• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Informacje

Nowy członek kabaretu Truteń ze Skawy

Piątek, 2 grudnia 2011 12:46

Góralski Kabaret Truteń pomału wchodzi w 19. rok życia. Na razie trwają próby programu Barbórkowego, natomiast wczoraj odbyła się inicjacja nowego członka kabaretu, Kuby Rusieckiego, który chwilowo zastąpi Pawła Czecha. Testy inicjacyjne, jak wyjaśnia Wanda Czubernatowa, polegały na dręczeniu, molestowaniu, zmuszaniu do różnych czynności na które truteń jest bez przerwy narażony - na przykład robienie zabawnych min, przebieranie się za dziewczynkę i granie na barytonie stroju wiedeńskiego.

Właściciel przychodni lekarskiej w Rabce-Zdroju skazany przez sąd

Piątek, 2 grudnia 2011 11:47

Przed Sądem rejonowym w Nowym Targu zapadł wyrok w procesie przeciwko Rafałowi S., właścicielowi przychodni lekarskich w Rabce-Zdroju i w Czarnym Dunajcu, oskarżonemu o zatrudnianie stomatologów bez prawa do wykonywania zawodu w Polsce.

Rabka-Zdrój: park i plac zabaw z nowym regulaminem

Czwartek, 1 grudnia 2011 20:48

Odnawiany Park Zdrojowy w Rabce-Zdroju ma też nowy regulamin korzystania z niego. Choć nadal nie wiadomo, kiedy zostanie definitywnie ukończony i oficjalnie otwarty, wiadomo już, co w nim będzie można robić, a co nie. Na sesji Rada Miejska uchwaliła listę zakazów i nakazów.

Nieznacznie, ale jednak - wzrosły podatki w Rabce-Zdroju

Czwartek, 1 grudnia 2011 19:47

Podobnie jak inne gminy, także Rabka-Zdrój podniosła podatki od nieruchomości i środków transportu. Nowe stawki uchwaliła na środowej sesji Rada Miejska.

Pasowanie 4 i 6-latków w przedszkolu w Kasinie Wielkiej

Czwartek, 1 grudnia 2011 18:28

W Przedszkolu w Kasinie Wielkiej odbyła się uroczystość pasowania przedszkolaków, która już na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszej placówki. Jest ona szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Pasowanie było pierwszą otwartą imprezą w tym roku, w której mogli uczestniczyć wszyscy rodzice. Uroczystość ta połączyła ślubowanie przedszkolaków z zabawą andrzejkową.

Co z chodnikami przy drogach wojewódzkiej i krajowej w mieście i gminie Mszana Dolna?

Środa, 30 listopada 2011 21:10

Władze miasta i gminy Mszana Dolna prowadziły w ostatnim czasie rozmowy z zarządcami dróg wojewódzkich i krajowych na temat możliwości budowy chodników, których domagają się mieszkańcy. Pewne nadzieje na ich powstanie są, ale konkretów nie ma. Wszystko, jak zwykle, zależy od pieniędzy.

W Rabce-Zdroju otwarto pierwszy w uzdrowisku Punkt Informacji Turystycznej

Środa, 30 listopada 2011 20:52

Od dziś każdy turysta, który przyjedzie do Rabki-Zdroju, może przyjść do budynku Urzędu Miejskiego i zapytać w nowo otwartym Punkcie Informacji Turystycznej, jak miło i ciekawie spędzić w uzdrowisku i w okolicy wolny czas. Czeka tu na niego codziennie od poniedziałku do piątku wykwalifikowany pracownik wyposażony w wiedzę i materiały promocyjne.

Rabka-Zdrój: sąd nad radcą prawnym Urzędu Miejskiego. Nie dotrzymuje terminów i naraża miasto na kary - twierdzą radni

Środa, 30 listopada 2011 16:08

Grzywny na kwotę około 45 tys. zł, jak wyliczyła przewodnicząca Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Maria Górnicka-Orzeł, to wynik opieszałości radcy prawnego Urzędu Miejskiego Pawła Kukli. Radca nie dotrzymuje terminów przesyłania skarg mieszkańców do sądu. Część kar została już zasądzona - decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie Rada Miejska ma zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny. Burmistrz Ewa Przybyło zapewnia, że wszystkie grzywny radca pokryje z własnej kieszeni. I choć ubolewa nad jego postępowaniem - zwolnić go nie zamierza.

Na terenie Rabki-Zdroju i Mszany Dolnej trwają poszukiwania złóż zasobów naturalnych

Wtorek, 29 listopada 2011 20:21

Od jakiegoś czasu, głównie w lasach i terenach górskich naszego regionu, spotkać można maszyny, charakterystyczne samochody i pracowników firmy Geofizyka Kraków. Firma ta, na zlecenie inwestora, prowadzi badania geofizyczne - sejsmiczne i odwierty, poszukując pod ziemią zasobów złóż naturalnych m.in. gazu.

Rekord krwiodawstwa w Rabce-Zdroju

Wtorek, 29 listopada 2011 19:53

Jak poinformowała w imieniu organizatorów Agnieszka Wietrzyk, podczas niedzielnej Akcji Krwiodawstwa w Rabce-Zdroju zebrano rekordową ilość 22,95 litra krwi.