• Poniedziałek, 17 grudnia 2018
  • Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

Informacje

11 listopada w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Data: 11 listopada 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 2722

Tak jak co roku, obchody Święta Niepodległości w Rabce-Zdroju rozpoczęły się od mszy św. w kościele św. Teresy. W intencji Ojczyzny odprawił ją ks. proboszcz Dariusz Pacula. Po mszy uczestnicy mszy świętej udali się na cmentarz parafialny przy ulicy Orkana, gdzie burmistrz Ewa Przybyło oraz delegacje złożyły kwiaty na grobach ofiar I i II wojny światowej oraz poległych za Ojczyznę.

Burmistrz przypomniała, że 11 listopada do najważniejsze święto w Polsce. To święto odzyskania niepodległości i wolności oraz bohaterów, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli się nią cieszyć.

W uroczystościach wzięło udział ponad 10 pocztów sztandarowych, byli wśród nich m.in. przedstawiciele Związku Podhalan, Gorczańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, samorządu Rabki-Zdroju, szkół, organizacji i stowarzyszeń. Na cmentarzu odśpiewano Hymn Polski, a krótki koncert patriotycznych piosenek i pieśni dała Orkiestra Dęta Rabka-Zdrój.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

Jo
13.11.2017 08:37
IP: 91.231.23.10

górole wozą gnoj, przewodnicząca w ogródku przed zimą pracuje a radni są widze jest Pan Leszek tyle że powiatowy

Patriota
13.11.2017 08:24
IP: 188.146.112.1

Opozcja z klubu nasze miasto nie pojawia sie na żadnych uroczystościach państwowych czy gminnych. Można nie lubić burmistrza ale na takiej uroczystości powinno się być. Pozostałych radnych też nie było za wielu. Wstyd dla Rabki że takich mamy patriotów w mieście. Tylko zwada i nienawiść.

Wyborca
12.11.2017 23:00
IP: 83.7.165.106

Wszyscy będą za rok bo będą wybory, wtedy będziecie mogli sobie porównać z tymi zdjęciami.

marny ten patriotyzm
12.11.2017 11:41
IP: 83.27.38.81

To w Rabce tylko taka garstka ludzi mieszka, że nie uczestniczą w tak podniosłej, dla naszego Kraju chwili i nie czczą tak wielkiego święta. A gdzie rabczańscy radni z Panią przewodnicząca na czele. Gdzie nauczyciele szkół, taki przykład dla młodzieży. Gdzie te słynne PiS-ki, tylko do wyborów. Gdyby nie strażacy z całej gminy,to marnie by to wyglądało. Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi.

emeryt
11.11.2017 15:34
IP: 83.22.253.80

frekwencja prawie zerowa - szału nie było .

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »