• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Chcą przyznać księdzu z Rabki medal za zasługi dla Podhala

Wtorek, 20 września 2011 17:39

Goszcząca dziś w Rabce-Zdroju Komisja Kultury Rady Powiatu Nowotarskiego przyjęła wniosek o przyznanie proboszczowi parafii św. Marii Magdaleny medalu "Zasłużony dla Podhala" za wsparcie, jakiego udziela dwum powiatowym jednostkom kultury - Muzeum Orkana i Teatrowi Lalek "Rabcio".

Drzewa przy Muzeum Orkana mogą zagrażać bezpieczeństwu

Wtorek, 20 września 2011 16:06

Zlecona została ekspertyza dendrologiczna dwóch dębów rosnących przy starym kościółku Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju od strony ulicy Orkana. Zabytkowe dęby wyglądają na schorowane i spróchniałe. Wydaje się, że przy silnym wietrze mogą runąć - z jednej strony na kościółek ,z drugiej na ruchliwą ulicę. Ekspertyza ma wykazać, czy rzeczywiście zagrażają bezpieczeństwu i czy konieczna będzie ich wycinka.

Kandydaci deklarują: będziemy ratowali upadające uzdrowiskowe lecznictwo dziecięce

Wtorek, 20 września 2011 10:13

Kandydat do Sejmu Tadeusz Patalita i kandydat do Senatu prof. Stanisław Hodorowicz, na wniosek redakcji portalu Gorce24.pl, złożyli publiczną deklarację, że jeśli zostaną wybrani do parlamentu, będą interweniować w sprawie upadających uzdrowisk dziecięcych, ze szczególnym uwzględnieniem Rabki-Zdroju.

Minister Spraw Zagranicznych z ekspresową wizytą w Mszanie Dolnej

Poniedziałek, 19 września 2011 21:54

W ramach trwającej kampanii wyborczej do parlamentu RP do Mszany Dolnej przyjechał autobusem Platformy Obywatelskiej Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Donalda Tuska - Radosław Sikorski. Spotkanie miało ekspresowy przebieg.

Przerwana cisza przedwyborcza

Poniedziałek, 19 września 2011 19:34

Dopiero niedzielne spotkanie z kandydatami Platformy Obywatelskiej do parlamentu - prof. Stanisławem Hodorowiczem startującym do Senatu i Tadeuszem Patalitą ubiegającym się o mandat poselski - ożywiło nieco przedwyborczy marazm w Rabce-Zdroju. To pierwsi kandydaci, którzy postanowili się spotkać z mieszkańcami uzdrowiska i przedstawić im swój program wyborczy.

Betonowanie mostu na ul. Sądeckiej

Poniedziałek, 19 września 2011 18:03

340 kubików betonu weszło w płytę nowego mostu, który powstaje na rzece Raba w ciągu ulicy Sądeckiej w Rabce-Zdroju. Betonowanie płyty trwało kilkanaście godzin - zaczęło się późną nocą, a zakończyło po południu. Teraz wykonawca mostu, firma Esbud Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej, zajmie się wykończeniem obiektu i położeniem nowego asfaltu.

Wierchy górą w derbach Rabki

Poniedziałek, 19 września 2011 15:49

Wierchy Rabka pewnie pokonały KS Chabówka 3:0 (3:0) w derbach gminy Rabka-Zdrój. Zespoły występujące w klasie A zagrały ze sobą po raz trzeci w historii.

Weekendowa kronika policyjna: pijani kierowcy i kradzież

Poniedziałek, 19 września 2011 14:33

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymała policja w miniony weekend - w Sieniawie i w Mszanie Dolnej. W Rabce-Zdroju odnotowano kradzież.

Rusza projekt pt. Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej - miliony na kolektory

Poniedziałek, 19 września 2011 13:57

W dniu 13 września odbyło się spotkanie z Dyrektorem Biura Szwajcarsko-Polskiego Program Współpracy Heinz Kaufmann w Biurze Ambasady Szwajcarii w sprawie Projektu: Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich.

Prokuratura oskarżą ją o mobbing, a wójt daje jej stannowisko w urzędzie gminy

Poniedziałek, 19 września 2011 12:48

Była dyrektor Zespołu Szkół w Podobinie, oskarżona przez prokuraturę o mobbing w wyniku którego jedna z nauczycielek popełniła samobójstwo, została zatrudniona w Urzędzie Gminy Niedźwiedź na stanowisku koordynatora projektu edukacyjnego "Z radością do szkoły".