PILNE. W czwartek zamkną starą zakopiankę między Zbójecką Górą a Zabornią

Duże zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od czwartku 11 października na odcinku między Skomielną Białą a Rabką Zabornią i Chabówką. Drogowcy zamkną starą zakopiankę, a ruch zostanie puszczony na nowo wybudowany fragment przyszłej trasy S7.

Od strony Krakowa, na Zbójeckiej Górze ruch pojazdów przełożony zostanie na lewą jezdnie nowej S7 i kierowcy pojadą tą drogą do Chabówki, włączając się przed wiaduktem w istniejącą dwujezdniową DK47.

Jadący od strony Zakopanego pojadą istniejącą DK47 do Rabki-Zdroju i w miejscu starego skrzyżowania z DK7 skręcą na nowe rondo węzła Zabornia, którym pojadą na nową S7.

Na zdjęciach lotniczych, które umieszczamy poniżej w galerii, narysowane są nowe kierunki jazdy. Kolorem czerwonym Kraków-Nowy Targ, kolorem zielonym od strony Nowego Targu i Zakopanego w kierunku Krakowa.

Ruch na Chyżne odbywa się przez węzeł Zabornia.

Ruch odbywał się będzie po jednej lewej jezdni nowej S7 w dwóch kierunkach. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała 1 miesiąc do 1,5 miesiąca. Po wybudowaniu łącznic na węźle Zabornia dokonana zostanie korekta ruchu. Odcinek Zakopianki od Zbójeckiej Góry do Rabki Zdroju zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu.

Zmiany są niezbędne dla prowadzenia dalszych prac przy budowie S7 Skomielna Biała - Rabka Zdrój, m.in. najazdów na obiekty inżynierskie, dróg serwisowych, łącznic. Ruch dwustronny po jednej jezdni będzie się odbywał do końca budowy.

Źródło: GDDKiA, oprac. (mr)