• Wtorek, 23 października 2018
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Informacje

Szkoły w nowej odsłonie (zdjęcia)

Data: 5 grudnia 2017, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1323

MSZANA DOLNA: Najbardziej na bieżąco są uczniowie, którzy obserwują jak zmienia się ich najbliższe otoczenie. Również rodzice odprowadzający pociechy do szkoły też mają porównanie. Kończy się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1, popularnej „Jedynki”. Efekty widoczne są gołym okiem, przy termomodernizacji budynku zyskuje wizerunek szkoły.

Elewacja widoczna jest już od ulicy M. Konopnickiej, prace trwają jeszcze na głównej fasadzie szkoły przy ul. Sienkiewicza. Prace rozpoczęły się we wrześniu, po wyłonieniu wykonawcy dopiero w trzecim przetargu. Obaw było wiele, przede wszystkim taka, że jesień może był złym okresem na takie prace.

Wszystko postępuje zgodnie z planem, a szczególnie teraz pogoda jest łaskawa, kiedy zbliża się termin zakończenia tej inwestycji. Docieplenie ścian, ale również poddasza, wymiana okien, grzejników i modernizacja kotłowni.

Dochodzi do tego również montaż kolektorów słonecznych i wymiana oświetlenia na energooszczędne. Koszt całej inwestycji to 1 mln 322 tys. zł, miasto otrzymało dotację na realizację tej inwestycji w kwocie 693 tys. zł.

W Zespole Placówek Oświatowych też sporo się zmieniło. Reprezentacyjną formę zyskał główny korytarz i hol. Odświeżone ściany, założono listwy ochronne na ściany – wszystko jeszcze pachnie nowością. W ramach remontu zmodernizowano na całej długości nowego korytarza instalację elektryczną. Całość remontu to koszt ok. 120 tys. zł.

Źródło: UM Mszana Dolna

Galeria zdjęć

Komentarze

rodzic
07.12.2017 12:49

Pięknie wyremontowana szkoła, poprzednik jakoś nie chwapił się do remontu bo to dla niego za trudne, dzięki Panu Kowalczykowi mamy w szkołę ocieploną, wymienione okna, co (piece i grzejniki), otynkowana, pomalowana miło popatrzeć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »