Dwie firmy chcą budować bulwary nad Poniczanką. Koszt? 7-8 milionów złotych

Dwie firmy wzięły udział w przetargu na budowę bulwarów nad Poniczanką w Rabce-Zdroju. Po otwarciu ofert okazało się, że pierwszą ofertę złożyła firma Stanisława Kośmidra z Rabki-Zdroju, drugą firma APIS POLSKA z Jarosławia.

Przed otwarciem ofert magistrat poinformował, że zabezpieczył na tę inwestycję 8 mln zł. Oferta firmy z Rabki-Zdroju opiewa na 8,7 mln zł, natomiast oferta firmy z Jarosławia jest o ponad milion tańsza - 7,5 mln zł. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju analizuje teraz oferty i zapewne jeszcze w pierwszej połowie czerwca poinformuje, której z tych firm powierzy wykonanie inwestycji.

Nad Poniczanką, na wysokości Parku Zdrojowego, na odcinku kilometra powstaną ścieżki piesze i rowerowe, wodospady, plac wodny z dynamicznymi strumieniami, oczka wodne, rzeczka z atrakcjami, ścianka bulderową, wiata plenerowa, park linowy, ścianka wspinaczkowa, chata solna, boisko do siatkówki plażowej, siłownia plenerowa, tężnia, a także elementy małej architektury, ławki. W planach jest również zagospodarowanie terenu i remont dwóch kładek na potoku Poniczanka.

(mr)