• Sobota, 15 grudnia 2018
  • Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

Informacje

Spotkanie mikołajkowo-świąteczne osób niepełnosprawnych (zdjęcia)

Data: 7 grudnia 2017, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1809

W restauracji „Siwy Dym” w Rabce-Zdroju odbyło się doroczne spotkanie mikołajkowo-świąteczne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) koło w Rabce-Zdroju.

Zebranych przywitała przewodnicząca Koła PSONI w Rabce-Zdroju Józefa Nizioł. - Czekaliśmy cały rok, aby znowu spotkać się w rodzinnej, ciepłej atmosferze, przeżyć niezapomniane chwile, które wprowadzają w klimat świąt bożonarodzeniowych, łamać się opłatkiem, który jest symbolem dzielenia się życzliwością i miłością, i nagromadzone przez cały rok trudności przełamać i złożyć sobie życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia - mówiła. - Dzisiejsze spotkanie zawdzięczamy wielu darczyńcom. Drodzy darczyńcy, przyjaciele św. Mikołaja, dziękujemy za wielkie serce, hojne wsparcie akcji „Święty Mikołaj 2017”. To dzięki wam mikołajkowe paczki sprawią dzieciom wielką radość i spełnią chociaż namiastkę ich marzeń.

Prezes złożyła podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania oraz wspierali działalność koła i inwestycje, jakie prowadzi. Poinformowała też, że stowarzyszenie zakończyło kolejny etap przebudowy budynku i w tym roku zakończone zostały roboty na pierwszym piętrze. Efekt to cztery nowe pomieszczenia, trzy nowe łazienki, nowe instalacje i drzwi wejściowe. Kolejną planowaną inwestycją będzie budowa szybu windowego i montaż windy.

Jednym z punktów programu było wręczenie przez motocyklistów Moto Rabka czeku dla stowarzyszenia na kwotę 1000 zł. Na ręce prezes Józefy Nizioł przekazał go przedstawiciel klubu Józef Kołodziejczyk.

W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób, w tym m.in. przedstawiciele władz miasta: burmistrz Ewa Przybyło, wiceburmistrz Robert Wójciak, był starosta nowotarski Krzysztof Faber, radny powiatowy Marek Szarawarski, proboszcz parafii św. Teresy ks. Dariusz Pacula, ks. katecheta Andrzej Famułka z parafii św. Marii Magdaleny oraz zaprzyjaźniony ze stowarzyszeniem ks. Józef Kapcia.

Uroczystość uświetnił występ dziecięcego zespołu regionalnego „Majeranki” prowadzonego przez Katarzynę Majerczyk, który wykonał kilka kolęd i pastorałek i piosenek góralskich.

W ramach realizacji projektu dofinansowanego przez Gminę Rabka-Zdrój podopieczni, którzy brali udział w warsztatach malarskich pod okiem Marty Koleckiej zaprezentowali swoje obrazy w Siwym Dymie. Swoje umiejętności taneczne pokazała również grupa taneczna, która brała udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Katarzynę Wójcik.

Na zakończenie części oficjalnej ks. Józef Kapcia wspólnie z ks. Dariuszem poprowadzili modlitwę, po której wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem. Finałem spotkania były odwiedziny św. Mikołaja, który przyszedł z prezentami dla podopiecznych koła.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »