zdroju zapowiedziały działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania ulic Jana Pawła II (1 Maja) i Piłsudskiego. Rok temu zginęła tu pod kołami samochodu 14-letnia dziewczyna. W ubiegłym tygodniu, na szczęście niegroźnie, prawie w tym samym miejscu samochód potrącił 16-letnią dziewczynę. Kierowca uciekł.

Konferencja naukowa w Romerze

Piątek, 1 czerwca 2012 16:11

30 maja był dla liceum Romera i rabczańskiej społeczności dniem szczególnym. W szkole miała miejsce konferencja naukowa pod nazwą "Dialog kultur", podczas której poruszono zagadnienia związane z życiem w Afryce i problemami tego kontynentu.

Kim są i jakie mają plany kandydaci do Rady Miasta Mszana Dolna?

Piątek, 1 czerwca 2012 11:50

W reportażu telewizji internetowej TV28 zaprezentowane zostały sylwetki kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat radnego w Mszanie Dolnej w wyborach uzupełniających do Rady Miasta, które odbędą się 24 czerwca. O mandat po zmarłym radnych Stanisławie Dziętle ubiegają się: Anna Kowalska, Piotr Potaczek i Adam Wietrzyk.

Burmistrz Mszany Dolnej: jeśli mamy wybierać, to wybieramy wodę słodką, a nie słoną

Piątek, 1 czerwca 2012 11:45

Mszański samorząd nie zamierza dalej inwestować w spółkę Gorczańskie Wody Termalne. Miasto - obok gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź oraz Starostwa Limanowskiego - jest jednym z jej udziałowców. Ale - jak mówi burmistrz Tadeusz Filipiak - Mszana Dolna ma teraz na głowie inne, ważniejsze wydatki i nie planuje finansować działalności spółki.

Kasinka Mała: prymicyjna droga księdza Sławomira (zdjęcia)

Piątek, 1 czerwca 2012 09:08

Niezapomniane chwile, wielkiej radości, wzruszenia i dziękczynienia za dar kapłaństwa przeżywała w dniach 26-27 maja Parafia Kasinka Mała, a w szczególności jej przysiółek Zagródce, z którego wywodzi się nasz nowo wyświęcony ksiądz Sławomir Łacny.

RUGBY: Zwycięstwo z Juvenią i Spartą, porażka z Posnanią (zdjęcia)

Piątek, 1 czerwca 2012 08:19

W weekend 26-27 maja kadeci Gorców udali się do Poznania i Jarocina na rewanżowe mecze w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sobotę, po dobrej, choć chaotycznej grze, wygrywamy ze Spartą 31:7. W niedzielę na odmianę, po bardzo dobrej i ofiarnej grze, zwłaszcza w obronie, przegrywamy z Posnanią Poznań 7:17. W środę, 30 maja, po pełnym dramaturgii meczu, wygrywamy z Juvenią Kraków 33:20, do 48 minuty przegrywając 5:20!