OSP Skawa najpopularniejsza w powiecie (zdjęcia)

W Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach odbyła się uroczysta Małopolska Gala Strażacka. Wręczono podczas niej odznaki honorowe województwa małopolskiego – Krzyż Małopolski oraz nagrodzono i doceniono służbę strażaków w czterech kategoriach – w konkursach na najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej, najlepszą młodzieżową drużynę pożarniczą, najlepszego strażaka ochotnika oraz funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej.

Dużo emocji wywołało ogłoszenie wyników konkursu organizowanego przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RP województwa małopolskiego. Laureatami akcji zostali: OSP Kłaj ( I miejsce w kategorii Najlepsza Ochotnicza Straż Pożarna woj. małopolskiego), MDP Gdów (I miejsce w kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza woj. małopolskiego) i Łukasz Giemza z OSP Tuchów ( I miejsce w kategorii Najlepszy Strażak Ochotnik woj. małopolskiego) i Marek Nowak z PSP w Wadowicach (I miejsce w kategorii Najlepszy Strażak Państwowej Straży Pożarnej województwa małopolskiego).

W kategorii najpopularniejsza OSP w powiecie nowotarskim wygrała OSP Skawa. Nagrodę za zwycięstwo odebrała delegacja z OSP Skawa w składzie: dh Edward Biernat - Prezes Zarządu, Komendant Gminny dh Krzysztof Gacek z synem dh Wojtkiem oraz Robert Wodziak - Prezes Zarządu Odddziału Międzygminnego Raba Wyżna - Spytkowice ZOSP w Rabie Wyżnej.


(mr), Gazeta Krakowska, UMWM