• Sobota, 17 sierpnia 2019
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Informacje

Premiera w Rabciu - włoskie dzieło w wykonaniu rabczańskich i krakowskich artystów

Wtorek, 3 stycznia 2012 18:01

W najbliższą sobotę 7 stycznia w Teatrze Lalek Rabcio będzie miała miejsce rabczańska premiera spektaklu pt. „La serva padrona” („Służąca panią”) Giovanni Battisty Pergolesiego, wg libretta Gennaro Antonio Federico, zrealizowanego we współpracy Teatru Rabcio z Krakowską Operą Kameralną.

294 wolontariuszy sztabu WOŚP w Mszanie Dolnej

Wtorek, 3 stycznia 2012 16:26

MSZANA DOLNA: Przygotowania już pełną parą napędzają mszański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku ma 294 wolontariuszy. To właśnie oni w najbliższą niedzielę, 8 stycznia wyruszą z samego rana z puszkami na uliczną kwestę.

Większa liczba punktów sprzedaży alkoholu w Rabce-Zdroju

Wtorek, 3 stycznia 2012 14:27

Z 75 na 80 podniosła Rada Miejska w Rabce-Zdroju limit punktów handlowych w których może być sprzedawany alkohol powyżej 4,5 %. Zwiększenie limitu koncesji związane jest z tym, że istniejące limity wyczerpują się, a przedsiębiorcy składają wnioski o nowe koncesje.

Rabka-Zdrój: - W nowym miejscu karetka ma o wiele lepsze warunki - uważa dyrektor nowotarskiego szpitala

Wtorek, 3 stycznia 2012 13:56

- Zgadzam się z tym fragmentem rezolucji Rady Miejskiej, który mówi, że najlepszą lokalizacją karetki pogotowia na terenie Rabki-Zdroju jest teren Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Ale żeby mogła tu stacjonować, potrzeba poczynić tam nakłady rzędu 100-150 tys. zł, żeby dostosować to miejsce pod potrzeby zespołu wyjazdowego. Nas na to nie stać. Jeśli pani burmistrz sfinansuje prace adaptacyjne, to my chętnie się tam przeniesiemy - mówi Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu.

Pół miliona złotych dla OSP w Chabówce. Po 50 tys. zł dla Rdzawki i Ponic

Wtorek, 3 stycznia 2012 12:49

Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyznała 500 tysięcy złotych dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce na kontynuację budowy remizy w 2012 roku. Obiekt powstaje obok stadionu piłkarskiego. Razem z OSP Samorząd chce też w tym roku złożyć do Lokalnej Grupy Działania wniosek na pozyskanie kolejnych 500 tys. zł na to zadanie - podał Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.

Nowa oferta dla młodzieży wiejskiej w gminie Rabka-Zdrój: siłownie, sprzęt sportowy, kluby filmowe

Wtorek, 3 stycznia 2012 11:28

Było już coś dla dzieci, teraz będzie dla młodzieży. Po świetlicach, które powstały we wszystkich gminnych sołectwach, a w których dzieci mogą spędzać wolny czas, w następnej kolejności gmina Rabka-Zdrój planuje stworzenie oferty dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, licealnym, ale też dla studentów wracający do domu na weekend i na święta - informuje Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.

h.R.A.B.i.A w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej (film)

Poniedziałek, 2 stycznia 2012 18:49

Udany i ciepło przyjęty przez publiczność noworoczny występ zespołu h.R.A.B.i.A, znanego z polsatowskiego programu "Must Be The Music - Tylko Muzyka", rozpoczął muzyczny sezon w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej. Wybór zespołu był nieprzypadkowy - jego związki z Folwarkiem są wbrew pozorom bardzo duże. Obiekt był bowiem w przeszłości własnością prawdziwego hrabiego - Krasińskiego.

Ile kosztowała Mszanę Dolną walka z suszą? Miasto podaje fakty i sumy

Poniedziałek, 2 stycznia 2012 17:36

Na społecznościowych portalach pojawiają się nieprawdziwe komentarze dotyczące kłopotów z wodą pitną w Mszanie Dolnej - informuje Urząd Miasta i przedstawia własną wersję wydarzeń.

Rabka będzie spłacać kredyty do 2021 roku

Poniedziałek, 2 stycznia 2012 15:58

Niespełna 22 miliony złotych wynosi zadłużenie gminy Rabka-Zdrój. W tym roku samorząd przeznaczył na spłatę pożyczek ok. 4,5 mln zł. - Gdybyśmy po tyle rokrocznie spłacali długi, to pozbylibyśmy się ich w ciągu 4-5 lat. Założyliśmy jednak, że spłacamy go do 2021 roku, po 3-2-1 milion złotych rocznie, żeby zostawiać sobie też wolne środki na inwestycje - informuje burmistrz Ewa Przybyło.

Nowe taryfy za wodę i ścieki w gminie Raba Wyżna

Poniedziałek, 2 stycznia 2012 15:45

Rada Gminy Raba Wyżna zatwierdziła stawki opłat za wodę i ścieki. W 2012 roku mieszkańcy gminy zapłacą za wodę 3,24 zł brutto za m.sześc. w grupie gospodarstw domowych. W grupie obejmującej instytucje stawka wynosi 3,72 zł brutto za m.sześć. Wzrost stawek w porównaniu z rokiem poprzednim jest nieznaczny.