• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Nowa ulica i park mają patronów

Piątek, 30 września 2011 18:19

MSZANA DOLNA: Odremontowany w tym roku Park Miejski otrzymał dziś imię Rodziny hr. Krasińskich, a nowa ulica na osiedlu Pańskie - Kazimierza Wielkiego.

Kaczyńscy patronami szkoły w Podsarniu

Piątek, 30 września 2011 10:32

Rada Gminy Raba Wyżna nadała dziś Szkole Podstawowej w Podsarniu, na jej wniosek, imię Marii i Lecha Kaczyńskich. To pierwsza placówka oświatowa w regionie upamiętniająca w taki sposób parę prezydencką. Zdaniem inicjatorów, państwo Kaczyńscy będą stanowić dla uczniów wzór do naśladowania.

Ratujmy Ziemię - cykl działań ekologicznych w SP nr 3 w Kasince Małej

Czwartek, 29 września 2011 12:28

Wrzesień jest miesiącem, który w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej upłynął pod znakiem ekologii.

Wandal w Rabce-Zdroju

Czwartek, 29 września 2011 10:20

Pod osłoną nocy nieznany sprawca obrzucił woreczkami z farbą dom mieszkalny należący do mieszkańca Rabki. Zniszczeniu uległa elewacja budynku. Powody, z jakich doszło do tego incydentu, nie są na razie znane. Sprawę badają policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Straty oszacowano na 2000 zł.

Jubileusz par małżeńskich w Rabce-Zdroju: Jest wam czego zazdrościć

Środa, 28 września 2011 20:47

37 par małżeńskich z gminy Rabka-Zdrój zostało zaproszonych dziś do restauracji Zdrojowa z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, który w tym roku obchodzą. Na uroczystym obiedzie, połączonym z wręczeniem medali i dyplomów, podjął ich Urząd Miejski.

Podwójne święto Uniwersytetu III Wieku w Rabce-Zdroju

Wtorek, 27 września 2011 21:01

Słuchacze Rabczańskiego Uniwersytetu III Wieku, w towarzystwie zaproszonych gości, świętowali dziś w restauracji Zdrojowa w Rabce-Zdroju podwójnie: uroczyście inaugurując kolejny rok akademicki i obchodząc jubileusz pięciolecia działalności.

Koniec remontu mszańskiej "Schetynówki"

Wtorek, 27 września 2011 19:00

MSZANA DOLNA: Definitywnie zakończył generalny remont ul. Starowiejskiej. Inwestycja realizowana była w oparciu o dotację pochodzącą z tzw. "Schetynówki". Ulica ma nową nawierzchnię na długości 1600 metrów i chodniki po obu stronach. Ulica jest także oświetlona. Dopuszczalna prędkość wynosi tu 50 km/h.

Czytelnik interweniuje: przepełnione kosze i śmieci wokół w miasteczku komunikacyjnym

Wtorek, 27 września 2011 17:24

RABKA-ZDRÓJ: Czy w miasteczku komunikacyjnym opróżnia się śmieci z koszy i czy straż miejska zapuszcza się w ten rejon? Wieczorami to strach tam chodzić, chmara wyrostków chodzi pijana i zaczepia przechodniów - interweniuje nasz Czytelnik, pisząc do nas pod pseudonimem Gumiś. Jako dowód swoich słów wysyła nam zdjęcia z miasteczka komunikacyjnego wykonane w sobotę 24 września.

Udany sezon letni Patrycji Wąchały

Wtorek, 27 września 2011 16:54

Narciarska biegowa Patrycja Wąchała, wychowanka KS Witów Mszana Górna, tegoroczny, letni sezon spędziła trenując na nartorolkach i startując w zawodach. Zaliczy go z pewnością do udanych. Zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W swoim sprawozdaniu z występów informuje, co robiła przez całe lato i jakie sukcesy odniosła.

Promesy na nowe wozy strażackie dla OSP

Wtorek, 27 września 2011 15:56

Siedem małopolskich jednostek OSP otrzymało dziś promesy na zakup nowych samochodów bojowych. Są to ochotnicze straże z Nowego Targu, Kościeliska, Pleśnej, Bukowiny Tatrzańskiej, Niedźwiedzia i Poręby.