Stadion dla klubu

Klub Witów Mszana Górna nie zostanie bez stadionu - deklarują władze gminy.

W zeszłym roku klubowi Witów skończyła się umowa na korzystanie ze stadionu i obiektów w Mszanie Górnej. Klub zwrócił się do gminy z prośbą o dalszą możliwość korzystania z obiektu. Na ostatniej sesji przedstawiciel klubu pytalł dlaczego rada gminy nie zajęła się jeszcze nową umową w tej sprawie. Przypomniał, że do połowy marca klub musi zadeklarować w Limanowskim Podokręgu Piłki Nożnej swój udział w rozgrywkach, a nie mając stadionu do dyspozycji, będzie musiał się z nich wycofać.

- Żadnego zagrożenia nie ma - uspokoił przedstawiciela Witowa wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba. - Konsultowaliśmy projekt umowy z naszą kancelarią prawną. Umowa zostanie oczywiście podpisana, ale kwestie związane z użytkowaniem budynku i lokalu będą bezpośrednio omówiony z zarządem klubu. Faktem jest, że cały budynek nie jest klubowi potrzebny i w całości nie jest wykorzystywany, ale o tym będziemy rozmawiać. Udostępnimy stadion klubowi, jak najbardziej - zadeklarował.

Jednak zdaniem przedstawiciela klubu, budynek jest tak skonstruowany, że nie może z niego jednocześnie korzystać kilka instytucji.

(mr)