• Czwartek, 13 grudnia 2018
  • Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Informacje

Szkolne obchody Święta Niepodległości (zdjęcia)

Data: 14 listopada 2017, Wtorek / Ilość wyświetleń: 868

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyła się akademia z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie młodzież oddziałów gimnazjalnych przedstawiła program słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem Doroty Borowiec przybliżający społeczności szkolnej tematykę święta. Wspaniałą ozdobą przedstawienia był występ szkolnego chóru prowadzonego przez Elżbietę Strug i Łukasza Szlachetkę.

Kasinczańscy uczniowie przypomnieli, jak drogo kosztowała wolność naszego państwa, ile poświęcili dla niej nasi przodkowie. W kilku scenkach opowiedzieli o utracie niepodległości, zaborach i o radości ze wskrzeszenia Polski w 1918 r. W tok narracji wpleciono utwory poetyckie skłaniające do refleksji nad przeszłością i współczesnością naszej Ojczyzny. Całość dopełniły pieśni patriotyczne wykonane przy akompaniamencie instrumentów muzycznych.
Zaprezentowany przez uczniów program artystyczny podkreślił wyjątkowość święta. Akademia była wspaniałą lekcją historii, przypominającą o walce naszych przodków za wolność i lepszą przyszłość.

Dorota Borowiec materiały szkolne

Galeria zdjęć

Komentarze

zxc
16.11.2017 15:37
IP: 83.10.252.23

ładna dekoracja

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »