Duże postępy na budowie S7. Odcinkiem ze Skomielnej Białej do Chabówki pojedziemy we wrześniu (zdjęcia i video)

Na budowie nowej S7 Skomielna Biała - Rabka-Zdrój - Chabówka, trwają prace wykończeniowe. Tomasz Pałasiński, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie powiedział podczas spotkania z dziennikarzami na estakadzie w Skomielnej Białej, że prace zakończą się w w sierpniu, a we wrześniu odcinek ten zostanie oddany kierowcom do użytku.

Z kolei w listopadzie, jak dodał, zakończyć się ma budowa odcinka Lubień - Naprawa (do tunelu). Oznacza to, że zimą pojedziemy 2 z 3 odcinków nowej S7.

Aktualnie przebudowywane jest skrzyżowanie w Skomielnej Białej. Stara zakopianka do świateł, a potem w stronę Jordanowa aż do ślimaka na S7 uzyska status drogi głównej z pierwszeństwem przejazdu. Status odcinka starej zakopianki ze Skomielnej Białej przez Zbójecką na Zabornię (równoległy do nowej S7) zostanie zmieniony z drogi krajowej na wojewódzką.

Od wczoraj na estakadzie w Skomielnej Białej trwają próby obciążeniowej. Sprawdzana jest wytrzymałość największego w Polsce wiaduktu, który liczy 900 metrów długości i prawie 50 metrów wysokości w najwyższym punkcie.

Dyrektor Tomasz Pałasiński powiedział, że prace na budowie tunelu pod Luboniem Małym idą już pełną parą. Termin zakończenia budowy tunelu planowany jest na koniec przyszłego roku, ale należy liczyć się z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

(mr)