Informacje

11 listopada w Mszanie Dolnej

Data: 11 listopada 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1087

11 listopada o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbędą się wspólne obchody Święta Niepodległości organizowane przez samorządy miasta i gminy Mszana Dolna.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież ze swoimi nauczycielami. - Niech nasza obecność będzie wyrazem głębokiego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów szkół, organizacji i instytucji działających w naszym mieście i na terenie gminy o udział w uroczystości ze swoimi sztandarami.
Spotykamy się o godz. 10.00 pod remizą OSP – stamtąd zaplanowane jest przejście na Rynek, gdzie członkowie Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec” odczytają Apel Poległych - apelują organizatorzy. - Przed uroczystym przemarszem do kościoła złożymy wieńce na mogiłach tych, którzy oddali swoje życie za niepodległość naszej Ojczyzny.
Będziemy również uczestniczyć w poświęceniu odnowionej kwatery wojskowej. W przypadku deszczu prosimy poczty sztandarowe o zgromadzenie się w kościele bezpośrednio przed Mszą św.

Gorąco zachęcamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które zainicjuje Zagórzański Uniwersytet Trzeciego Wieku (śpiewnik do pobrania). Po Eucharystii prosimy by poczty sztandarowe w uroczystym szyku przeszły z powrotem pod remizę – zakończymy tam oficjalną część uroczystości niepodległościowej.

O godz. 16.00 zapraszamy na otwarty Bieg Niepodległościowy w parku miejskim.

Źródło: organizatorzy

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »