• Wtorek, 11 grudnia 2018
  • Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Informacje

Zaduszki Rabczańskie (zdjęcia i video)

Data: 13 listopada 2017, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1235

Po raz dziewiąty w sali teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju odbyły się Zaduszki Rabczańskie. W tym roku poświęcone było dziesięciu osobom, które wspominali uczniowie, bliscy, znajomi lub wielbiciele. Bohaterów Zaduszek łączy to, że byli postaciami, które swoimi dokonaniami odcisnęły silne piętno na historii miasta.

Nauczycielkę Marię Białoń wspominał były uczeń LO im. E. Romera Piotr Zawada; społecznika, narciarza, ratownika górskiego, fundatora skoczni narciarskiej i współzałożyciela Związku Podhalan w Rabce-Zdroju Jana Biesia - wspominała burmistrz Ewa Przybyło; duszpasterza, katechetę dzieci, młodzieży, rekolekcjonistę i pisarza księdza Kazimierza Bukowskiego wspominał ks. Józef Kapcia; społecznika, piłkarza, działacza i kronikarza klubu sportowego Wierchy Henryka Cieplińskiego - jego syn Jan; garncarza Edwarda Gacka - Wojciech Kusiak; wychowawcę, nauczyciela, rzeźbiarza i metaloplastyka Waldemara Kuniczuka - Kazimierz Zapała, burmistrza Rabki-Zdroju Antoniego Rapacza - Marek Szarawarski i Leszek Świder; Zofię i Witolda Żebrackich - przewodników górskich i działaczy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i PTTK - wspominał wiceburmistrz Robert Wójciak; a lekarza Edwarda Żuka - dr Zenobiusz Cherian.

Wspominki zakończył patriotyczny program poetycko-muzyczny „Zamyślenia nad Ojczyzną" w wykonaniu teatru Adalex.

(mr)Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »