W ZSTI żywy napis dla Niepodległej (zdjęcia)

100 LAT Niepodległej i 50 LAT ZSTI – takie napisy ułożone z... uczniów pojawiły się we wtorkowy przedpołudnie przed budynkiem Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Happening został uwieczniony na pamiątkowych zdjęciach, które zrobiono z lotu ptaka.

Aby jedna z akcji uczczenia rocznicy niepodległości mogła zakończyć się sukcesem, trzeba było zaangażować ponad 300 uczniów. Każdy miał wyjątkową rolę do odegrania – zająć miejsce w szablonie odpowiedniej litery lub cyfry. Na umówiony znak uczniowie podnieśli do góry kartki: białe i czerwone, w ten sposób pojawił się widoczny z lotu ptaka napis w barwach narodowych – 100 LAT NIEPODLEGŁEJ.

Z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zbiega się przypadający w tym roku szkolnym jubileusz 50-lecia szkoły, dlatego powstały dwa pamiątkowe zdjęcia: na drugim uczniowie utworzyli napis 50 LAT ZSTI używając niebieskich kartek (niebieski stanowi jeden z podstawowych kolorów używanych w systemie identyfikacji wizualnej szkoły).  Fotografie zostaną wywołane w dużym formacie, zostaną wywieszone w holu budynku i będą upamiętniać tak ważne wydarzenia z dziejów Polski i szkoły.

Źródło: materiały szkolne