Informacje

99. Rocznica odzyskania niepodległości

Data: 12 listopada 2017, Niedziela / Ilość wyświetleń: 673

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło zaprasza do udziału w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada. Mottem rabczańskich obchodów będą słowa św. Jana Pawła II: „…Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu...”

Obchody święta 11 listopada rozpoczną się o godz. 12.00 od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w kościele parafialnym św. Teresy w Rabce-Zdroju przy ul. Parkowej. Po mszy ul. Parkową i ul. Orkana przejdzie przemarsz z udziałem Orkiestry Dętej OSP na cmentarz parafialny, gdzie na grobach żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze.

O godz.14.00 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej OSP Rabka - Zdrój na deptaku obok kawiarni Zdrojowa. Obchody zakończą IX Zaduszki Rabczańskie, czyli wspomnienie o Tych, których znaliśmy, kochaliśmy, a odeszli, oraz program poetycko-muzyczny „Zamyślenia nad Ojczyzną” (Teatr „Rabcio” ul. Orkana, godz.16.00).

W niedzielę 12 listopada o godz. 16.00 w Galerii „Pod Aniołem” odbędzie się lekcja śpiewania pieśni patriotycznych z Akademickim Chórem RUTW Cantabile pod dyrekcją Zofii Zborek.

Źródło: organizatorzy

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »