• Wtorek, 23 października 2018
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Informacje

Biegali po parku w czapkach Mikołaja, żeby zebrać pieniądze na wózek inwalidzki dla Andrzeja (zdjęcia)

Data: 6 grudnia 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 4053

RABKA-ZDRÓJ: Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Bieg Mikołajów, który w środę 6 grudnia został rozegrany na terenie Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju. Miał on charytatywny charakter, bowiem jego głównym celem była zbiórka pieniędzy na nowy wózek inwalidzki dla 21-letniego Andrzeja z Rabki-Zdroju. Łącznie zebrano dla niego 11.124,09 zł.

Andrzej, który był obecny "Pod Grzybkiem" w towarzystwie rodziców, jako 13-latek przeszedł kilka operacji guza mózgu. Od tego czasu nie może poruszać rękami ani nogami i jeździ na wózku inwalidzkim. Wózek jest już jednak stary i trzeba go wymienić na nowy.

Na "Bieg Mikołajów" licznie stawili się uczniowie rabczańskich szkół z nauczycielami, rabczanie i kuracjusze. Na wszystkich czekały słodycze, czapki Mikołaja i gorąca herbata. Trasa biegu i marszu wiodła parkowymi alejkami. Podczas zawodów zbierane były datki, odbył się kiermasz oraz licytacja świątecznej choinki, za którą najwięcej zapłacili radni klubu Nasze Miasto Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, którzy wylicytowali ją za 1000 zł.

W otwarciu imprezy, a także w samym biegu uczestniczyli m.in. członek zarządu Województwa Ślaskiego Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, prezes ŚCR-U Jarosław Wieszołek, prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic, burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło i jej zastępca Robert Wójciak.

Organizatorem biegu było Śląskie Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju oraz Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej.

(mr) /Fot. Wojtek Zagrodzki

Galeria zdjęć

Komentarze

klio
10.12.2017 00:27

Więcej takich akcji,to podnosi człowieka na duchu,że nie wszystko jest tak żle.Ja lubię pomagać ,wolę dawać jak brać.

Ania2
09.12.2017 12:25

Akcja pomocy super sprawa akcent polityczny niepotrzebny. Nie zapominajmy, że klub krytykowanego Pana Rafała uczestniczy w każdej akcji pomocy i nie gwiazdorzy, ale autentycznie wspiera co w tym świecie konsumpcjonizmu zasługuje na uznanie w przeciwieństwie do jego oponentki.

L.W.
09.12.2017 09:59

Tak mnie zastanawia, a czasem mi się to zdarza, czy niektórym "komentującym" od nadmiaru wysiłku intelektualnego nie pęknie żyłka w mózgu - zwłaszcza, że wiek emerytalny deklarują, no i nawet i obserwują i liczyć umieją. Radzę iść pobiegać albo na roraty, a nie do internetu, to samo przejdzie...

emeryt
07.12.2017 18:56

ja już widzę następą akcję charytatywą pod hasłem pomóżmy Ewie , która będzie miała za zadaie zebraie 6 tysięcy złotych na spłatę grzywy ,aby bidulka nie musiała długo czekać aż w życie wejdzie i się odwoła do nowej istytucji skargi kasacyjnej ...

Rabczanin
07.12.2017 17:43

Najważniejsza gwiazda rabczańska wzięła udział, to się liczy :)

ja
07.12.2017 16:26

Brawo dl organizatorów. Widać że fajna impreza!

ObserwatoR
07.12.2017 13:58

Przeglądając te zdjęcia odnosi się nieodparte wrażenie, że ta akcja jest bardziej kampanią przedwyborczą p. Przybyło,(pokazaną tutaj na 20 zdjęciach), niż akcją charytatywną dla Andrzeja (na 17 zdjęciach). Portal chyba nie wyczuł, o co chodzi

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »