• Wtorek, 23 października 2018
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Informacje

Rafał Hajdyła: Wstydzę się tego, że Ewa Przybyło jest burmistrzem

Data: 5 grudnia 2017, Wtorek / Ilość wyświetleń: 3724

RABKA-ZDRÓJ: Na sesji Rady Miejskiej doszło do spięcia między radnym Rafałem Hajdyłą a burmistrz Ewą Przybyło. Lider opozycji zarzucił burmistrz złamanie obietnicy, którą złożyła mieszkańcom. Z kolei burmistrz poinformowała, że wobec radnego toczy się postępowanie prokuratorskie o poświadczenie nieprawdy.

Na ostatniej sesji, na zakończenie długiego wystąpienia, w którym burmistrz tłumaczyła się z wyroku sądu, który skazał ją na 6 tys. zł grzywny za niedopełnienie obowiązków służbowych i nieuprawnione nie udzielenie informacji publicznej, (sprawie pisaliśmy w tekście pt. "Ewa Przybyło: grzywnę zapłacę z własnej kieszeni - nie z pieniędzy podatników"), przeszła ona do ofensywy. - Na koniec chciałam już tylko poinformować, że w ostatnim czasie, a niestety dotyczy to osoby radnego, więc muszę o tym powiedzieć, radny poświadczył nieprawdę w dokumentach geodezyjnych, poświadczając, że gmina nie była na rozgraniczeniu, a rozgraniczenia w ogóle nie było. Pan radny poświadczy także, że zostały zastabilizowane punkty graniczne, przy czym nie zostały one zastabilizowane. A więc jako strona tego postępowania zawiadomiłam prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana geodetę i biuro geodezyjne. Dziękuję - zakończyła.

Dyskusja wróciła jednak na temat sprawy sądowej burmistrz. - Jesteśmy zszokowani tym, co pani powiedziała. Myśleliśmy, że dostaniemy rzetelną informację na temat wyroku, jaki zapadł w Nowym Sączu, a nie wywody, w których przedstawia się pani jako bohaterka stająca w obronie prawa - rozpoczął radny Rafał Hajdyła. - Trzeba jasno powiedzieć, że została pani skazana prawomocnym wyrokiem i jest winna. Sądy jeden i drugi dokładnie przeanalizowały akta sprawy i stwierdziły, że notorycznie nie przekazywała pani skarg, czy była świadoma nie przekazywania skarg do naczelnych sądów administracyjnych, co sąd wyraźnie powiedział, i rada też o tym wiedziała. Nie może więc pani zwalać tego na kancelarię prawną. Tłumaczyła pani, że ma 500 kontrahentów, więc jak nie radzi sobie pani z urzędem, to trzeba zrezygnować.

- Pani złamała obietnicę, którą ślubowała mieszkańcom, że dochowa wierności prawu i będzie służyć dla dobra mieszkańców. Dziś ja się wstydzę, że pani jest burmistrzem. Mówię to wprost. Pani w tym momencie tylko nosi tytuł burmistrza - dodał.

- Oczywiście opozycja ma to do siebie, że dość krytycznie ocenia działania burmistrza. Macie państwo do tego prawo - odparła burmistrz Ewa Przybyło. - Natomiast absolutnie nie mogę się zgodzić z tym, co pan powiedział, że złamałam obietnicę, którą dałam mieszkańcom. Właśnie to postępowanie sądowe jest dowodem na to, że w obronie danych osobowych mieszkańców otrzymałam grzywnę - stwierdziła i tłumaczyła, że te osoby, które wystąpiły do sądu, żądały od niej informacji, które ich nie dotyczą.

- Proszę więc nie kłamać na mój temat, nie pomawiać mnie - apelowała.

Dyskusję zakończył radny Ryszard Traczyk, który złożył wniosek o zamknięcie dyskusji. Został on poddany pod głosowanie i większość radnych go poparła.

- To sprawa między panią burmistrz a radnym - skwitowała przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł.

(mr)

Komentarze

ela
10.12.2017 16:48

do PIS z dnia 07.12.2017. P.Burmistrz nie należała ani nie należy do PO ona zawsze była związana z PIS była nawet doradcą w biurze posła na Sejm p, Siarki ktory miał siedzibę w Banku Spółdzielczym tak więc to człowiek z PIS nawet tak się zachowuje ja oni jest arogancka zabiera głos opozycji to jest ich szkoła oni też kpią z większości narodu

pajac
10.12.2017 09:23

Pani Burmistrz (?) - Pani EP (?) w swojej wypowiedzi była pewna co mówi. Wyrok uchyli Jej Skarga Nadzwyczajna. Gromada naczelnika Jej to załatwiła i załatwi. pajac

Ania 2
09.12.2017 12:15

Faktem jest, że jeżeli Sąd skazał to chyba nie ma wątpliwości co do winy. Przekrzykiwanie tego nie zmieni po co ta klaka. Trzeba być ślepcem aby nie odróżnić dobra od zła. Przygłupów w Radzie jest urodzaj zwłaszcza wśród popleczników skazanej prawomocnym wyrokiem. Tak po części to również oni są tego sprawcami przestępstwa.

Oaweł
08.12.2017 19:25

O Ewa, Ewa gdzie jest twój przyjaciel Paweł Kukła ?

Mari
08.12.2017 19:24

Ewa Przybyło już się nie uśmiecha bo się boi przyznać.

rabka
08.12.2017 09:45

zastępca jak czesio i ten jego błędny wzrok

rabka
08.12.2017 09:45

zastępca jak czesio i ten jego błędny wzrok

P
08.12.2017 09:26

współczuje Burmistrz - otacza się ludźmi bez kompetencji i umiejętności.

Piotr
08.12.2017 09:24

Przestańcie narzekać. Opozycja nie ma nic do zaproponowania. Burmistrzowej wystarczy kosmetyka współpracowników. Z-ca Burmistrza masakra do wymiany - żadnej wiedzy - żadnych jaj. Radni do analizy tez nie błyszczą.

urzędas
07.12.2017 21:57

Dlaczego te wpisy są od najbliższych z klubu? Dyżurni?

PiS
07.12.2017 15:01

Przybyło to druga Hanna Gronkiewicz-Waltz. I ta i ta kpi z prawa i mieszkańców. Precz z Platformą Obywatelską z Rabki.

nn
07.12.2017 13:07

Powszechnie wiadomo że jest to kobieta mściwa i nie odpuści. Wiem co mówię sam się o tym przekonałem.

nn
07.12.2017 13:01

Szanowni radni klubu Nasze Miasto posiadacie własną stronę i nie umiecie jej właściwie wykorzystać. Panie Hajdyła Przybyłowa szantażuje pana prokuraturą w sprawie rzekomego nadużycia uprawnień geodezyjnych dlaczego w końcu nie wyjaśni pan na stronie waszego klubu jak to naprawdę było żeby nie miała więcej pretekstów do robienia głupich uwag i wycieczek pod pańskim adresem

Himoto
07.12.2017 11:49

@Wiocha: słuszny pseudonim, bo taki komentarz nadaje się jedynie na darcie pierza gdzieś w przegniłych deskach, a nie na głos w debacie publicznej. Swoją krytyczną opinię da się wyrazić i dosadnie, i krytycznie, bez prób leczenia sobie kompleksów damsko-męskich. Ta uwaga dotyczy wszystkich pozostałych osób piszących pogardliwie o "babach". Rzeczowników nam brakuje czy zbywa na kulturze słowa w Rabeczce? Abstrahując od formy, wojna podjazdowa ma się jak najlepiej, tylko Rabki szkoda.

wkurzony na maksa
06.12.2017 21:08

Żałosna kobieta bez ambicji i honoru nie mająca za grosz samokrytyki, nie ma odwagi przyznać się do błędu. Powtarzam Jest to żałosne i obrzydliwe to co ta kobieta zrobiła.

Orzeł
06.12.2017 20:03

Pani Przewodnicząca co z Pani synem w urzędzie ?

Ewak
06.12.2017 19:46

Ewa Przybyło się boi, co będzie za rok.

Jan
06.12.2017 19:40

Ciekawe co taki Traczyk bojowy, jak tam w urzędzie rodzina.

emeryt
06.12.2017 18:11

i ja się też wstydzę ...

Bufetowa miejscowa robić karierę dalej gotowa
06.12.2017 15:55

Tyle lat na stołku szefa kuchni siedzę, im dłużej siedzę tym częściej i więcej bredzę. Nawet przy Jankielu nie mam obaw bo zwolenników mam wciąż wielu, którzy wolą słuchać mojego bredzenia niż Jankiela - cymbalisty na cymbałach brzęczenia. Coraz więcej chwały i sławy na mnie spływa co mnie na duchu podrywa. Aby wzmocnić to zjawisko postanowiłam zrobić dla sławy wszystko. Wynikiem tego założenia jest chęć zmiany mojego imienia, które od dziś będzie sumą połączenia: bredzi i sława. To dopiero zacznie się w mojej kuchni zabawa. Jestem BREDZISŁAWA WIELKA.

zawiedziona
06.12.2017 15:21

Wysłuchałam wystąpienia p. Burmistrz, która liczy na zmiany w sądownictwie, które oczyszczą p. Burmistrz lub p. EP (?) z wyroku. Szkoda ,ze p. Burmistrz nie liczy na nasze poparcie w demokratycznych Wyborach Samorządowych - nas Mieszkańców w efekcie dobrze i w interesie Mieszkańców R-Z wykonywanych obowiązków i praw urzędnika samorządowego. Z "gadanego" szóstka . zawiedziona

maximus
06.12.2017 14:32

Dlaczego kapujecie moje komentarze. Czyżby nieprzychylne Hajdyle.

jestem zaaaaaaaaaa !
06.12.2017 09:02

"To sprawa między panią burmistrz a radnym - skwitowała przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł." To jest dopiero małostkowa baba, że nie napisze pry..........a. Kto to wybrał taką przewodniczącą ? Panie Hajdyła, nie poddawaj się Pan. Głowa go góry i do przodu. Wyciągać na wierzch te wszystkie brudy i poplecznictwo Pani Przewodniczącej. Zgroza, że to tyle lat trwa.

maximus
06.12.2017 06:57

Hajdyła jesteś jak dziecko w piaskownicy. Nie umiesz poradzić sobie z twoją porażką.

o o o
06.12.2017 05:55

Warty pac pałaca to samo sie dotyczy radnych. Szambo.

demokratyczny konfident
06.12.2017 04:37

Mieszkańcy was się wszystkich wstydzą i mają was dość.Uprawiacie prywatne wojenki a UM traktujecie jak prywatny folwark.3 kadencje to stanowczo za długo,stołki przyrosły wam do czterech liter.Trzeba młodych i energicznych,zeby zaczęłi działać,wy się juz dość nachapali.

wiocha
05.12.2017 23:31

to są konsekwencje babskich rządów na dodatek byłych nauczycielek. Górnicka z Szarawara nawet nie umieją samodzielnie prowadzić sesji Przybyło sobie sama udziela glosu jak również udziela lub odbiera głos innym radnym. Kiedy ten żałosny spektakl się skończy w wydaniu tych bab. Kiedy przestaną robić wiochę z naszej mieściny.

Ciągle pod wrażeniem
05.12.2017 23:27

Panie radny Traczyk, nie poznaje Pana .W przeciągu kilku miesięcy zabiera pan głos już drugi raz !!! Ale my to rozumiemy, ciepła posadka dla córki bez kwalifikacji i doświadczenia zawodwego , warta jest takiego zaangażowanie w obronie skazanej.

POL
05.12.2017 23:19

ŚLEDZĘ RADNEGO P,HAJDYŁĘ KTÓRY BYŁ KONKURENTEM W WY BORACH NA BURMISTRZA RABKI-ZDRÓJ I MAM TAKIE NIEOPARTE WRAŻENIE ŻE TAN CZŁOWIEK NIE MOŻE SIĘ POGODZIĆ Z PRZEGRANĄ I JAK MOŻE TO ZAWSZE JEJ UPRZYKRZA ŻYCIE

ja
05.12.2017 23:10

Co za żałosna kobieta szczyt hipokryzji bezczelność i arogancja niczym się nie różni od Hanny gronkiewicz-waltz Ja również się wstydzę że taka baba ma mnie reprezentować Biedna ta Rabka

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »