Miasto zrywa umowę z Wierchami dotyczącą Orlika

RABKA-ZDRÓJ: Polecenie odstąpienia od umowy otrzymała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. Burmistrz Leszek Świder mówi, że powodem tego są nieporozumienia związane z odpłatnością za korzystanie z boiska.

W marcu miasto przekazało klubowi sportowemu Wierchy w administrowanie boisko „Orlik” przy szkole podstawowej przy ulicy Jana Pawła II. Do godz. 15 boisko było w dyspozycji szkoły, natomiast od 15 do 22 zarządzał nim klub, który zobowiązał się do częściowego przejęcia kosztów.

W umowie był zapis, że jeżeli nie współpraca nie będzie działała, urząd może się z niej wycofać w każdej chwili. I tak też się stało. Poszło, jak ustaliliśmy, o odpłatność za korzystanie. Zgodnie z umową, mieszkańcy i kluby sportowe z terenu gminy miały możliwość bezpłatnego korzystania z boiska. Ale w praktyce okazało się, że część podmiotów, które chciały korzystać z niego, była zobowiązywana do zapłaty. Burmistrz o szczegółach nie mówi, a prezes KS Wierchy Dariusz Kondys nie odbiera telefonu.

Wskutek nieporozumień zapadła decyzja o wycofaniu się z umowy. - Orlik ponownie będzie dysponowany przez dyrekcję szkoły - informuje Leszek Świder.

(mr)