• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Rabka-Zdrój: w szpitalu lepiej choć ciągle gorzej

Czwartek, 22 września 2011 18:36

Burmistrz Ewa Przybyło wielokrotnie powtarza, że jeśli szpital nie będzie się bilansował, zostanie zamknięty, bo samorządu nie stać na jego utrzymywanie. Wyjątkiem będzie ten rok, który na pewno zakończy się dla szpitala stratą. Wszystko przez konflikt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W poniedziałek rusza remont ul. Słonecznej w Mszanie Dolnej

Czwartek, 22 września 2011 17:22

Remontowany będzie 200-metrowy odcinek ulicy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Na ulicy zostanie położony nowy asfalt.

W gminie Niedźwiedź budują oświetlenie uliczne

Czwartek, 22 września 2011 17:15

Do 23 września Urząd Gminy w Niedźwiedziu czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych budową pięciu odcinków oświetlenia ulicznego w miejscowościach Niedźwiedź, Konina i Podobin. Termin wykonania to jeden miesiąc od dnia podpisania umowy. Wykonawca powinien być znany jeszcze w tym miesiącu lub na początku października.

Rabczanie pomagają 6-miesięcznej Alicji z Warszawy

Czwartek, 22 września 2011 09:11

Charytatywny Kiermasz Rzeczy Używanych, zorganizowany w Księgarnio-Kawiarni przy ul. Podhalańskiej przez Jakuba Przybyło, przyniósł dochód, który został przekazany sześciomiesięcznej Alicji Włodarczyk z Warszawy, na rzecz leczenia, jakie dziewczynka musi przejść.

Kolejne spotkanie wyborcze w Rabce-Zdroju: posłowie PiS straszą i krytykują

Środa, 21 września 2011 22:30

Na zaproszenie rabczańskiego klubu "Gazety Polskiej", na spotkanie w restauracji Zdrojowa, przyjechali w środowy wieczór do Rabki-Zdroju parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nowosądeckiego nr 14 i jednocześnie kandydaci tej partii do Sejmu i Senatu w październikowych wyborach. Obecni byli: posłanki Barbara Bartuś i Anna Paluch, poseł Edward Siarka i senator Tadeusz Skorupa. Spotkanie z członkami i sympatykami klubu "GP" trwało ponad dwie godziny.

Rozpoczęło się asfaltowanie ulicy Starowiejskiej

Środa, 21 września 2011 14:53

Roboty ruszyły dziś rano i potrwają - według zapewnień wykonawcy - najdalej do soboty. - Mieszkańców i przejeżdżających przez Mszanę Dolną kierowców ostrzegamy, że nie unikną kłopotów i problemów z poruszaniem się w tym rejonie - informuje Urząd Miasta w Mszanie Dolnej.

26-letni mieszkaniec Skawy sprawcą wypadku

Środa, 21 września 2011 14:37

Wczoraj ok. godz. 19.50 w Koniówce (gmina Czarny Dunajec) 26-letni mieszkaniec Skawy potrącił samochodem 42-letniego pieszego, mieszkańca Podczerwonego. Pieszy z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Nowym Targu, gdzie niedługo potem zmarł mimo reanimacji.

Robcusie z nagrodą na festiwalu w Dobrej

Środa, 21 września 2011 12:15

Dziecięcy zespół regionalny Robcusie, działający przy Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan zajął III miejsce na I Festiwalu Zespołów Regionalnych "Beskidzka Podkówecka", który odbył się w Dobrej koło Limanowej.

Pożegnanie lata w gminie Raba Wyżna

Wtorek, 20 września 2011 19:39

Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Aktywni Rabianie, byli organizatorami imprezy rozrywkowej "Pożegnanie lata w gminie Raba Wyżna".

Chcą przyznać księdzu z Rabki medal za zasługi dla Podhala

Wtorek, 20 września 2011 17:39

Goszcząca dziś w Rabce-Zdroju Komisja Kultury Rady Powiatu Nowotarskiego przyjęła wniosek o przyznanie proboszczowi parafii św. Marii Magdaleny medalu "Zasłużony dla Podhala" za wsparcie, jakiego udziela dwum powiatowym jednostkom kultury - Muzeum Orkana i Teatrowi Lalek "Rabcio".