Piknik sportowy z humorem (zdjęcia)

Niepubliczny Punkt Przedszkolny Sióstr Służebniczek im. bł. E. Bojanowskiego w Rabce-Zdroju zaprosił 10 czerwca na nietypowy Turniej Piłki Nożnej. W upalną i słoneczną niedzielę, punktualnie o godz. 14, na stadionie miejskim przy ul. Jana Pawła II zagrali: Siostry Zakonne, Mamy, Ojcowie, Strażacy, Lektorzy i Drużyna Nokaut.

Piknik, który towarzyszył rozgrywkom, rozpoczęli konferansjerzy Justyna Suska i Mateusz Kapłon. Powitali oni gości turnieju: burmistrz Ewę Przybyło, ks. proboszcza Dariusza Pacule, Matkę Prowincjalną Małgorzatę Maniak oraz siostry: Nazaretanki, Franciszkanki, Józefitki, Sercanki, Matki Bożej Miłosierdzia oraz Siostry Służebniczki, a także rodziców i dzieci przedszkolne. Burmistrz wspólnie z ks. Paculą otworzyli imprezę i życzyli wszystkim udanej zabawy.

Sędzia główny Daniel Suski rozlosował, kto z kim będzie grał. Siostry Zakonne zagrały z Oldbojami, Strażacy z Lektorami, a Matki z Ojcami. Nie był ważny oczywiście wynik, ale dobra zabawa. Sędzia główny karał za faule... pompkami, które musieli robić ci, którzy łamali boiskowe przepisy. Między meczami obywał się program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków.

Cel imprezy był szczytny. Zebrane datki zostaną przeznaczone na wycieczkę dla przedszkolaków do Ustronia Śląskiego.

Na pikniku można było skosztować kiełbasek z grilla, domowych ciast przygotowanych przez rodziców i siostry zakonne, były napoje, owoce i słodycze.

Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały z rąk burmistrz i ks. Dariusza puchary, medale i dyplomy.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju