Nowe atrakcje w Rabkolandzie

RABKA-ZDRÓJ: 28 kwietnia rozpoczyna działalność Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland i ruszają nowe atrakcje.

"Góraka Dżungla” to nowa strefa tematyczna, która rozpoczyna cykl ogromnych przemian w Rabkolandzie. Dzięki podzieleniu parku na strefy tematyczne korzystanie z atrakcji zyska zupełnie nowy wymiar – zwiedzając poszczególne sektory poznamy wesołych, kolorowych bohaterów, którzy wprowadzą nas w swoje fascynujące historie. W „Górskiej Dżungli” czekają na gości skałuchy, krokodyl Oskar, nosorożec Romuald i wiele niezwykłych stworzeń, z którymi szybko się zaprzyjaźnicie!

Choć „Górska Dżungla” zastąpi Pałac Strachów, to w jego miejscu stanie największa atrakcja nowej strefy. Pociąg przewiezie nas po ponad 100-metrowej trasie, pełnej egzotycznych, zaklętych w kamień zwierząt, by na końcu wjechać do tunelu… W tunelu, dzięki technologii mappingu 2D, obejrzymy krótki film – szczęśliwe zakończenie całej historii! Kolejną nową atrakcją „Górskiej Dżungli” jest 10-metrowa wieża swobodnego spadku.

Nowa strefa to także rewolucja pod względem wyglądu przestrzeni i infrastruktury. Goście po raz pierwszy skorzystają z nowych toalet oraz zjedzą przepyszną pizzę w przeniesionej i zmodernizowanej pizzerii. O przyjemny cień dla gości zadbają nowe rośliny, sztuczne palmy i zadaszenia z Palmexu (taki sam znajdziecie w nowootwartej Krainie Avatara w amerykańskim Disney World!). Ci, którzy czekali na wodne źródełka, będą zachwyceni – tryskające fontanny i plujące Totemy od tego roku ochłodzą nas w każdy gorący dzień.

„Górska Dżungla” i przybycie skałuchów to nie jedyna zmiana w Rabkolandzie. Obszar rozciągający się po prawej stronie od wejścia głównego również zyska nowych mieszkańców, a wraz z nimi – ich wciągające historie. Znane już Gościom atrakcje, takie jak Wieża Eiffela, zyskają nowe życie. Szalony Klaun, lokator Odwróconego Domu, w swojej krainie pełnej nowych gier zabaw pozwoli dzieciom wyszaleć się za wszystkie czasy i wyładować energię. Na całkowicie nowej nawierzchni strefy będzie to przyjemne i bezpieczne! Zmian doczekała się również Dolina Trzmiela, która teraz powiększy się o nowe miejsca do odpoczynku, a także basen z piłeczkami.

W ubiegłym roku Rabkoland odwiedziło ponad 150 000 osób. Dla wielu z nich był on miejscem pierwszego kontaktu z Rabką. Prawie 20% wszystkich klientów stanowili Słowacy, dla których jest to często pierwszy kontakt z naszym krajem. Goście przyjeżdżający do parku często zostają w mieście na dłuższy pobyt, korzystając z innych atrakcji naszej miejscowości.

W tym roku Rabkoland otworzy się dla gości 28 kwietnia, tuż przed wyjątkowo długim weekendem majowym.

Materiały prasowe Rabkolandu, oprac. (mr)