• Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Wiadomości
Data: 2 marca 2018, Piątek / Ilość wyświetleń: 1781

Klaudia i Weronika najlepsze wśród juniorek

W Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach narciarskich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wystartowali wszyscy najlepsi zawodnicy w kraju z roczników 1998-2001.

Wśród juniorek „A” medalami podzieliły się zawodniczki z Gminy Mszana Dolna – Klaudia Kołodziej (LKS „Witów ski” Mszana Górna) i Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa - Osieczany). W biegu sprinterskim wygrała Klaudia przed Weroniką; w biegu łączonym 5+5km kolejność była odwrotna. Bieg na 5km techniką klasyczną Klaudia zajęła 1-, a Weronika 3 miejsce. W ostatnim dniu rozgrywano sztafety sprinterskie, które wygrały reprezentantki z Wiśniowej -Oseczan (Weronika Kaleta i Iwona Piekarz). Klaudia Kołodziej w tym biegu nie wystartowała z powodu braku drugiej zawodniczki. Pojechała za to do Tomaszowa Lubelskiego na silnie obsadzony Bieg Hetmański (10km), w którym zajęła 3 miejsce. W kategorii juniorka B startowały 4 reprezentantki LKS „Witów ski” Mszana Górna. Najlepsze wyniki w sztafecie sprinterskiej osiągnęły: 6 miejsce Magdaleny Murzyn i Eweliny Kołodziej oraz 8 miejsce Gabrieli Dawiec z Julią Demkowską. W klasyfikacji generalnej Olimpiady klub z Mszany Górnej sklasyfikowany został na 5 miejscu – 55pkt, z czego 50 zdobyły mieszkanki wsi Łętowe.