Informacje

V Ogólnopolska Zimowa Senioriada - ogłoszono termin imprezy

Data: 19 lutego 2018, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 3657

V Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu odbędzie się w Rabce-Zdroju w dniach 26-27 lutego 2018 roku.

Pomysł zorganizowania imprezy zrodził się na początku 2013 roku podczas posiedzenia Rady Programowej RUTW. Celem SENIORIADY jest integracja studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów i promocja naszego regionu. Miejscem zawodów są obiekty sportowe, rekreacyjne i kulturalne na terenie naszego miasta. Prawo startu (w grupach wiekowych: 50+, 60+, 70+, 80+, 90+) mają Studenci UTW oraz członkowie innych organizacji i stowarzyszeń seniorów.

Każda Senioriada ma swoje logo wzorowane na kolejnym kole flagi olimpijskiej. Pierwsza miała kolor niebieski, druga zielony, trzecia żółty, czwarta czarny. W 2018 roku koło będzie czerwone.


Konkurencje Senioriady to: „Kręgle curlingowe” na lodzie, Biegi narciarskie lub w przypadku braku śniegu biegi z nartami, Slalom narciarski, Rzut „śnieżkami do celu”, Zjazd na dętkach, Turniej Brydżowy, Turniej Szachowy, Nordic Walking połączony z konkursem wiedzy o Rabce – Zdroju.

Imprezy towarzyszące to między innymi: Wieczór Integracyjny, Nordic Walking Gorczański, spektakl teatralny, prezentacja multimedialna. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy gadżet z aktualnym logo Senioriady (w 2014 był to medal, 2015 - brelok na klucze, 2016-pendrive z filmami zawodów oraz promocją powiatu i Rabki, 2017- medal pamiątkowy (magnes na lodówkę). W 2018 zawodnikom wręczymy medale oraz „niespodzianki”. Zwycięzcy konkurencji, za miejsca 1-3, otrzymują medale złote, srebrne i brązowe – wręczamy ich blisko 100.

Organizacja tego przedsięwzięcia mobilizuje niemal wszystkich ludzi (120 studentów) z Rabczańskiego Uniwersytetu. Dużą pomoc otrzymujemy od naszego samorządu i z powiatu.

Podczas imprezy przeprowadzone będą dwie akcje charytatywne: „Mała Orkiestra Codziennej Pomocy”, w trakcie której wolontariusze zbierają pieniądze na remont, modernizację i wyposażenie budynku Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Intelektualnym Koło w Rabce-Zdroju. W ramach akcji „Ratujmy Sanatoria dla Dzieci” promować będziemy również leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju.

Więcej o imprezie na stronie: www.u3w.rabka-net.pl (zakładki „Zimowa Senioriada 2014, 2015, 2016 2017”).

Źródło: organizatorzy

Komentarze

QQryku
14.11.2017 16:35

Jakie miasto dzieci,tylko zahartowane i odporne na rabczańskiego smoga zgredy dają sobie radę w tym środowisku.

a miasto dzieci ?
13.11.2017 08:36

Przemieńcie Rabkę na uzdrowisko zgredów, a gdzie w tym są dzieci. Po co ta nazwa "miasto dzieci świata"

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »